HIPNOZA - regresja hipnotyczna

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

HIPNOZA - regresja hipnotyczna

Post autor: GAGA » 26 maja 2005, 16:28

chyba każdy z nas wie co to hipnoza, a czy ktoś jej zaznał??
jest w Polsce niewielu ludzi zajmujących się hipnozą na prawde na wysokim poziomie i odpowiedzialnych za to co robią. ja od roku marzę aby pojechać na seans regresji hipnotycznej do Szczecina gdzie przyjmuje pani B.Figarska- autorka wielu książek, lekarz-psychiatra, która od lat specjalizuje się w hipnoterapii. Chciałabym przeżyć to "niepowtarzalne doświadczenie ponownego przeżycia przeszłych zdarzeń i emocjii"..... to musi być coś niesamowitego!!!!
chciałabym aby seans ten pozwolił mi odpowiedzieć sobie na wiele pytań- dlaczego??????

Może znajdzie się ktoś tutaj kto jużtego doświadczył???
ja osobiście polecam książke pani Figarskiej "regresja hipnotyczna"
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
molli_e
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 166
Rejestracja: 27 kwie 2005, 18:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: molli_e » 27 maja 2005, 12:45

Hej GAGA :)
hmmm...jestem - można powiedzieć zawodowo związna z psychoterpaią, miałam wiele sesji własnych i mogę Ci powiedzieć, że hipnoza jest pomocna szczególnie dla pacjentów, u których występuje duży opór przed uświadamianiem sobie różnych konfliktów i przeszłych traumatycznych wydarzeń. Jest też metodą pozwalającą na "zaszczepienie istotnych idei", na bazie których terapeuta motywuje pacjenta do dalszych zmian. Stosowana przez rózne szkoły terapeutyczne - głównie Ericsonowską (tzw psychoterapia krótkoterminowa) ale także psychoanlityczne (czyli Freud i in).
Jeśli nie radzisz sobie z jakimś problemem czy masz potrzebę głębszego "wglądu" w siebie polecm Ci wizytę u licencjonowanego (licencja PTP) psychoterapeuty :!: - który najlepiej będzie wiedział jaką metodą ma pracować - terpeta Ericsonowski prawie na pewno wykorzysta hipnozę.
Nie polecam natomiast wizyty u osoby bez licencji psychoterapety, która zastosuje u Ciebie regresje hipnotyczną bez kontekstu całej terapii - uważam, że takie stosowanie hipnozy - tylko dla samego wprowadzania w trans - może Ci przynieść wiecej szkody niż pożytku - -- czasami nie warto a nawet nie ma takiej potrzeby żeby rozdrapywać wszystkie swoje problemy z przeszłośći.......
Hipnoza...jest tak naprawdę zwykłą sugestią - nie ma tam niczego "magicznego" ale też uważam, że jest fascynująca --- jak potężna jest nasza psychika...jakie są w niej olbrzymie pokłady nieuświadamiancyh przeżyć.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 27 maja 2005, 14:21

Molli a gdybym poprostu chciała przejść przez poprzednie wcelenia, wiesz jak wyjechać na wycieczke??? to czy to jest złe??
chciałabym dowiedzieć się dlaczego tak wiele rzeczy mi zatruwa życie i czemu np... czegoś bardzo nielubie..... :roll:
a słyszałaś coś o pani Figarskiej?? ja jak na razie same dobre rzeczy od jej pacjentek i czytałam jej książke. nie wiem jak się ustosunkować do samej regresji jak do wycieczki. no i jeszcze jedno gdzie moge znależć dobrego profesjonaliste i czy istnieje jakiś spis...... no i czy Ty zajmujesz się hipnoterapią??? jeśli tak bądz byłaś świadkiem takiego seansu powiedz prosze czego można np się oduczyć?? czy możliwe jest rzucić jakiś nałóg po hipnoterapii??
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
molli_e
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 166
Rejestracja: 27 kwie 2005, 18:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: molli_e » 27 maja 2005, 18:33

