STUDIA za granicą

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

karolka69
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3965
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:48
Lokalizacja: Anglia

STUDIA za granicą

Post autor: karolka69 » 11 gru 2008, 10:59

Prosiłabym o podanie informacji jeszcze raz, co gdzie i jak załatwiać, żeby studiować za granicą:)
I jeszcze mam takie zapytanie:
Jakie papiery muszę przywieźć z Polski?
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png
13.07. 2009- JUŻ PO
350cc HP, anatomiczne, pod mięsień, Eurosilicone - implant pekl po 9 latach

19.06.2019 - wymiana na okragle 450cc ES

Awatar użytkownika
miranda
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 192
Rejestracja: 18 wrz 2008, 15:40
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: miranda » 12 gru 2008, 22:08

karolka69, potrzebujesz swiadectwo maturalne, jezeli zaczelas jakies studia w polsce to indeks (potwierdzone kopie i przetlumaczone przez tlumacza przysieglego), obecne zameldowanie, paszport.
idziesz na uniwersytet, albo szkole wyzsza, ktora ci sie podoba i szukasz biura dla studentow zagranicznych. tam dowiesz sie wszystkiego konkretnie.
mozesz tez zadzwonic i umowic sie na termin porady- wszystkie uniwersytety maja strony internetowe, tam znajdziesz na pewno potrzebne ci telefony 8-)

karolka69
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3965
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:48
Lokalizacja: Anglia

Post autor: karolka69 » 14 gru 2008, 16:48

DLaczego w szkocji studia nie sa płatne a w Anglii juz tak? :roll:
Przeciez wielka brytania to jednosc :roll: :doubt:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png
13.07. 2009- JUŻ PO
350cc HP, anatomiczne, pod mięsień, Eurosilicone - implant pekl po 9 latach

19.06.2019 - wymiana na okragle 450cc ES

Awatar użytkownika
tOOsia
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 745
Rejestracja: 23 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: tOOsia » 15 gru 2008, 02:20

Nie mam pojęcia dlaczego w szkocji nie są płatne

Studia na uniwersytetach w moim mieście kosztują w granicy 3000 funtow za rok.
Full time w zależności do kierunku trwają dwa lub trzy lata, part time pięć do sześciu.
Na studia można wziąć pożyczkę. Są ograniczenia. Pożyczka moze być umożona jak skończysz studia i nie znajdziesz dobrze płatnej pracy (są jakieś tam kwoty określone ale musisz dowiedzieć jak to jest dokładnie)
Są też przyznawane stypendia.

co do wymagań na studia... na każdy kierunek wymagana jest dość dobra znajomość języka angielskiego, potrzebujesz zaświadczenia o levelu z jakiegoś egzaminu lub kursu języka dla obcokrajowców, matura jest punktowana, na kierunki artystyczne wymagane jest portfolio, w wielu przypadkach wymagany jest dyplom ukończenia kursu o takim samym kierunku

jeśli chcesz się postarać o dofinansowanie, pożyczkę lub jakąś inną pomoc musisz poszukać formulaży na stronce (nie pamiętam adresu ale poszukaj pod hasłem student finance) i złożyć je zaraz po złożeniu dokumentów na studia

jesteś obywatelem unii europejskiej więc masz takie same prawa jak anglicy, płacisz tyle samo co oni i o taką samą pomoc możesz się starać (możliwe, że nawet możemy uzyskac troszkę więcej pomocy niż anglicy, nie jestem tego pewna)

więcej za studia płacą ludzie którzy są spoza unii, musza mieć wizę itd...
24 styczen 2012 - korekta nosa. Dr Stepniewski. JUZ PO!!! JESTEM TAAAAKA SZCZESLIWA !!!

karolka69
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3965
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:48
Lokalizacja: Anglia

Post autor: karolka69 » 15 gru 2008, 20:40

najsmnieszniejsze jest to, ze np pozyczke studencką trzeba splacac jak sie zarabia powyzej 6tys f( taki jest wyznacznik dla Polski) a przy minimalnej placy zaraba sie okolo 9tys f! I niekoniecznie jest cie stac na pozyczke:|
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png
13.07. 2009- JUŻ PO
350cc HP, anatomiczne, pod mięsień, Eurosilicone - implant pekl po 9 latach

