Piękne wnętrza i meble

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
maxi
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1496
Rejestracja: 14 lut 2006, 17:53

Post autor: maxi » 12 lut 2009, 19:59

Katty wejdz na strone mebelplastu,tam jest duzo fotek ich produktow.Ja wybralam taka duza bo po usunieciu poduch jest na niej wygodne miejsce do spania,samo siedzisko ma ponad 2 m dlugosci i 90 cm glebokosci.Raz nawet na niej spalam,zeby wyprobowac i swietnie sie spalo.No i drugi powod jest taki,ze cale pokrycie mozna zdjac i wyprac w pralce.A trzeci powod (nie w kazdym modelu jest to mozliwe)-mozna zamowic dodatkowe pokrycia z przeroznych tkanin,ktore mebelplast ma w ofercie i zmieniac sobie wystroj pokoju do woli.Mnie zalezalo,zeby kanapa byla przytulna i miala miekkie poduchy ale jednoczesnie,zeby miala siedzisko plaskie,ktore sie pd osoba siedzaca nie zapada.

Awatar użytkownika
Katty
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 806
Rejestracja: 02 sie 2006, 00:36
Lokalizacja: Anglia (York)
Kontakt:

Post autor: Katty » 13 lut 2009, 14:41

Maxi dzieki :-) , bylam wlasnie na ich stronie i bardzo ladne maja kanapy i inne meble!!

Problem jes tylko taki, ze bede przeprowadzac sie do chlopaka do Anglii wiec wolalabym tam kupic kanape, zeby nie bylo klopotu z przewozem. Ale z tego co przeczytalam to nie ma tej firmy w Anglii :(

Jak bylam ostatnio w anglii to chodzilam troche po sklepach meblowych ale nic mi sie nie podobalo oprocz jednej kanapy za 5.000 funtow :badgrin: , a to niestety nie na moja kieszen :cry: Chyba ze wygralabym w totka :-D

No coz, jeszcze mam troche czasu na zakup kanapy bo jak narzie to mieszkam z mama ;)
Dr Latkowski 26.08.2011 - nos czesc chrzestna

Awatar użytkownika
ewelinatroll
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 719
Rejestracja: 25 paź 2007, 19:36

Post autor: ewelinatroll » 16 lut 2009, 01:38

ja lubie polaczenie nowoczesnosci z antykami...

surowe wnetrza z metalu i szkla kojarza mi sie ze szpitalem, same antyki z domkami w skansenie :badgrin:

uwielbiam drewno,polaczenia drewna z metalem.

sama w domu mam ikee, bo jestem jeszcze na dorobku

:badgrin: :badgrin: :badgrin:
Doktor Kasprzyk Powiekszenie 27 luty 2013
Silimed Maximum XH 485
Wyjsciowka http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 45#p756845" onclick="window.open(this.href);return false;
6- dniowe http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=610" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 17 lut 2009, 17:54

Temat dla mnie na chwilę obecną - jako, że postanowiłam się zabrać za moje mieszkanie i doprowadzić je do zadowalającego mnie standardu ;-)

Uwielbiam klasyke, stare meble, ale wnętrza dość surowe, nie znoszę nadmiernego przepychu- coś ala barok i nadmiernej ilośc sprzętów i bibelotów.
Uwielbiam art deco, secesje ogólnie i styl Biedermeier.
Nowoczesne wnętrza także często mi się podobają, ale nie urządziłabym tak sobie swojego domu, również z tego względu iz nowoczesne wzornictwo ciągle się zmienia i to co jest modne dziś za 5 lat może trącić już obciachem ;-) A klasyka jak to klasyka... Wiecznie piękna...
Zresztą uważam, że należy dopasować charakter mebli do charakteru wnętrza- bo trochę niespójnie będą wyglądac antyki w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, jak i nowoczesne meble w rustykalnym domku ;-) Oczywiście istnieje coś takiego jak złamanie stylów i ich zgrabne połączenie, ale mi się to rzadko podoba.

Ja mam wnętrza idealne do antyków :-D Chcę przywrócić sobie delikatne sztukaterie na sufitach- bo pierwotnie tam się znajdowały, ale niestety zostały skute.

Mam niestety dylemat co do łazienki- bo akurat w tym względzie uwielbiam nowoczesność, wiecie- prysznice z jakimś bajerami, wanny z hydromasażem itp. Zresztą łazienki stylizowane na stare w opcji przystępnej dla mnie finansowo, najczęściej trącą strasznym kiczem, a ja nie będę wydawać 500 zł za metr jakiś włoskich kafli żeby tego uniknąć.