GAGA:) nie zajmuje się hipnoterapią..jeszcze kilka lat musiałabym się uczyć...narazie uczęszczam do szkoły psychoterapii. Nie wiem jak "wybrać się na wycieczkę" - szczerze Ci powiem, że nie wiem czy to jest złe...na pewno jest ciekawe ale i trochę zatrważające - potem żyjesz w pełni przekonana, że byłaś jakąs Panią/Panem XY :shock: jest tyle sprzecznych opniii na ten temat, że naprawde nikt chyba już nie wie jak to z tym jest. Są tacy, którzy uważają hipnozę regresyjną za niezwykłe przezycie, które poszerza świadomość człowieka. Z kolei inni specjaliści (i jest ich zanczna większość) uważa, że hipnoza regresyjna nie jest tym czym się wydaje i ze to tylko sugestia, wytwór wyobraźni itp. Ogólnie większosc specjalistów sądzi, że jesli ktos ma jakies problemy i do tego jescze ktoś mu zaaplikuje taką hipnoze nie robiąc jednoczesnie sesji terapeutycznych to wtedy moze być ona wręcz szkodliwa :?
W każdym razie ja sama - mam mieszane uczucia co do tej regeresji ale...też jestem ciekawa jak by to było powędrować za granicę mojego obecnego życia :)
Jeśli natomiast czujesz, ze jakieś problemy Cię przerastają, nie radzisz sobie z czyms to mimo wszystko zachęcam do skorzystania z sesji psychoterapetycznych (specjalistów możesz znależć w internecie na stronach np Instytutu Terapii Psychanalitycznej, Instytutu Erisconowskiego, czy np Gestalt - tam mozesz sobie poczytac o co chodzi w danej terapii poza tym można poszukac w portalach psychiatrii czy psychologii - jesli byś potrzebowała linków to daj znac - nie che tu robic reklamy).
Nie słyszałam o Pani Figarskiej - i myślę sobie, że jesli wszystko jest ok, nie czujesz się przytłoczona jakimis problemami i głównie chcesz z ciekawości przezyc taką hipnoze to...moze spróbuj :) wybór należy do Ciebie.
Ja znam hipnoze zwykłą czyli bez tzw. wracania do poprzednich wcielen i wiem że jest bardzo pomocna i na pewno w leczeniu nałogów daje bardzo dobre efekty (własnie jest wykorzystywana w ten sposób w terapii Ericsonowskiej)

Awatar użytkownika
Kamila
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4947
Rejestracja: 11 sty 2005, 15:57
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kamila » 23 lip 2005, 10:19

ulsy pisze:Bardzo prosze opiszcie swoje doswiadczenia z hipnoza. Czy jest to calkowicie bezpieczne ? Bardzo bym rowniez prosila o namiary na sprawdzonych hipnotyzerow. Bade wdzieczna :)
"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą." Michel Quoist
"Uroda ciała, kondycja umysłu i ducha – to elementy wzajemnie sie przenikajace – wewnetrzna rownowaga zapewnia piekno, zdrowie i spokoj".
W każdym przypadku człowiek ponosi konsekwencje własnych wyborow.

Madzilka1
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1625
Rejestracja: 23 cze 2005, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Madzilka1 » 23 lip 2005, 13:19

Kiedys bardzo chcialam tego doswidczyc, teraz jakos mi sie wydaje ze zamiast zaglebiac sie w to co bylo....poprzednie wcielenia, traumatyczne wydarzenia itp. lepiej skupic sie na tym co jest. Poprostu boje sie ze jak sie dowiem kim teoretycznie bylam nie bedzie to mile i bede musiala cos w zwiazku z tym zrobic.czasami lepsza niewiedza, no chyba ze komus naparwde cos ciazy i chce podjac dluga droge by to odkryc.

ulsy27
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 76
Rejestracja: 27 cze 2005, 18:13
Lokalizacja: Warszawa / Tokio / Los Angeles

Mam pytanie, ile potrzeba seansow

Post autor: ulsy27 » 23 lip 2005, 14:33

zeby juz zaobserwowac jakies zmiany. Mam okropnego pecha w milosci i mimo iz nie chce w to wierzyc, to juz zaczelam myslec,ze to jakas karma bo ile mozna wytrzymac ...
Czy jest mozliwosc zmiany pewnych nawykow a wrecz ich wykozenienia po hipnozie. Probowalam psychoterapii ale pomagala mi tylko na krotki okres czasu.

Gosc4
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1607
Rejestracja: 12 sty 2005, 16:05

Re: Mam pytanie, ile potrzeba seansow

Post autor: Gosc4 » 23 lip 2005, 15:16

Spróbuj ustawień metodą Hellingera. To jest spojrzenie na rodziców, dziadków, na to co się działo w naszej rodzinie i jak niesamowity wpływ to ma na nasze życie. Nie ma pecha. To się bierze skądś.

Awatar użytkownika
savanna
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 593
Rejestracja: 12 sie 2005, 11:37
Lokalizacja: z domu

Post autor: savanna » 22 lut 2006, 10:31

Dobrze,to ja odswiezam ten temat.Interesuje mnie hipnoza,jej dzialanie,poparte przykladami ,efekty,slynni hipnotyzerzy itd.Wszystko.Czy ktos moze,sie udzielic w temacie?
Papieros skraca zycie o 9 minut.Seks wydluza je o 15 minut.Walczmy seksem o nasze zycie!