19.06.2019 - wymiana na okragle 450cc ES

Awatar użytkownika
ghostdog
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1356
Rejestracja: 10 sty 2006, 18:55
Lokalizacja: woj. dolnoÂślÂąskie / Szkocja

Post autor: ghostdog » 16 gru 2008, 14:48

W Szkocji zaczynasz splate kredytu studenckiego jak zarabiasz powyzej 12tys funtow...kiedys to bylo 17tys....wiec to zalezy w ktorym roku zaczelas studia....
Jezeli studia sa platne w Angli to dlaczego nie przyleciec do Szkocji????Przynajmniej od poczatku dlugu czlowiek sobie nie narobi ;)
2006 Latkowe cycuchy
2008 Kasprzykowe powieki
botoxik here i come:)

Awatar użytkownika
tOOsia
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 745
Rejestracja: 23 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: tOOsia » 16 gru 2008, 17:06

karolka69 pisze:najsmnieszniejsze jest to, ze np pozyczke studencką trzeba splacac jak sie zarabia powyzej 6tys f( taki jest wyznacznik dla Polski) a przy minimalnej placy zaraba sie okolo 9tys f! I niekoniecznie jest cie stac na pozyczke:|
Kto Ci taką kwotę podał??
Nie wydaje mi się, żeby była to prawda. Słyszałam o 12 tys ale nie jest to pewna informacja.
Niemozliwe zeby chodziło o 6 tys, przeciez za to nawet się tu człowiek nie utrzyma :/
24 styczen 2012 - korekta nosa. Dr Stepniewski. JUZ PO!!! JESTEM TAAAAKA SZCZESLIWA !!!

karolka69
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3965
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:48
Lokalizacja: Anglia

Post autor: karolka69 » 16 gru 2008, 19:39

tOOsia, na stronie Borough Council jest podane, wiec raczej źródło pewne. 12tys nie ma, jest 15tys rocznie, ale dla angoli. Dla polakow dali limit 6tys:|
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png
13.07. 2009- JUŻ PO
350cc HP, anatomiczne, pod mięsień, Eurosilicone - implant pekl po 9 latach

19.06.2019 - wymiana na okragle 450cc ES

Awatar użytkownika
tOOsia
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 745
Rejestracja: 23 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: tOOsia » 16 gru 2008, 23:00

a czy to jest zgodne z prawem? skoro płacimy tyle samo co angole za studia to chyba taki sam limit powinien byc ;/
moze oni nie wiedza ze Polska jest członkiem Unii i mamy takie samo prawo do studiowania tutaj jak i angole :/

z tego co wiem to nie mozna uzyskac wiecej kredytu niz 6200 (czyli sumke na dwa lata studiow)...


śmieszne to jest :/
24 styczen 2012 - korekta nosa. Dr Stepniewski. JUZ PO!!! JESTEM TAAAAKA SZCZESLIWA !!!

zuza1133
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 304
Rejestracja: 28 gru 2007, 09:29

Post autor: zuza1133 » 17 gru 2008, 10:26

dziewczyny, jesli powrocicie do PL, to 6tys funtow rocznie w PL(bedac w PL)musicie zarabiac, zeby splacac kredyt. Jesli mieszkacie w UK, to ta stawka jest taka sama, jak Anglikow-musicie minimum zarabiac-bedac w UK 1250f.miesiecznie(15-16tys rocznie), zeby pobierali Wam automatycznie ok20f miesiecznie,wraz z wyzszymi zarobkami splata kredytu bedzie nieco wyzsza. jesli zarabiacie mniej, to po15czy 20latach kredyt jest calkowicie umozony. znajde ta stronke to podesle linka.W UK daja kredyt na studia(ok3tysf.-placa bezposrednio na konto Uniwerku-tuition fee), ok3 tys standard loan, a oprocz tego mozecie ubiegac sie o ok3 tys maintenance grant, ktore jest non-refundable
Dr WĂłjcicki rzÂądzi;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”