Ratujmy maluchy!!!!!!

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

miraabel
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 338
Rejestracja: 12 mar 2008, 09:30

Post autor: miraabel » 13 gru 2008, 22:46

Moim zdaniem przedszkole obowiazkowe od 5 lat,nie wczesniej.Dlaczego ktos ma decydować ,co jest dla mojego dziecka lepsze,jesli to ja je znam najlepiej.Potem zerówka i pierwsza klasa.
Janko,to fajnie ,że twoj synek wydoroslał w ciagu 2 miesiecy,kiedy poszedł do zerówki.Moj tez wydoroslał i tez jest dumny ,ze chodzi do szkoły.Ale wiesz co? Mimo że jest bardzo madrym chlopczykiem,to zwyczajnie w swiecie nie osiagnał jeszcze gotowosci do nauki czytania.Słuch fonematyczny to u niego na bakier.I co ? miałby sie juz uczyc czytac tak na powaznie i byc za to oceniany.On by sie chyba załamał a jego poczucie wartosci byłoby poniżej zera.A tak ,ucza sie literek ,kto umie ten czyta,a on ma jeszcze troche czasu,żeby mu tam w głowce wszystko dojrzało.Obowiazek przedszkolny, a nie szkolny.
Dzieci naprawde bardzo róznie dojrzewają i nie znaczy ,ze sa głupsze,czy gorsze.Często w wieku pozniejszym przeganiaja te dzieci ,które czytały wczesniej.Musza mieć tylko szanse uwierzyc w siebie, we własne mozliwości.Mówisz "wyscig szczurów"? To zycze sukcesów...Dziecko musi nabywac nowe umiejetnosci i wiedze to bez dwoch zdań.Ale trzeba to zrobic odpowiednia metoda.Polskie szkoły nie sa kompletnie na to w tej chwili przygotowane.Nie ma odpowiedniej bazy ,odpowiedniego programu.Nie ma mowy zeby takie małe dziecko siedziało w ławce tyle godzin.Sale musza byc odpowiedno wyposazone:kąciki tematyczne,pomoce dydaktyczne,mniejsza ilośc uczniów w klasie.
Rząd idzie w tej chwili na zywioł,a nasze dzieci to nie kroliki doswiadczalne.Mojego dziecka ta reforma już nie obejmie i na szczęscie.Uwierz mi, na pewno na tym nie straci,jak to próbujesz zasugerować.A to ,że niektórzy wysyłaja swoje dzieci do szkól wczesniej...? Mojej kolezanki córka zaczęla czytac w wieku 4 lat. I taka mama moze posłac swoje dziecko do szkoły od 6 lat.Pytanie jeszcze tylko ,czy jej dziecko dojrzalo emocjonalnie do podjecia obowiazku szkolnego.To wszystko nie jest takie proste.Dziecko to skomplikowana istotka i bardzo łatwo wyrzadzic mu krzywde .

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 14 gru 2008, 13:23

Kamila pisze:Przykro mi, ze potrzebujesz reformy, zeby przekonac rodzine o tak "slusznej sprawie" ;)
A ja się cieszę ,że mimo określonego zdania chociażby w danej kwestii,nie upieram się jak osioł przy swoim... :badgrin: ..Moja rodzina to też miejsce gdzie ścierają się różne poglądy..na temat wychowania dzieci również....Wiec sztuka kompromisu,jest tu jak najbardziej potrzebna....I to tyle w tej kwestii...
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 08 sty 2009, 21:52

Sześciolatki do szkoły
08.01.2009. Zmieniony(08.01.2009.) |
| A A A

Trwają prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Podczas wczorajszego posiedzenia podkomisji nadzwyczajnej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego posłowie PO wnieśli poprawkę zwiększającą rolę rodziców w procesie obniżania wieku szkolnego.

Posłowie proponują, aby tak jak w projekcie rządowym, obowiązek szkolny dla wszystkich sześciolatków został wprowadzony od 1 września 2012 roku. W okresie przejściowym, czyli w latach 2009, 2010 i 2011 o tym, czy dziecko sześcioletnie zostanie uczniem będą decydowali rodzice.

