Homo, hetero, bi- wasze zdanie!!!

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Don Kichot
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 471
Rejestracja: 16 maja 2005, 19:33
Lokalizacja: Katowice

Homo, hetero, bi- wasze zdanie!!!

Post autor: Don Kichot » 03 cze 2005, 22:59

Widząc otwartość waszych wypowiedzi w różnych tematach postanowiłem sprawdzić poziom tolerancji i wasze opinie na temat preferencji seksualnych.
Sprawa jest na topie w związku z odwołaniem " marszu równości" w Warszawie.

jako pierwszy wyrażę swoje zdanie i proszę o szczere odpowiedzi.

...Według mnie naturalnym i zdrowym zachowaniem jest heteroseksualizm, choć nie mam nic do ludzi którzy mają inne preferencje. Tylko nie mogę zgodzić się, żeby swoje zachowanie tak manifestowali. Niech żyją w swoim świecie, niech śpią z kim chcą tylko dlaczego ja mam na to patrzeć. Jeżeli muszą dzielić sie swoim szczęściem to niech to robią w miejscach dla nich stworzonych. Nie chodzi mi tu o jakieś getta. Ja po prostu wchodząc do jakiejś kawiarni nie chcę natknąć się na całujących się facetów, bo po prostu zwymiotuję.
Nie chcę żyć w kraju takim jak Holandia i mam do tego prawo.
Nie zgadzam się z nadawaniem im praw, takich jakie przysługują małżeństwom.
Zdaję sobie sprawę, że mam staroświeckie podejście do tematu i , że teraz to cool jest deklarować homoseksualizm lub biseksualizm. I to mnie akurat nie razi bo to ich sprawa, ale robienie z tego kultu i manifestowanie tego publicznie to już przesada.

Jeszcze raz podkreślam że nie napiętnuje tych ludzi i mogę z nimi rozmawiać, pracować ale nie zniosę ich ekshibicjonizmu :!:

Awatar użytkownika
Valentina
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2059
Rejestracja: 29 sty 2005, 12:58

Post autor: Valentina » 03 cze 2005, 23:10

...w sumie to nic nie mam do homo... jak się kochają to niech się kochają... każdy ma prawo do miłości :wink: ... jak maja ochotę brać ślub to też niech biorą... ale adopcja dziecka przez parę gejowską czy lesbijską to jest dla mnie nie do pomyślenia :shock: i jestem jak najbardziej przeciwna jeśli chodzi o tą kwestię :!:
Już po operacji nosa - 7 lipca 2005 oraz chirurgicznej korekcji ust - 12 października 2005
Dr PIOTR SKUPINhttp://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... doping.gif

Samanthii
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4018
Rejestracja: 23 sty 2005, 15:03

Post autor: Samanthii » 03 cze 2005, 23:44

ZGADZAM SIE W PELNI Z WYPOWIEDZIA VALENTINY :? ...

Awatar użytkownika
Aralia
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 203
Rejestracja: 10 mar 2005, 17:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Aralia » 04 cze 2005, 00:03

ja nie mam nic do homosexualistów. nikt ich nie zmusi do kochania tak jak my. rozumiem, że dla niektórych jest to rzeczywiście problem.
ale nie podoba mi się to, ze chcą ślubów kościelnych i pozwolenia na adopcję dzieci. rodzina musi się składać z matki i ojca. nie wyobrarzam sobie 50- letnich panów- "małżonków" jak idą z nastoletnimi dziećmi np. do kina............ :?
niech robią co chcą, niech się kochają i mieszkają ze sobą, ale tak, żebyśmy tego nie widzieli.
nie zgadzam się na śluby i adopcję dzieci.

Awatar użytkownika
Magea
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2005, 23:16
Lokalizacja: £ÃłdÂź

Post autor: Magea » 04 cze 2005, 00:26

ja jestem przeciwna tylko adopcji dzieci przez pary homo,moim zdaniem dziecko adoptowane ma prawo mieć i mamę i tatę.Co do legalizacji takich zwązków to ich sprawa,skoro im na tym zależy to powinni o to walczyć.A marsz równości?Zależy w jakiej formie,nie chciałabym,aby moje dziecko doznało szoku widząc np. coś wulgarnego.

Awatar użytkownika
Magea
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2005, 23:16
Lokalizacja: £ÃłdÂź

Re: Homo, hetero, bi- wasze zdanie!!!

Post autor: Magea » 04 cze 2005, 00:56

Don Kichot pisze: Ja po prostu wchodząc do jakiejś kawiarni nie chcę natknąć się na całujących się facetów, bo po prostu zwymiotuję.
:
zastanawiam się ,czy Twoja reakcja by była taka sama, gdybyś zamiast facetów natknął się na całujące się laski :?:

Awatar użytkownika
Kamila
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4947
Rejestracja: 11 sty 2005, 15:57
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kamila » 04 cze 2005, 01:06

Witam,
Bardzo obszerny temat do dyskusji :wink:
Jestem za legalizacja zwiazkow homoseksualnych....niech zyja jak normalne pary heteroseksualne. Maja do tego prawo, nikogo nie krzywdza.

