Czy Bóg istnieje?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Ronya
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2020, 13:46

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: Ronya » 22 wrz 2020, 14:14

Jestem raczej agnostyczka i ani nie zakladam ani nie wykluczam istnienia siły wyższej. Jednoczesnie uwazam, że nie ma ona nic wspólnego z wierzeniami stworzonymi przez ludzi i np. taki kosciol jest zwyklym stworzeniem finansowej potęgi na naiwnosci ludzkiej, ktora nie ma wiele wspolnego z biblijnymi przykazaniami.

Awatar użytkownika
alicjachrupek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1897
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:20

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: alicjachrupek » 22 wrz 2020, 14:58

Mojej znajomej przyjaciółka parę dni temu źle się czuła. Nagle dwa razy dostała ataku padaczki, zadzwonili po pogotowie. Zawiezli ją szybko na pogotowie okazało się że to serce. Ataki padaczki były spowodowane już niedotlenieniem. W szpitalu serce całkiem stanęło kilka minut ja reanimowali. Opowiadała , że jakby z góry widziała cała reanimacje, wszystko tak jak bylo, ruch lekarzy, słowa itd uratowali ja od tego momentu mówiła że już wierzy. To już druga osoba od której słyszałam i była potwierdzona śmierć kliniczna i nie jest możliwe zeby widziały leżąc poziomo wszystko z góry, tak jak dokładnie było i jacy lekarze byli bo przecież była wcześniej nieprzytomna 😮

KittyKat
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 218
Rejestracja: 14 sie 2018, 11:44

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: KittyKat » 06 paź 2020, 09:57

To jest dowód co najwyżej na to, że nie wykorzystujemy w pełni potencjału naszego mózgu. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia następuje totalna mobilizacja wszystkich zasobów naszego organizmu i myślę, że dziwniejsze umiejętności mogą się objawić. Nie jest to powód, żeby od razu w mistycyzm popadać.

Awatar użytkownika
SKORUPA
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2020, 08:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: SKORUPA » 22 paź 2020, 09:26

Jeżeli komuś to pomaga to nich wpada w ten mistycyzm. Sama też wierze w Boga, ale jednak no to, ze ktoś widzi siebie będąc w śpiączce moze wiążac się z odpowiednią fazę rem w czasie snu.

ametyst
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2020, 12:38

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: ametyst » 18 lis 2020, 13:38

Jezeli ktos wierzy to niech sobie wierzy, ale niech nie narzuca mi swojej wiary. O czym chyba dawno zapomniano w tym kraju.

Awatar użytkownika
Nadieżda
Moderator Beauty
Moderator Beauty
Posty: 994
Rejestracja: 14 sie 2020, 17:16

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: Nadieżda » 18 lis 2020, 14:52

Spróbuj ametyst zamieścić taki tekst na forum w Emiratach Arabskich, o ile w ogóle to będzie możliwe ze względu na Twoją płeć. Może wtedy zaczniesz doceniać swój kraj
"Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie." Marlena Dietrich

KittyKat
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 218
Rejestracja: 14 sie 2018, 11:44

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: KittyKat » 23 lis 2020, 13:49

Mam koleżankę, która widuje demony w lustrach. Bierze na to końskie dawki leków. Argumenty typu, że ktoś tam coś widział, to nie są żadne argumenty i nadal wszystko sprowadza się do wiary. Niech każdy wierzy w co chce, jeżeli ma z tego korzyści psychiczne i nie narzuca tego siłą innym ludziom.
A props ostatniego komentarza, to zawsze lepiej równać do lepszych, zamiast cieszyć się, że gdzieś jest gorzej, a u nas się póki co nie kamienuje kobiet..

Awatar użytkownika
Cotton2015
Strażnik Galerii
Strażnik Galerii
Posty: 1473
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:41
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: Cotton2015 » 24 lis 2020, 11:58

KittyKat warto poczytać o zjawisku, które się nazywa paraliż senny. Mój były miał coś takiego i to bardzo nasilone. W skrócie polega to na tym, że "śnisz na jawie". Jesteś obudzona, masz pełną świadomośc, ale nie możesz się ruszyć, ani wydobyć z siebie głosu. Widzisz pomieszczenie, w którym się znajdujesz, ale na to nakładają Ci się różne obrazy. jest to ściśle związane z fazą REM. Dośc dokładnie zgłębiałam to zagadnienie, bo jest dla mnie bardzo fascynujące, poza tym widywałam przerażenie naprawdę twardo stąpającego po ziemi człowieka po czymś takim. Nie do opisania!
Generalnie widzisz demony i mroczne wizje na jawie. Masz wrażenie, że ktoś Ci siedzi na klatce piersiowej i przydniata swoim ciężarem, nie możesz się poruszyć. Paraliż senny bardzo dobrze wyjaśnia widzenie np sukkubów i demonów. Pomijając kwestię wiary, bardzo polecam się zagłębić w ten temat, bardzo ciekawe zjawisko
Regulamin forum i zasady dostępu do galerii zamkniętej: zasady

galeria@beautywpolsce.com

KittyKat
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 218
Rejestracja: 14 sie 2018, 11:44

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: KittyKat » 26 lis 2020, 14:27

Ja miewam zaburzenia które mieszczą się chyba w kategorii parasomni i nie są niczym wyjątkowym, w każdym razie są znane w psychiatrii i mają, zdaje się, swoje miejsce w klasyfikacji DSM. Chwilę po przebudzeniu widuję rzeczy, których ewidentnie nie ma w mojej sypialni. Od dziecka uważałam, że to kwestia tego, że mózg nie zdążył się obudzić do końca. Zwykle nie są to miłe halucynacje, a ciemność też sprzyja temu, żeby taka halucynacja nabrała bardzo przerażającego charakteru. Czasami zdarza mi się głośno krzyczeć ze strachu i robię sobie "siarę" alarmując domowników🤦‍♀️😅 Bardzo rzadko towarzyszą temu również inne wrażenia, poza wzrokowymi. Raz widziałam demona w typie biały alieno- succubus, który na mnie leżał i czułam jego ciężar na sobie 😈 Generalnie można się zes.. ć ze strachu. Rano sprawdzam czy nie mam jakiejś kolonii siwych włosów. Uważam, że jak ktoś ma mało racjonalny umysł, to przy wystąpieniu takiego zaburzenia może nabrać absolutnej wiary w istnienie świata pozazmysłowego.

Awatar użytkownika
HurkaczTamara
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 30
Rejestracja: 02 mar 2021, 15:38

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: HurkaczTamara » 02 mar 2021, 15:45

Bardzo łada historyjka. Ja wyznaję zasadę, że żyję jakby on istniał, ale nie podporządkowuje życia pod kościół i nie wyznaje innych zasad jak te z 10 przykazań

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”