jak znaleźć wymarzoną pracę??

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
megi
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1216
Rejestracja: 28 sty 2005, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: megi » 14 lut 2006, 20:28

savanna pisze:Moim zdaniem to najwazniejsze,zeby zrobic sobie rachunek sumienia i odpowiedziec sobie co w zyciu lubi sie robic :lol: co sprawia przyjemnosc i co robimy z pasja. :) Ja jadac do Irlandii wiedzialam,ze chce zarabiac i nie smierdziec olejem z Mc Donalda :lol: Teraz dobrze zarabiam a praca mnie strasznie nudzi i jestem z tego powodu nieszczesliwa...Po co mi pieniadze,ktorych nie mam kiedy wydawac :? :evil: A ja chce jezdzic,cisnac pedal,szybko i szybciej... :lol: :wink:

Ps.To wazne-bo mozna utknac w "niechcianej" pracy na dluzszy czas :roll:
ojej Savana..tylko zazdroscic...ja rowniez myslalam o wyjezdzie i pracy na Wyspach..ale z powodow sercowych nie mogę

Awatar użytkownika
megi
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1216
Rejestracja: 28 sty 2005, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: megi » 14 lut 2006, 20:36

savanna pisze:Powiem tak-skonczylam studia i do niczego mi sie nie przydaly.Wiecej natomiast dalo mi moje hobby,czytanie ksiazek, oraz talent do jezykow 8) .A doswiadzczenie nabierasz droga empiryczna a nie teoretyczna.
Savana święta racja!!! nawet dyplomy super uczelni bez tego CZEGOŚ..nic nie znaczą..pracodawcy szukają osób zdolnych..przedsiębiorczych....

a tak swoją drogą to mnie "pocieszyłyście" :cry: chcialam w Polsce mieszkac i pracowac..wyslalam juz tyle podan..i tyle samo razy stwierdzilam...że wszędzie jest wykorzystywanie ludzi za kiepskie pieniadze

Irvine Welsh
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 103
Rejestracja: 17 kwie 2005, 13:17

Post autor: Irvine Welsh » 14 lut 2006, 22:17

To moze napisz dokladnie, co robisz, bo piszesz ogrodkami, skoro jest tak swietnie

Awatar użytkownika
Lady_80
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 268
Rejestracja: 19 sty 2006, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lady_80 » 15 lut 2006, 08:44

savanna pisze:

A co do doswiadczenia-pracowalam od malego tj majac 13 lat,studia tez potrafilam pogodzic z praca.Wiem ,ze duzo ludzi tak robi wiec chyba da sie zyc na takich obrotach
jasne mozna pogodzic jak sie w szkole nie siedzi do 20.30!! i nie wiem co Ty skonczylas ale w moim zawodzie pojecia sie nie zmieniaja!! oczywiscie wchodza nowe narzędzia ale z tym jestem na bierzaco..

Zreszta mysle, że nie ma co dyskutować . w moim zawodzie trudno o prace, może powodem jest brak miejsc pracy albo wina spoleczenstwa ze uważają pscyhologów, socjologów za "coś" niepotrzebnego....
powiêkszenie piersi - dr Dobrska(Vita-Glob)

[url=http://www.TickerFactory.com/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... weight.png

Awatar użytkownika
savanna
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 593
Rejestracja: 12 sie 2005, 11:37
Lokalizacja: z domu

Post autor: savanna » 15 lut 2006, 10:55

megi pisze:
savanna pisze:Powiem tak-skonczylam studia i do niczego mi sie nie przydaly.Wiecej natomiast dalo mi moje hobby,czytanie ksiazek, oraz talent do jezykow 8) .A doswiadzczenie nabierasz droga empiryczna a nie teoretyczna.
Savana święta racja!!! nawet dyplomy super uczelni bez tego CZEGOŚ..nic nie znaczą..pracodawcy szukają osób zdolnych..przedsiębiorczych....

