Czy Bóg istnieje?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
magdaj
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 276
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:42
Lokalizacja: Warszawa

Czy Bóg istnieje?

Post autor: magdaj » 25 lut 2009, 11:04

Jestem ateistką, ale ostatnie wydarzenia utwierdziły mnie w przekonaniu, ze łatwiej jest być wierzącą. Chciałabym wierzyć, ale nie potrafię, chociać mam nadzieję, że Bóg jednak jest.. A jak to jest z Wami? Czy nie zauważyłyście, że choć na co dzień nie myślicie o Bogu, to gdy dzieje sie coś strasznego zwracacie się do niego z pokorą?
Dołączam jeszcze historyjkę, która może niektórym z nas da do myślenia..



W brzuchu ciężarnej kobiety rozmawiają dwa bliźniaki. Pierwszy zapytaL drugiego:
- Wierzysz w życie po porodzie?

-Jasne, coś musi tam być. Mnie się wydaję, że po to tutaj jesteśmy, żeby się przygotować na to co będzie potem.

-Głupoty. Żadnego życia po porodzie nie ma. Niby jakby ono miało wyglądać?

-No nie wiem. Może będzie więcej światła, a może będziemy biegać i jeść buzią..

-To przecież nie m sensu! Biegać sie nie da, a poza tym kto widział, żeby jeść ustami.. przecież żywi nas pępowina.

-No nie wiem, ale może zobaczymy mamę, a ona będzie się o nas troszczyć..

-Mamę? To Ty wierzysz w mamę. A gdzie według Ciebie ona wogóle jest?

-No przecież jest wszędzie wokół nas. Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było!

-Nie wierzę, żadnej mamy nie widziałem, czyli jej nie ma!

-No jak to?! Przecież jak jesteśmy cicho, możemy posłuchać jak śpiewa, albo poczuć jak głaszcze nasz świat.. Wiesz ja myślę, że ona przygotowuje nas do czegoś większego. że prawdziwe życie zaczyna się dopiero później..
18.09.08 mentor plus profil 250cc i 225cc
14.06.10 mentor 275hp i 225hp
15.11.10 korekcja otoczek

dr Checinski

Awatar użytkownika
dona7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2130
Rejestracja: 17 paź 2007, 14:21
Lokalizacja: ...with love...
Kontakt:

Post autor: dona7 » 25 lut 2009, 14:45

Ja wiem ze Bog istnieje, znaczy wierze w to ze jest...
Jestem osobą wierzącą i praktykującą...

Chodze do kościoła bo mam taka potrzebę, oczywiście mam swoje zdanie na temat kościoła i ksiezy, ale dla mnie to nie jest istotne co oni wyczyniaja czasem, bo nie chodze do ksiedza tylko do BOGA...
Mama nauczyła mnie wiary w to ze Bog istnieje i ze mnie kocha bardzo aczkolwiek zycie mnie nie rozpeszczalo i nadal nie rozpieszcza...

Mialam ostatnio makabryczny wypadek samochodowy, zasnelam za kierownica i wjechałam wprost pod Tira a dokładnie miedzy ciagnik a naczepe , obudziłam sie w szpitalu nie miałam nawet jednego siniaka nawet jednego zadrapania kompletnie nic mi sie nie stało !!!
Ponoc straż nie spieszyła sie nawet z wyciaganiem mojego samochodu bo nikt nie dawał mi szans na to ze zyje !!!
Opisali ten wypadek w gazecie jako cud...

Dla mnie ZAWSZE było oczywiste ze Bóg istnieje... zdania nie zmienie )))
Kasprzyk T. - Silimed Natural 410 XH 360 HI op.18.02.2014r....? sama nie wiem ....

dr.Keller-Skomska - korekcja czubka nosa.... 04.07.2012.... ZREZYGNOWAŁAM....
dr.Jan Rykała Łódź - nosek...- 09.08.2012r. juz sie denerwuje bardzo...))) marzenie pomału sie spełnia ...trzymajcie kciuki...))) Już PO czekamy na efekty )))

sylwiach2
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2008, 19:22

Post autor: sylwiach2 » 25 lut 2009, 15:09

Bardzo fajny tekst. Ja chyba jestem tym "bliźniakiem, który nie wierzy, że mama istnieje, bo jej nie widział", ale - rzeczywiście - tekst daje do myślenia.

Awatar użytkownika
cukiereczekPL
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1942
Rejestracja: 11 maja 2008, 22:53
Lokalizacja: ...................
Kontakt:

Post autor: cukiereczekPL » 25 lut 2009, 15:57

swietny tekst....
podoba mi sie....

ja osobiscie wierze w Boga....
ale innych poglady szanuje nawet jak sa rozne niz moje....

a w Boga wierzylam zawsze....
byl moment ze przestalam (myslalam ze to Jego wina ze odeszly osoby ktore kochalam)...
ale minal ten czas, zrozumialam ze to nie Bog mi Je zabral..

Teraz wierze w Niego mocniej .......................................................
Having an expensive camera doesn't make you any more of a photographer than sitting in a garage makes you a car...

Awatar użytkownika
Juliette2
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 429
Rejestracja: 21 sty 2009, 15:21
Kontakt:

Post autor: Juliette2 » 25 lut 2009, 22:41

Ja wierzę w to, że istnieje coś potężniejszego od nas, coś poza naszą świadomością.

Ale nie wierzę w religie i ich symbole. Wg mnie to doskonały plan manipulacji ludźmi.

Awatar użytkownika
Edyta76
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1121
Rejestracja: 04 kwie 2006, 21:58
Lokalizacja: z polski

Post autor: Edyta76 » 25 lut 2009, 22:50

Ale według was bóg jest dobry czy zły?
made by - dr SZCZYT, 450 cc

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Post autor: jaaa » 25 lut 2009, 23:13

jestem agnostykiem
chcialabym wierzyc ,chcialabym by cos bylo( Bog) ale nie potrafie,oczywiscie mam tez taka nadzieje ze sie zdziwie bo bedzie Ktos ...

i tez uwazam ze religia i to wszystko to po to by ludziom łatwiej sie zylo z nadzieja ze cos jest po smierci

Awatar użytkownika
asija777
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 167
Rejestracja: 18 gru 2007, 18:45

Post autor: asija777 » 25 lut 2009, 23:17

Ja tez wierzę,że Bóg istnieje....nie raz mi pomógł i wiem,że to jego zasługa ;)))
07.02.2008 Bieńkowski...:)

Awatar użytkownika
Edyta76
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1121
Rejestracja: 04 kwie 2006, 21:58
Lokalizacja: z polski

Post autor: Edyta76 » 25 lut 2009, 23:28

a gzie bóg jest kiedy morduje się w bestialski sposób dzieci? kiedy był obóz zagłady?
gdzie był bóg???????

ostatnio jak to wszystko przemyśłam to coraz bardziej się zastanawiam czy to wszystko nie pic na wodę z tym bogiem
made by - dr SZCZYT, 450 cc

Awatar użytkownika
magdaj
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 276
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magdaj » 27 lut 2009, 21:50

Byłam dzisiaj w kościele na pogrzebie. Ksiądz pięknie mówił, ale co z tego?! Przecież to niczego nie zmienia. To są tylko słowa. Powiedział, że Bóg wezwał zmarłego do siebie, bo ma dla niego inne plany.. akurat!!

Chciałabym wierzyć, ale nie mogę, nie potrafię i już nie mam siły.
18.09.08 mentor plus profil 250cc i 225cc
14.06.10 mentor 275hp i 225hp
15.11.10 korekcja otoczek

dr Checinski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”