Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: majamajamaja » 11 lis 2012, 12:52

Quer, tylko ze z moim to sprawa jest troche taka bardziej skomplikowana. Na pewno bardziej niz z Twoim. Ja mojego na razie ponaglam, zeby studia skonczyl. (punch (envy (punch (envy i on wie, ze nic u nas do konca zycia nie jest. Innymi slowami ze studiow zrobilam warunek na bycie razem. A do tych, kurna, rachunkow, to moge dopiero w drugim etapie przejsc...

Jedyne co, to nauczylam sie (po dlugim czasie i z trudem) przemawiac mu do sumienia, ze to on jako maz powinien sie mna opiekowac finansowo, a nie odwrotnie. Na co, on owszem, przytakuje, ale na tym sie konczy. Wiem, ze przede mna jeszcze dluga droga... Co sie ze mna dzieje, ze tak narzekam?!?
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: babina7 » 11 lis 2012, 12:56

Dana, ale banki nie prowadzą ewidencji, kto żyw, a kto zmarł>. Moja ciotka zmarła prawie rok temu a syn teraz wybrał z jej konta kilka stówek. Pobieranie po śmierci może nie jest zgodne z prawem ale musi ktoś to zgłosić. Po mnie i tak dziedziczy mąż i córka i jak go znam, to wszystko jej albo wnuczkom odda....... (giggle
Gdy zmarła moja znajoma, to gosposia poszła z aktem zgonu {na drugi dzień} i zablokowała konto.Niestety nie wiemy czy jeszcze coś tam było? Tamta baba nie mogła wybrać wszystkiego tak z dnia na dzień , bo trzeba bank uprzedzać na kwote ponad 200 000zł , ale mogła wszystko przelać na swoje konto. Mogła też to zrobić tydzień wcześniej.....Niby mamy świadków ale wiecie jak to w sądach......Gosposia będzie walczyć, a my ją wspieramy (giggle .Kobitka musi zapłacić podatek 30% od wartości mieszkania. Wiem, że zmarła też jej obiecywała pokrycie wszystkich kosztów...
Za szybko zmarła...Liczyła, że dożyje nowego roku. Strasznie mi jej żal (pleure .Tyle lat czekała na te pieniądze, żyła trochę na łasce innych i nawet nie położyła reki na tych pieniądzach. Nie miała nawet przyjemności obdarowywania...
zadowolona

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: ulla10 » 11 lis 2012, 13:25

Kurde, babina, niektórzy ludzie nie mają sumienia.
Ja jednak wierzę, że złe do nas wraca. Serio. Jeszcze się tej oszustce uleje tym dobrobytem. Kibicuję Ci w odzyskaniu Twoich pieniędzy.
będziesz sobie wtedy mogła leżeć i pachnieć i się na maxa lenić :))

Co do sposobu na życie, to niestety wiele kobiet uwielbia prawić morały i krytykować wybory innych.
Uważam, że zawsze jest jakieś drugie dno takich zachowań, ale nie będę się tu bawić w psychoanalizę.
Prawda jest taka, że presja na kobietach jest ogromna, a większość pracujących w domu postrzegana jest jako garkotłuki bez ambicji.
Im bardziej taka "kurka domowa" fajnie wygląda, jest wyraźnie szczęśliwa, zadbana i nie daj Boże w udanym związku, tym większy jad. W moim przypadku standard jest taki. Spotykam dawno niewidzianą znajomą, ona mierząc mnie wzrokiem od góry do dołu, od prawa do lewa i na odwrót, po wymianie kurtuazyjnych "co u ciebie" z miną seryjnego mordercy zadaje pytanie"a ty to w ogóle pracujesz?"
Można się przyzwyczaić :D


Co do banków, to faktycznie, moja teściowa miała pełnomocnictwo do konta bezdzietnej siostry.
Po śmierci wypłaciła pieniądze bez problemu, podzieliła się z rodzeństwem po równo i po sprawie.
Ominęli procedury spadkowe, koszty i czekanie.
Nieruchomości już siłą rzeczy były dzielone wedle przepisów prawnych.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Dana_2
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 595
Rejestracja: 22 sty 2006, 20:15

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: Dana_2 » 11 lis 2012, 13:28

Wg mnie jeśli jakiekolwiek operacje na rachunku zmarłego wykonywał pełnomocnik, to jest przestępstwo. Nalezy zgłosic do prokuratury, poinformowac - jesli to mozliwe- bank. Nie mozna dawc przyzwolenia na tego typu złodziejstwo ( bo jak to nazwac?)
Jak podpisujesz pełnomocnictwo to masz napisane kiedy wygasa...

Corka owszem odziedziczy 50% ale trzeba przprowadzac postępowanie spadkowe. Jesli sie ma jedno dziecko to najprawdopodobniej bedzie dziedziczyło ale wg mnie szkoda komplikowac sobie i dziecku życia. Syn wie, ze jest wspólwłascicielem od kilku lat... Chociaz wczoraj powiedziałam, ze musze Go odstawic od kont, bo chciałabym zrobic darowiznę na Jego rzecz, a jak robic darowiznę ze wspólnego konta?