No i tak się zastanawiam czy jak całe mieszkanie nie będzie urządzone tak klasycznie, ale bez popadania w przesadę, a łazienka z jakimiś gresami polerowanymi itp. to czy to się nie będzie ze sobą w jakiś sposób gryzło. Jak myślicie?

samanta_kafe
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1799
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: samanta_kafe » 18 lut 2009, 11:17

viriel pisze:No i tak się zastanawiam czy jak całe mieszkanie nie będzie urządzone tak klasycznie, ale bez popadania w przesadę, a łazienka z jakimiś gresami polerowanymi itp. to czy to się nie będzie ze sobą w jakiś sposób gryzło. Jak myślicie?

dla jednych będzie spoko, dla innych nie ;) mnie się to nie podoba, to taki przykład koszmarku wnętrzarskiegi, choć rozumiem ideę, nie podoba mi się

ale przecież nie będziesz się chyba kierowała opiniami innych tylko swoimi upodobaniami i wygodą 8-)
27 kwietnia '09 - dr Broma - mentor round 325cc HP PDT_Love_16

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 18 lut 2009, 13:47

samanta_kafe pisze:

dla jednych będzie spoko, dla innych nie ;) mnie się to nie podoba, to taki przykład koszmarku wnętrzarskiegi, choć rozumiem ideę, nie podoba mi się

ale przecież nie będziesz się chyba kierowała opiniami innych tylko swoimi upodobaniami i wygodą 8-)
Gres jaki mam na myśli w życiu by mi się nie skojrzył z koszmarkiem wnętrzarskim i nie słyszałam takich opinii jeszcze. może nie myślimy o tym samym?

samanta_kafe
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1799
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: samanta_kafe » 18 lut 2009, 15:58

viriel pisze:Gres jaki mam na myśli w życiu by mi się nie skojrzył z koszmarkiem wnętrzarskim i nie słyszałam takich opinii jeszcze. może nie myślimy o tym samym?

pisałaś o połączeniu szeroko pojętej klasyki z nowoczesną łazienką (bajerancki prysznic) - to jest dla mnie owym koszmarkiem, nie rodzaj, kolor czy faktura płytek. samo połączenie niespójnego, nie podoba mi się mieszanie czegoś takiego i tyle ;)
27 kwietnia '09 - dr Broma - mentor round 325cc HP PDT_Love_16

Awatar użytkownika
maxi
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1496
Rejestracja: 14 lut 2006, 17:53

Post autor: maxi » 18 lut 2009, 17:02

Viriel cos mi sie zdaje,ze ja dobrze czulabym sie u Ciebie w domu a Ty u mnie.Sama nigdy nie lubilam mieszkania w bloku wszystko jedno w starym czy w nowo wybudowanym.Nie ma lepszego mieszkania niz w ladnej kamienicy.Podczas remontu przez 3 mce wynajmowalismy mieszkanie w dosc nowym nawet bloku, tzw plombie i caly czas mialam depresje.Te male pokoje,sufity tuz nad glowa,wszystko slychac przez sciany i chociaz mieszkanie bylo nawet ladne i mialo jedno okno w ksztalcie kola i duzy balkon to zupelnie nie potrafilam tam sie odnalezc.Podobaja mi sie sztukaterie szczegolnie w kamienicach z XIX w. w pokojach,ktore maja ok 4 m wysokosci.Teraz mieszkam w kamienicy z poczatku lat 30-tych wiec tego juz niestety nie bylo w moim mieszkaniu.W niektorych drzwiach wewnetrznych zachowaly sie klamki w stylu art-deco ale niestety nie wszystkie.Za to wszystkie okucia w oknach w tym samym stylu udalo sie uratowac.Okien i drzwi wew. nie wymianialam,zostaly oczyszczone do tzw. zywego drewna (z niektorych leciala zywica chociaz maja ponad 70 lat!) zabezpieczone, pomalowane i specjalistyczna firma zalozyla mi w nich uszczelki takie jak w oknach pcv-zamykaja sie teraz jak plastikowe i maja wytrzymac nastepne 70 lat.Gresu polerowanego nie polecam,moim zdaniem jest on do ogladania nie do uzywania,widac kazda krople wody,kazda plamke.Łazieke mialam dosc mala wiec polaczylam ja ze spizarka i zmiescila sie w niej wanna i kabina,wybralam plytki Tubadzina bo jak tylko moge to popieram polski przemysl.Łazienka jest dosc nowoczesna ale pasuje do mieszkania(moim zdaniem oczywiscie)

Awatar użytkownika
misialeczek24
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5509
Rejestracja: 22 lis 2005, 14:24
Lokalizacja: Dublin

Post autor: misialeczek24 » 19 lut 2009, 16:14

dziewczyny a ja szukam inspiracji na kuchnie, salon i sypialnie ,moze znacie jakies fajne stronki?
Z gory dziekuje!!!!
•1operacja-(przed rozmiar B)-5.10.2007-325&375 cc HP Eurosilicone-Dr.Kubasik-rozmiar D
•2operacja-19.12.2008-450&500 cc VHP Eurosilicone-Dr.Kubasik-rozmiar E/F(wymiana implantow na wieksze i usuniecie CCz lewej piersi)
(angel

katarinka
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 18
Rejestracja: 30 gru 2008, 18:34

Post autor: katarinka » 20 lut 2009, 11:36

misialeczek24 może na tej stronce znajdziesz cosik ciekawego... http://www.domosfera.pl/domosfera/0,0.html ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”