Czy Bóg istnieje?

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

agnieszka336
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2011, 15:58

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: agnieszka336 » 15 sie 2011, 16:04

Ja wierzę w Boga, boję się tylko śmierci, nie wiadomo kiedy nastąpi. Chociaż po ostatnio przeczytanym artykule mam mieszane uczucia, może jest jednak sposób, żeby poznać datę swojej śmierci? Co sądzicie?
Zachęcam: zmoderowano

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: Lilith » 01 lis 2011, 01:35

Olivka, myślę, że upraszczasz sprawę. Mam wrażenie, że piszesz tak ,jakby to co Cię nie dotyczy, w ogóle nie istniało. Odebrałam to tak, jakbyś mnie potraktowała jako istotę niższego gatunku lub kłamczuchę. (thinking Szkoda, że , a może i dobrze, że tego nie przeżyłaś, przez co ja musiałam cierpieć. Teraz akurat mam spokój ale ogromną cenę za to płacę. To mnie niszczy i wiem, że skracam sobie życie ale to jedyne wyjście. Wiem, że umrę przedwcześnie ale inaczej trafię do psychiatryka. Nie twórz więc sobie monopolu na prawdę i twórz swoje bajki z jednorożcami i innymi stworami w swoim pokoiku. Twoja empatia i zrozumienie mnie zadziwiają. Jak możesz? (shake W co wierzysz, to Twój interes ale to co napisałaś wzbudziło we mnie ogromny żal.. bo ja to przeżyłam.......
NIGDY nie mów wszystkiego co wiesz ale ZAWSZE wiedz, co mówisz

Awatar użytkownika
headie
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1302
Rejestracja: 20 lut 2009, 11:51

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: headie » 01 lis 2011, 11:27

Olivka sypnęła cytatem z książki " Bóg Urojony" Dawkinsa. Osobiście wolę jak ktoś ma własne przemyślenia niż kopiuje cytaty z popularnych książek. Ja osobiście nie wierzę w Siłę stwóczą tego świata, która podobnież oczekuje od nas bezgranicznej wiary , posłuszeństwa i modlitwy. Ale nie argumentuję tego krasnoludkami, jadnorożcami.Jak wierzący po prostu wierzy tak ja po prostu nie wierzę i nie potrzebuję tego niczym argumentować tak jak wierzący nie musi argumentować swojej wiary.

Awatar użytkownika
vichy
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 282
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:16
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: vichy » 01 lis 2011, 11:40

Czy ja wiem?Nie wierze relgii bo na swecie sa roznie a w ktorym sa prawdziwe?my,nic nie wiemy!!!Nie bede klocic sie o relgii bo niepotrzebnie.Jesli ktos wierzy to okey,ich sprawa,ich zycie.Ja jestem katoliczka ale jestem wolna droga...Mowie z zartem jak umre i bede wiedziala ktora relgia sa prawdziwe i wtedy powiem "aha,nie wiedzialam" (giggle
==> Dr.Węgrzyn- konsultacja - 7 wrzesnia 2011
==> Dr.Węgrzyn-operacje-powiekszenie piersi - 20 wrzesnia 2011

Moje motto!
"Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Bedze Tak Jak Było Kiedyś."

Awatar użytkownika
Lilith
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 300
Rejestracja: 04 sie 2005, 23:54

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: Lilith » 08 lis 2011, 14:36

Olivko, wysłałam Ci priv. Mam nadzieję, że wyjaśniłyśmy sobie to i owo. Przyznaję, że czasami jestem nadwrażliwa i muszę mieć więcej dystansu do siebie również w tym temacie (clin

Wracając do tematu, już chyba wspomniałam, że nikt nie ma monopolu na prawdę. Nie można twierdzić, że jakaś religia jest lepsza lub gorsza. Moim skromnym zdaniem do nieba idą wszyscy dobrzy ludzie bez względu na wyznanie. ange ange ange ange
NIGDY nie mów wszystkiego co wiesz ale ZAWSZE wiedz, co mówisz

Awatar użytkownika
ewelajna99
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 182
Rejestracja: 11 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: ewelajna99 » 21 lis 2011, 00:14

Istnieje jakaś wyższa siła, która tym wszystkim obraca, być może sami jesteśmy Bogami jak opisuje to Dan Brown w Zaginionym Symbolu ale na pewno nie w postaci w jakiej próbuje nam go wcisnąć Kościół.

