Języki obce - angielski

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
MonisiaPP
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1200
Rejestracja: 17 sty 2005, 18:41
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: MonisiaPP » 01 maja 2005, 14:50

angielski biegle + podstawy francuskiego, niestety na ogol gadam po angielsku.. nie widze potrzeby sklecac czegos na sile po francusku jak i tak wszyscy kumaja po angielsku :shock:
Tez tak macie? Czy jak umiecie troche wloskiego to we wloszech po wlosku gadacie?
Wiadomo, ze jak sie spedza kilka razy wakacje w np Hiszpanii to sie umie zamowic obiad i zrobic zakupy i spytac o droge... ale chodzi mi o to czy uzywacie jezyka wyuczonego np w szkole sredniej z ktorego nigdy nie korzystalyscie praktycznie?

Awatar użytkownika
małgośka
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 472
Rejestracja: 28 mar 2005, 17:40

Post autor: małgośka » 01 maja 2005, 16:12

Ja znam biegle język włoski a angielski w stopniu komunikatywnym. W sprawach podstawowych dogadam się też po francusku i niemiecku. Ale to tylko podstawy, mimo iż francuskiego w liceum uczyłam się 5 lat! :lol:
Skupin, 09.06.2005. anatmiczne 350 cc - s± piêkne!!!

Awatar użytkownika
Basia1
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1002
Rejestracja: 06 mar 2005, 18:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Basia1 » 01 maja 2005, 16:17

Monisia: Wszystko zależy od tego dokąd jedziesz :D
Jeżeli do Niemiec albo do Skandynawi to faktycznie dogadasz się z każdym.
Ale spróbuj porozumieć się z Włochem albo z Hiszpanem po angielsku :lol: :lol: :lol: buhaha :lol: :lol:
We Francji nawet podobno jest takie powiedzenie gdy ktoś słabo zna angielski to mówią: "Mówisz po angielsku jak hiszpańska krowa" i coś w tym jest :lol:
10 kwietnia 2006 - zmniejszenie piersi

Awatar użytkownika
Kamila
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4947
Rejestracja: 11 sty 2005, 15:57
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kamila » 01 maja 2005, 16:21

Witam,
Ja znam jezyk angielski w stopniu komunikatywnym (samouk), niestety w szkole uczono tylko rosyjskiego i niemieckiego :wink:
Pomimo egazminu dojrzalosci z niemieckiego, juz go nie pamietam, wszystko ulecialo :oops:
Jezyk francuski w stopniu bardzo podstawowym (powiedzmy tak - we Francji nie zgine, nawet jesli mialabym uzywac tylko tego jezyka - jak to mowila nasza Pani od niemieckiego - " Kali widziec slonie") :lol:

pozdrawiam Kamila :)
"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą." Michel Quoist
"Uroda ciała, kondycja umysłu i ducha – to elementy wzajemnie sie przenikajace – wewnetrzna rownowaga zapewnia piekno, zdrowie i spokoj".
W każdym przypadku człowiek ponosi konsekwencje własnych wyborow.

asia 1
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwie 2005, 00:42

Post autor: asia 1 » 02 maja 2005, 00:12

Olka pisze:Może jednak znajdzie się ktoś kto uczyl się metodami przeze mnie wymienionymi :roll:
Cześć! znajomy anglista zaczynał naukę j.angielskiego od metody SITA. Twierdzi, że ta metoda jemu nie dała nic, więc przeszedł na system standardowy. Uważa ponadto, że kosztowało go to sporo pieniędzy wyrzuconych w błoto (materiały).

Awatar użytkownika
Olka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 295
Rejestracja: 16 sty 2005, 17:19

Post autor: Olka » 02 maja 2005, 01:22

Wiem, że to kosztuję trochę kasy. W moim mieście np. Callan kosztuje za 1 lekcję 12 zl. Lekcje są 2 razy w tygodniu. Książka kosztuje 40 zl (jedną kupilam), a jest ich kilka.
Metody Sita chyba nie ma w moim mieście.