Jezeli chodzi o adopcje - czemu nie :wink: Mysle, ze nawet takie pary dalyby wiecej szczescia dziecku, anizeli pobyt w domu dziecka czy w jakims innym osodku wychowawczym. Czasami trzeba spojrzec z innej stony....uwazam, ze dobro dziecka jest najwazniejsze.

Moze patrze na to z innej perspektywy, bo znam wielu takich ludzi kochajacych inaczej, tak bardzo wrazliwych, wartosciowych, inteligentnych, do rany przyloz, ktorzy musza sie ukrywac, badz uciekac, bo sa dysktyminowani przez nasze spoleczenstwo :( Ciezki jest ich los, moze to sie kiedys zmieni, tego im zycze :!:

Nie przeszkadza mi jak sie caluja :wink: :lol:

pozdrawiam Kamila :)
"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą." Michel Quoist
"Uroda ciała, kondycja umysłu i ducha – to elementy wzajemnie sie przenikajace – wewnetrzna rownowaga zapewnia piekno, zdrowie i spokoj".
W każdym przypadku człowiek ponosi konsekwencje własnych wyborow.

Awatar użytkownika
pimpi
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 60
Rejestracja: 12 lut 2005, 18:28

Post autor: pimpi » 04 cze 2005, 01:56

Homoseksualizm mi nie przeszkadza. Nie raza mnie calujace sie pary tej samej plci. Nie rozumiem natomiast zachowania tych ludzi na manifestacjach, ale nie dlatego, ze mi sie to nie podoba, tylko dlatego, ze sami pod soba "dolki kopia", nadmierna ekspresja i ekstrawagancja zniechecaja do siebie spoleczenstwo. Chociaz z drugiej strony byla swego czasu taka akcja "Niech nas zobacza" - na zwyczajnych zdjeciach, zwyczajni ludzie trzymali sie za rece. Niestety nie przeszla, a wielka szkoda, bo moze po tej akcji ludzie w koncu zobaczyliby w homoseksualistach takich samych zwyklych ludzi. Zawsze latwiej nienawidzic cudaka w lateksowej masce i obrozy na szyi, a wlasnie ten wizerunek geja czy lesbijki dominuje w mediach, tym samym docierajac do najwiekszej grupy ludzi. Szkoda, ze odebrano im szanse pokazania sie z drugiej strony.
W sprawie adopcji mam ambiwalentne odczucia. Z jednej strony nie widze w tym nic niepokojacego, z drugiej natomiast uwazam, ze jeszcze wiele wody w Wisle musi uplynac. Chodzi mi glownie o dobro dzieci, dziecko wychowywane przez dwoch tatusiow bedzie mialo krotko mowiac "przechlapane" u rowiesnikow. Boli, ze obroncy moralnosci tak czesto potrafia zamieniac sie w oprawcow :roll:

Awatar użytkownika
molli_e
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 166
Rejestracja: 27 kwie 2005, 18:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: molli_e » 04 cze 2005, 02:15

Zgadzam sie absolutnie z Tobą Kamila - mnie nie przeszkadza, że zobacze na ulicy całujących się namiętnie homoseksualistów a jeśli mieliby się obmacywać to przeszkadza mi to w takim samym stopniu jak obmacywanie par hetero na przystankach :!: :!:
Mają prawo kochać jak chcą, mają prawo nawet brać ślub - niekoniecznie w kościołach katolickich, które traktują homesksualizam JAK GRZECH.
Mają prawo organizować manifestacje - skoro społeczeństwo mówi: homoseksualsta czy nekroman to to samo :!: :evil:
MAJĄ PRAWO BYĆ SOBĄ - a homoseksualizm jeśli ktoś jeszcze nie wie - NIE JEST CHOROBĄ (w latach 70tych został oficjalnie usunięty z DSM IV i ICD - czyli klasyfikacji chorób) :!:
Jako (mam nadzieje) przyszła psychoterapeutka jestem ZA adopcją dzieci przez pary homo. Nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby jakiekoliwek uszczerbki na psychice tych dzieci - są one zdrowe i heteroseksualne. Niestety podzielam opinie pimpi - ja też mam tu pewną wątpliwość - te badania na dzieciach par homo nie były robione w PL. I boje się, że nasze kseno- i homofobijne ,
zacofane społeczeństwo
będzie wytykać takie dzieci palcami....

Awatar użytkownika
molli_e
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 166
Rejestracja: 27 kwie 2005, 18:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Homo, hetero, bi- wasze zdanie!!!

Post autor: molli_e » 04 cze 2005, 02:26

Don Kichot pisze:
...Według mnie naturalnym i zdrowym zachowaniem jest heteroseksualizm, choć nie mam nic do ludzi którzy mają inne preferencje.
Don Kichocie - według mnie homoseksualizm jest tak samo naturalnym i zdrowym zachowaniem jak heteroseksualizm. Polecam obserwacje świata zwierząt czy roślin :D
W świecie ludzi też jest od dawien dawna - weźmy chociązby starożytny Rzym gdzie heteroseksualizm służył w zasadzie prokreacji a żołnierze z radością sobie używali - były nawet specjalne sympozja na których odbywały się orgie homoseksualne... :) Homoseksualizm jest stary jak świat i jakby tak odizolować jedną płeć (patrz przykład - wyspa Lesbos) to od razu ludzie zaczną zaspakajć swój popęd w ten sposób...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”