Awatar użytkownika
hairoutine
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 306
Rejestracja: 06 kwie 2014, 12:03

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: hairoutine » 22 lis 2014, 18:34

Myślę, że lepiej żyć ze świadomością istnienia siły wyższej i życia po śmierci. (smirk
10.10.2014 - konsultacja dr.Skupin
02.09.2015 - CKN dr.Skupin - termin przesunięty
02.06.2015 - CKN dr. Skupin
♡ w dniu zdjęcia gipsu klik

FoodEmperor
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 201
Rejestracja: 27 mar 2015, 18:23

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: FoodEmperor » 06 maja 2015, 17:43

Zadam Wam jedno pytanie. W co wierzycie, albo co uznajecie za prawdę.

Teoria wielkiego wybuchu i powstania wszechświata wraz z teorią o powstaniu Życia na drodze ewolucji Karola Roberta Darwina i Marksa
czy,

Biblia i Biblijny obraz stworzenia świata

Ludwik Pasteur powiedział kiedyś: "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem." I coś w tym jest, bowiem wielu naukowców, wcześniej światowych symboli ateizmu i propagatorów idei o nieistnieniu Boga nawraca się właśnie dzięki swym wnikliwym badaniom tego zagadnienia. Jednym z takich naukowców był Anthony Flew (zm. 2010) - znany od dziesięcioleci czołowy ateista, który w 2007 roku publicznie oświadczył, że przekonał się o istnieniu Boga, a jego pewność oparta jest na dowodach naukowych.

Nie będę Was namawiał abyście czytali Biblię, jednak z pewnością pomogłaby otworzyć umysł i podjąć właściwą decyzje


Gorącą pozdrawiam
03.12.2012 - aparat orto ... Katarzyna Kochańska
27.11.2014 - operacja małżowin usznych dr. Skupin
05.03.2015 - ckn dr. Skupin
17.05.2016 - poprawka nosa/część chrzęstna dr. Skupin
20.03.2017 - BSSO żuchwy + genioplastyka dr. Allecou
29.05.2017 - poprawka nosa/część chrzęstna dr.Skupin

Julka1992
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2020, 14:44

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: Julka1992 » 14 maja 2020, 15:48

FoodEmperor pisze:
06 maja 2015, 17:43
Zadam Wam jedno pytanie. W co wierzycie, albo co uznajecie za prawdę.

Teoria wielkiego wybuchu i powstania wszechświata wraz z teorią o powstaniu Życia na drodze ewolucji Karola Roberta Darwina i Marksa
czy,

Biblia i Biblijny obraz stworzenia świata

Ludwik Pasteur powiedział kiedyś: "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem." I coś w tym jest, bowiem wielu naukowców, wcześniej światowych symboli ateizmu i propagatorów idei o nieistnieniu Boga nawraca się właśnie dzięki swym wnikliwym badaniom tego zagadnienia. Jednym z takich naukowców był Anthony Flew (zm. 2010) - znany od dziesięcioleci czołowy ateista, który w 2007 roku publicznie oświadczył, że przekonał się o istnieniu Boga, a jego pewność oparta jest na dowodach naukowych.

Nie będę Was namawiał abyście czytali Biblię, jednak z pewnością pomogłaby otworzyć umysł i podjąć właściwą decyzje


Gorącą pozdrawiam
Brzmi to troche bełkotliwie.

Awatar użytkownika
kiuka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 741
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:33
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Czy Bóg istnieje?

Post autor: kiuka » 10 sie 2020, 23:46

Istnieje. Jednak nie pod postacią, jaka nam sie wydaje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”