Metodę Callana i Sita można ściągnąć z internetu. Są w nich pliki dzwiękowe+skan książki w przypadku Sity, a Callan pliki dzwiękowe+pdf. Więc można uczyć się za free, oczywiście jak ktoś chce :D

Z tego co zauważylam piszecie wszystkie że znacie biegle nawet 2 języki. Zazdroszczę :oops: Ja uczylam się rosyjskiego w szkole....
coż taki rocznik ... Angielski w stopniu komunikatywnym, ale jak dla mnie cienizna. Bylam w UK i wiem jak ludzie potrafią szybko rozmawiać buuuu nie zdążę czasem zalapać o co im chodzi.

Basia: "We Francji nawet podobno jest takie powiedzenie gdy ktoś słabo zna angielski to mówią: "Mówisz po angielsku jak hiszpańska krowa" i coś w tym jest"
- tak też to slyszalam, nie wiem dlaczego anglicy nie są tam mile widziani..

Awatar użytkownika
kate
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1392
Rejestracja: 16 lut 2005, 00:37

Post autor: kate » 02 maja 2005, 11:56

Olka
mój kuzyn uczył się angielskiego (stopień zaawansowany + język specjalistyczny) metodą Sita i był bardzo zadowolony.
Z tym, że nie można się uczyć gdy jest się zmęczonym, bo się zasypia. Na początku jest jakaś część relaksacyjna, czy coś w tym stylu, która super usypia gdy jest się zmęczonym :wink:. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba należy się uczyć o stałej porze, bo wtedy osiąga się najlepsze wyniki.

asia 1
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwie 2005, 00:42

Post autor: asia 1 » 02 maja 2005, 12:48

Olka!
teraz można sciągać SITĘ z internetu , naukę więc masz za free. Spróbuj, mam nadzieję, że Tobie się sprawdzi. Mój znajomek kupował sprzęt , kasety i firma przysyłała mu zeszyciki z ćwiczeniami. Było to przed kilku laty. Mówił mi , że ćwiczenia były prymitywnie skonstruowane i b.liczne. Gdy był już na anglistyce, doszedł do wniosku, że za tę kasę mógł kupić kilka dobrych książek , które z pewnością wystarczyłyby do dość dobrej znajomości języka. Trzymam za Ciebie !

asia 1
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwie 2005, 00:42

Post autor: asia 1 » 02 maja 2005, 13:08

OLKA !
jeszcze jedna sprawa, nie wpadaj w kompleks z powodu nadmiernie dobrego samopoczucia osób ok. 20-stki. Ten typ tak ma i to chyba jest prawidłowo, bo w tym wieku człowiek, bez poczucia, że do niego świat należy, nie zdziałałby wiele. Licealiści , studenci i ludzie tuż po studiach mają w tym zakresie olbrzymie możliwości. Jednak tylko my od nich starsi wiemy co życie robi z językim niestosowanym codziennie. Poza tym zdradzę Ci, że mój kolega weryfikuje w 90% ankiety do pracy z wpisem biegle 2,3 języki. Dąż uparcie do celu, a jedna z wielu dróg (metod) okaże się Twoją.Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Olka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 295
Rejestracja: 16 sty 2005, 17:19

Post autor: Olka » 02 maja 2005, 21:59

Dzięki Asia :D
Ja nie mam kompleksu z powodu slabej znajomości angielskiego. Ale chcialabym nauczyć się nim wladać bez zająknięcia ;o)
Dzięki za mile slowa :D
Zdaję sobie sprawę ze dziewczyny ktore sa na forum są mlode i uczą się tego jezyka w szkole, bądz się uczyly - od podstaw. Ja uczylam się sama.
Prawdę mówiąc ciężko jest się uczyć gdy ma się rodzinę. Dziecko któremu trzeba pomagać w lekcjach (w ang. również ;o)), gotować obiadki itp. Niestety prawda jest taka że kobiety mają za dużo obowiązków, a za malo czasu dla siebie. Dlatego do nauki zamierzam kupić sobie player_a mp3 ze sluchawkami.

Kate Metoda Sita jest rzeczywiście usypiająca, ale ten wstęp można omijać :D (mp3) reszta leci po ang. identycznie jak jest w książce tzn. na skanach. Więc dla chcącego nic trudnego.

Pozdrawiam samouków :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”