Nasze ogrody

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

iff
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 651
Rejestracja: 11 kwie 2006, 11:19

Re: Nasze ogrody

Post autor: iff » 07 sie 2013, 14:30

Też dorzucam kilka zdjęć mojego ogródka anno domini 2013
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: Nasze ogrody

Post autor: ulla10 » 07 sie 2013, 15:45

Piękny ogród. Widać, że ktoś tam wkłada mnóstwo pracy, pasji i serca.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Nasze ogrody

Post autor: beata-malgorzata » 07 sie 2013, 22:40

Co za ogrod ! Widac wprawna reke i umiejetnosc projektowania , bo wszystko ze soba pasuje i wspolgra . Podobaja mi sie nawet kwiaty ktorych normalnie nie cierpie (zolte , chyba jednoroczne , nie pamietam nazwy), a u Ciebie sa tak ladnie wyeksponowane ze robia wrazenie . Mowie to mimo iz mam zupelnie inny gust jesli chodzi o kolorystyke i laczenie roslin . Twoj ogrod przypomina mi ogrod mojego szwagra ktory jest ogrodnikiem ,duzo wlozonej pracy i talent . Ja przy obecnym domu nie mam ogrodu , jest plac budowy , ale jak sie skoncza roboty to zadbam troche o wyglad . Juz sadzilam kilkanascie drzew i pewnie ze setke krzewow , ale to tylko podstawa , nie daje to jeszcze nic sensownego ani koloru ani konkretnego zarysu samego ogrodu . Przede mna jeszcze duzo pracy , kreuje ogrod od podstaw , metr po metrze . POwiedzialam sobie ze zrobie tylko tyle by ogrod ladnie wygladal i byl latwy w obrzadku , nie chce juz ogrodu jaki mialam w poprzednim domu . byl przecudny , zaprojektowany przez architekta , ale wymagal ogromnego wysilku , czasu , pieniedzy , wszyscy po trochu pracowalismy w ogrodzie plus ogrodnik dwa razy w tygodniu . To bylo za duzo.
Ogrod nie jest moja pasja , i chyba nie mam do tego zadnych ciagot , grzebanie w ziemi nie wciaga mnie . Tak wiec moj ogrod bedzie skromny i prosty , malo wymagajacy . (rire (jak ja (giggle )..
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

iff
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 651
Rejestracja: 11 kwie 2006, 11:19

Re: Nasze ogrody

Post autor: iff » 08 sie 2013, 06:37

Dziękować-za miłe słowa! Przekażę je osobie, która na co dzień zajmuje się pielęgnacją czyli mojej mamie.
Ja tylko projektuję, kupuję i nasadzam a codzienna żmudna robota nie należy do mnie.
Podstawą tego ogrodu są iglaki, krzaki i byliny i cebule i trochę roślin jednorocznych (większość w pojemnikach).
Te krzaki i byliny - to jest dobre rozwiązanie - bo samo rośnie kilka lat...

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Nasze ogrody

Post autor: beata-malgorzata » 15 sie 2013, 21:59

Iff , dla Ciebie- zdjecia ogrodu mojego szwagra . Bardzo duze podobienstwo , tak samo ladnie i przemyslane rozplanowanie krzewow i kwiatow , nawet kolorystycznie Wasze ogrody sa podobne . Oba piekne bez wyjatku .

To bardzo "swiezy" ogrod , ma dopiero dwa lata a wiele krzewow bylo na nowo przesadzanych w tym roku , no i wielki problem - w ogrodzie zagoscil szkodnik podjadajacy korzenie . Prawie polowa roslin zostala podkopana galeriami i podjedzona . To co uratowalo sie - na zdjeciach .

(flower) (flower) (flower)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

iff
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 651
Rejestracja: 11 kwie 2006, 11:19

Re: Nasze ogrody

Post autor: iff » 16 sie 2013, 06:48

Piękny! I widać, że duży...bo i skarpa i łąka...Lubię styl angielsko-wiejski , bo sprawia wrażenie, że to wszystko tak samo i niewymuszenie rośnie, tak w zgodzie z naturą.
A mój to taki przydomowy zagonek ;-)
Cała działka ma tylko 850 mkw a moje zdjęcia są chytrze zrobione ;-)

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Nasze ogrody

Post autor: beata-malgorzata » 16 sie 2013, 11:08

Iff , ja tez potrafie chytrze robic zdjecia (giggle Bo ogrod szwagra moze nie jest maly ale do duzych tez nie nalezy. Po bokach domu i za domem i to wszystko , zadnych palaci ogromnych pol na hektary hehe A te polne kwiaty wysiane sa tylko na malym kawalku a na zdjeciu robia wrazenie laki .
Macie piekne ogrody , wielka pasje i zlote rece (kiss
ja mam pasje tylko jak ...swieci slonce a ze slonce swieci w Belgi rzadko ... (giggle to i moj ogrod tak wyglada (giggle ...wole malowac (makeup niz kopac , pielic, przesadzac i brudzic rece (emo (emo ... (clin (clin
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

iff
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 651
Rejestracja: 11 kwie 2006, 11:19

Re: Nasze ogrody

Post autor: iff » 16 sie 2013, 17:21

A we mnie siedzą chyba jakieś-takie atawistyczne instynkty. Ot! tak pogrzebać sobie w ziemi i nie myśleć o niczym...poczuć więź z matka ziemią ( w cudzysłowie i nutką ironii bo daleko jestem od new age).
W robocie "głową" pracuję i czasem muszę popracować kończynami wykonując proste czynności przy użyciu wysoko specjalistycznego sprzętu jak grabki tudzież szpadel. I efekt takiego działania widać od razu - co daje natychmiastowe zadowolenie. Poza tym - dwa w jednym: ruch (ekologiczna siłownia !!!) i powietrze... i też aspekt estetyczny po drodze "załatwiam" bo w całkiem ładnych okolicznościach przyrody przebywam. Tylko niestety rzadko mi się to zdarza bo.....życie i praca. To jest bardzo czasochłonne hobby.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”