a tak swoją drogą to mnie "pocieszyłyście" :cry: chcialam w Polsce mieszkac i pracowac..wyslalam juz tyle podan..i tyle samo razy stwierdzilam...że wszędzie jest wykorzystywanie ludzi za kiepskie pieniadze
Wiesz ja tez chcialam zostac-pamietam jak przed wyjazdem poszlam na Interview to byla gazeta ktora byla powiazana z rynkiem samochodowym oraz Chryslerem."Przesluchiwalo" mnie dwoch gosci,w sumie bylo 43 chetnych...I on mnie pyta..Ile by pani chciala zarabiac?A ja wiedzialam ze to pytanie padnie.Wiec odpowiadam ,ze nie mniej niz w poprzedniej pracy (wczesniej pracowalam w Niemczech :lol: ) a on pyta to ile? -2 tys mowie.On na to -brutto?A ja do niego-nie euro :lol: :lol: :lol:
A tak serio-pracy nie przyjelam ,byla za slabo platna-wystarczaloby na wynajem,jedzenie i bardzo skromne zycie.To juz nawet nie chodzi o zycie w luskusie,kazdy do czegos dazy i stawia sobie poprzeczke.Ja sobie wiecznie podwyzszam i jestem sfrustrowana bo ciagle mi sie wydaje ze g...mam i g zrobilam.Przez to dochodzi w domu do wiecznch konfliktow bo moj ukochany mowi "Przeciez inni maja gorzej,mniej....A ja i tak nie slucham :cry: :cry: Efektem tego chodze zmeczona i przepracowana.
Co do pracy w Polsce nie wiem jak taki stan rzeczy jeszcze sie utrzyma.Portugalczycy rozkwitli po boomie gospodarczym u siebie ale mimo tego,ze tak nadgonili standardy europejskie nadal zarabiaja 500 euro miesiecznie.I tez przyjezdzaja tutaj do Irlandii.Byle jaki budowlaniec zarabia tu tyle tyg a i to w tej branzy to jakas marna stawka.Chcialabym,zeby Polska stala sie krajem mozliwosci,zeby ludzie zarabiajacy tutaj chcieli wracac i inwestowac w Polsce.A niestety coraz czesciej slyszy sie,ze nie chca juz wracac :cry:
Papieros skraca zycie o 9 minut.Seks wydluza je o 15 minut.Walczmy seksem o nasze zycie!

ask
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 338
Rejestracja: 16 mar 2005, 09:04

Post autor: ask » 15 lut 2006, 12:06

troche trudno porownywac zarobki 1:1, bo wiele zalezy od tego ile potrzebujesz na "niezbedne" wydatki miesieczne. 2000EUR netto w Polsce to niezle pieniadze, w Niemczech to tylko troche powyzej przecietnej a w Irlandii to starcza na bezstresowe przezycie miesiaca (przynajmniej jesli chodzi o Dublin i tamtejsze czynsze). Oczywiscie mam na mysli standart zycia wszedzie taki sam.

Awatar użytkownika
savanna
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 593
Rejestracja: 12 sie 2005, 11:37
Lokalizacja: z domu

Post autor: savanna » 15 lut 2006, 12:30

Irlandia jest drozsza niz Niemcy a Dublin obecnie plasuje sie na 16 mscu-jesli chodzi o najdrozsze miasta na swiecie.Przecietny kiepski dom,3 pokojowy to zakup w postaci 300-350 tys euro.Masz chyba jakies nieswieze informacje
Papieros skraca zycie o 9 minut.Seks wydluza je o 15 minut.Walczmy seksem o nasze zycie!

ask
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 338
Rejestracja: 16 mar 2005, 09:04

Post autor: ask » 15 lut 2006, 12:47

No przeciez napisalam ze w Niemczech to wyzej przecietnej (a przecietne starcza na na w miare beztroskie zycie) a w Irlandii (wlasnie ze wzgledu na bardzo wysokie czynsze) 2000 to tyle, zeby sie nie martwic ze nie starczy do konca mies.
Zreszta nawet zywnosc jest tam duzo drozsza, ze nie wspomne o cenach alkoholu ;)

Awatar użytkownika
savanna
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 593
Rejestracja: 12 sie 2005, 11:37
Lokalizacja: z domu

Post autor: savanna » 15 lut 2006, 13:07

W Niemczech pracowalam tylko 2 czy 3 miesiace.To bylo jakies 2 ata temu.Ale lubie Sant Pauli w Hamburgu :wink: i wino z okolic Wiesbaden. :lol:
Papieros skraca zycie o 9 minut.Seks wydluza je o 15 minut.Walczmy seksem o nasze zycie!

ask
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 338
Rejestracja: 16 mar 2005, 09:04

Post autor: ask » 15 lut 2006, 13:17

savanna
no, no gdzies ty sie "szalajala" po tym Hamburgu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”