Awatar użytkownika
cyryl-bea
Administrator Beauty
Administrator Beauty
Posty: 15237
Rejestracja: 28 sty 2005, 11:08

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: cyryl-bea » 11 lis 2012, 13:34

Dana_2 pisze:
babina7 pisze: Pełnomocnictwo działa. Moja mam jak zmarła, to siostra poszła i wybrała. Nikt przecież banku nie informuje o śmierci właściciela konta. Musiałabym podać siostrę do sądu i wtedy zapewne musiałaby oddać do podziału.Albo trzeba by lecieć do banku z "gorącym" aktem zgonu......
.....

Babina pełnomocnictwo wygasa na skutek smierci posiadacza rachunku, wiec jesli po śmierci posiadacza rachunku dokonywane były jakiekolwiek wypłaty to jest to niezgodne z prawem.
Z tego powodu zrobiłam syna wspólwłascicielem wszystkich kont...
chyba ze w banku zostanie zdeponowany dokument swiadczacy o pelnomocnictwie nie wygasajacym po smierci
wlasciciela konta \ taki dokument obowiazuje we wszystkich bankach mimo iz zostal zlozony w jednym / ale ma ograniczona kwote juz nie pamietam jaka
cyryl-bea

Przeczytanie regulaminu ze zrozumieniem treści, jest podstawą miłej zabawy na forum!

Youtube: tu
Portal: tu
Facebook: tu


https://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... g-oczy.gif
https://beautywpolsce.com/forum/upload/1 ... Obraz1.jpg

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: babina7 » 11 lis 2012, 14:12

Trudno, córka będzie przestępcą...albo ja jakby tak pierwszy mąż zmarł... (giggle

Jak jest zgoda w rodzinie, to niechże biorą po śmierci. Myślisz, że jakby Twój syn wybrał pieniądze po Twojej śmierci to ktoś go poda do prokuratury? Moja siostra wzięła i przecież nie będę na nią donosić. Jakby to były miliony, to pewnie bym się upomniała o połowęm(giggle . Nie jest to zgodne z prawem ale jakże prostsze.....i wszyscy tak robią. (handshake

Nie liczę na te pieniądze ale wolałabym żeby je dostała gosposia, bo 20 lat harowała i uslugiwała zmarłej we wszystkim. Gdy tamta zachorowała lekarz proponował zabranie jej do hospicjum, a gosposia sie nie zgodziła. Sama ją pielęgnowała, zmieniała pieluchy i jeszcze wyprowadzała pieska....Obserwowałam ją 20 lat. Zmarla chciała mieszkanie zapisać bankowi za zwiększenie emerytury ale wszyscy jej polecili tą gosposię {ja też)Bank nie zrobiłby zakupów i nie wyprowadziłby pieska (giggle Nie porozmawiał itp.
.Należy się jej jak nic. Tamta jest normalną złodziejką!! Na pogrzeb przyniosła ogromny, piękny wieniec , zamówiła msze Gregoriańskie i jedyna po mszy przystąpiła do komunii (giggle (giggle (giggle
Dana , nie doczytałaś....Podałyśmy sprawę do prokuratury, juz przesłuchiwali gosposię i pewnie tamtą też. Sprawa poszła na policję , a w sądzie czekamy na zatwierdzenie testamentu. Wtedy gosposia jako spadkobierca będzie mogła dostać z banku informacje kiedy i kto dokonywał operacji na koncie zmarłej.
zadowolona

Dana_2
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 595
Rejestracja: 22 sty 2006, 20:15

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: Dana_2 » 11 lis 2012, 14:32

po mojej śmierci (fuj (giggle syn nic by nie zrobił z pieniędzmi gdyby był pełnomocnikiem... nikt by mu nic nie wypłacił, jakies drobne kwoty owszem, mógłby zrobić kilka drobnych przelewów do ograniczonej kwoty...zaraz byłby tel. z banku (giggle

Nie doczytałam, ale na etapie postepowania prokurator sprawdza (powinien) czy były dokonywane operacje w banku - jesli było zgłoszone podejrzenie.

A propos oddawania mieszkania za emeryturę, nie ma zadnych banków, zadnych gwarancji, bardzo ostroznie nalezy słuchac takich bajek. W mojej ocenie działalnosc podobna do tej ostatniej afery...i pewnie za jakiś czas usłyszymy o wykorzystanych, oszukanych starszych ludziach.

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: babina7 » 11 lis 2012, 14:38

Pracujesz w tym banku? No bo nie rozumiem ? Kto powiadomi bank? Chyba , że jesteś prezydentową (giggle
zadowolona

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: majamajamaja » 11 lis 2012, 14:39

Dana, a telefon do kogo?
Nie ufasz synowi?
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Quer
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 748
Rejestracja: 05 sie 2009, 17:03

Re: Życie zaczyna się po 40-tce. cz 7.

Post autor: Quer » 11 lis 2012, 14:44

babina7 pisze:.Tamta jest normalną złodziejką!! Na pogrzeb przyniosła ogromny, piękny wieniec , zamówiła msze Gregoriańskie i jedyna po mszy przystąpiła do komunii (giggle (giggle (giggle .
(wow ,..szkoda tej gosposi.. mam nadzieję że Wam się uda odzyskać te pieniądze

Zablokowany

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”