W mocy pozostaje harmonogram obniżenia wieku szkolnego. Oznacza to, że od 1 września 2009 roku do szkoły pójdą dzieci sześcioletnie urodzone od 1 stycznia do 30 kwietnia, jeżeli taka będzie wola rodziców. Przy zapisywaniu dziecka do szkoły nie będzie wymagana opinia poradni psychologiczno pedagogicznej, a dyrektor szkoły nie będzie mógł odmówić przyjęcia do szkoły. W 2010 prawo to będzie dotyczyć dzieci sześcioletnich urodzonych od 1 stycznia do 31 sierpnia, a w 2011 całego rocznika. Samorząd gminny zgodnie z tym harmonogramem będzie miał obowiązek zapewnić miejsca w klasach pierwszych dla dzieci sześcioletnich i otrzyma na to środki finansowe.

W bieżącym roku rodzice dzieci sześcioletnich urodzonych po 30 kwietnia będą również mogli wystąpić o przyjęcie dziecka do szkoły, jednak ostateczną decyzję w tym przypadku będzie podejmował dyrektor szkoły biorąc pod uwagę, czy dziecko chodziło do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego oraz warunki organizacyjne szkoły. Nie będzie wymagana opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Dyrektor szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka, będzie miał obowiązek powiadomienia do 30 marca rodziców dzieci sześcioletnich o przysługujących im prawach.

Sześciolatek, który od 1 września w okresie przejściowym nie będzie uczniem szkoły, będzie miał obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu lub innej formie wychowania przedszkolnego.

Od 1 września 2009 dzieci pięcioletnie będą miały prawo do wychowania przedszkolnego, realizowanego w przedszkolu lub innej formie wychowania przedszkolnego. Od 1 września 2011 wprowadzony zostanie obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci pięcioletnich.
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

miraabel
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 338
Rejestracja: 12 mar 2008, 09:30

Post autor: miraabel » 08 sty 2009, 22:06

Uhm,słyszałam o tej nowelizacji.Brzmi to juz zdecydowanie lepiej i sensowniej :p
Jak to będzie dalej czas pokaże...

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 08 sty 2009, 22:14

To stara zagrywka....Najpierw stawia się sprawę na ostrzu noża..Potem,jeśli zaczynają się buntować..robi sie jakiś plan przejściowy,aby już za kilka lat powiedzieć,że przeszlismy juz kolejne etapy i nie ma czasu na odwlekanie sprawy...
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

miraabel
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 338
Rejestracja: 12 mar 2008, 09:30

Post autor: miraabel » 09 sty 2009, 12:19

No tak,ale licze na to ,że wszystko będzie lepiej przygotowane na przyjecie tych dzieci do szkoły.Ostatnio rozmawiałam z pania mojego synka 6-latka i powiedziała,ze wiekszośc dzieci w grupie nie jest jeszcze dojrzała do podjęcia obowiązku szkolego.Nie wyobraza sobie jakby miała realizowac z nimi juz teraz program klasy pierwszej-a tego chce rząd,tak było w projekcie.Jeśli miałoby tak zostać to w dalszym ciągu uwazam do za poroniony pomysł.Uwazam ,że program powinien byc dostosowany do dzieci 6-letnich.

Awatar użytkownika
*kawa*131
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 769
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:30
Kontakt:

Post autor: *kawa*131 » 09 sty 2009, 15:07

MOja córka urodziła się w 2006 roku więc będzie musiała iść jako 6 latek do szkoły......jestem wściekła :evil: mam tylko nadzieję że do tego czasu zajdzie duuuużo pozytywnych zmian w szkole.
03-04-2008 - powiĂŞkszenie piersi dr Kasprzyk, 375cc okrÂągÂłe Mcghan Inspiria TRX

Awatar użytkownika
agus_dan
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 441
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:01

Post autor: agus_dan » 09 sty 2009, 22:17

*kawa*131, widzisz my tu sobie dyskutujemy i sie wadzimy a oni i tak swoje. teraz bedziesz musiala sie powoli przyzwyczajac do faktu, xe coreczka pojdzie do szkoly w wieku 6 lat, na pewno bedzie dzielna.
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

15/06/10 operacja noska -dr Łątkowski

Zablokowany

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”