Awatar użytkownika
Lady_80
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 268
Rejestracja: 19 sty 2006, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lady_80 » 22 lut 2006, 13:27

Hipnoza ericksonowska-

nazwana tak na cześć dr Miltona H. Ericksona- psychiatry, który uczynił z hipnozy legalną metodę terapeutyczną.

Model Miltona- czyli ericksonowski język perswacji został opracowany przez Richarda Bandlera i Johna Grindera na podstawie badania warsztatu pracy tego psychiatry.


Erickson bardziej niż ktokolwiek inny w tej dziedzinie, był w stanie zbadać i zademonstrować ogromny potencjał jaki hipnoza kryje w sobie. Warsztat pracy demonstrowany przez niego, w czasie indukowania i użytkowania hipnotycznych stanów świadomości, były niezwykle złożony a jednocześnie systematyczny. Można w nim dostrzec spójne i systematycznie występujące wzorce.

Te językowe wzorce hipnotyczne,- dopasowywanie się do sygnałów zachowań niewerbalnych, stosowanie metafor w kontakcie indywidualnym i grupowym, terapeutycznym i rozwojowym oraz ukryte sugestie- stanowią Model Miltona (nazywany również odwróconym metamodelem językowym). Wzorce komunikacji hipnotycznej stosowane przez niego działają niemal jak magiczne formuły, dzięki którym pomagał swoim klientom przypominać sobie to, o czym zapomnieli, że zapomnieli.

Model Miltona jest sposobem wywołującym i utrzymującym trans przy użycia języka w celu skontaktowania się z ukrytymi zasobami naszej osobowości. Trans jest stanem, w którym osiągasz wysoką motywację, aby uczyć się od nieświadomości w bezpośredni sposób. Nie jest to stan pasywny ani też nie pozostajesz w nim pod wpływem kogoś innego. Pomiędzy terapeutą a klientem powstaje współpraca; odpowiedzi klienta pozwalają terapeucie rozpoznać, co należy zrobić dalej.

Na ten Model składa się zestaw kilkudziesięciu narządzi językowych pozwalających wywierać hipnoterapeutyczny wpływ na odbiorcę, nawet bez stosowania formalnej hipnozy. Klient nie musi wówczas leżeć, nie musi zamykać oczu, nie musi mieć wyłączonej świadomości. Może to być zwykła rozmowa, zbieranie wywiadu czy właśnie opowiadania anegdot i przypowieści. Komunikacja międzyludzka przebiega bowiem równocześnie i równolegle na poziomie świadomym i nieświadomym. Można świadomie porozumiewać się z nieświadomością rozmówcy.

Erickson respektował nieświadomą myśl pacjenta. Przyjmował, że nawet za najdziwaczniejszymi zachowaniami kryją się pozytywne intencje i że jednostki podejmują najlepsze, dostępne im w danym momencie, wybory. Celem jego pracy było dostarczenie ludziom większej liczby możliwych wyborów. Przyjmował również, że na pewnym poziomie każdy posiada zasoby potrzebne do dokonania zmian.

Model Miltona jest sposobem użycia języka, który umożliwia:

.- dopasowanie do osobowej rzeczywistości i prowadzenie jej;

- rozpraszanie i użycie świadomego myślenia;

- dostęp do nieświadomości i jej zasobów.

Erickson był mistrzem w osiąganiu kontaktu. Szanował i akceptował rzeczywistość swojego pacjenta. Przyjmował, że opór jest wynikiem braku kontaktu. Każda reakcja była dla niego ważna i możliwa do wykorzystania.

Innym z elementów Modelu Miltona jest posługiwanie się rozbudowanymi wypowiedziami, zwykle gęsto przeplatanymi cytatami. Sformułowanymi w skomplikowany sposób. Próba ich zrozumienia wymaga od odbiorcy dużej koncentracji uwagi i intensywnego wysiłku umysłowego, który tak absorbuje jego świadomość, że nie jest już w stanie bronić się przed krótkimi, terapeutycznymi komunikatami, instrukcjami i poleceniami, wplecionymi w te dłuższe wypowiedzi- a adresowanymi bezpośrednio do jego nieświadomości.


Trening autogenny-

wymieniam trening autogenny w/g Schultza (oraz pokrewne np. techniki Jacobsona) jako metodę hipnozy, ponieważ są one często stosowane w autohipnozie oraz seansach hipnotycznych. Te częste stosowanie trening autogenny zawdzięcza swojej prostocie i dużej skuteczności.



Klucz Chasaja Alijewa-

to autorska metoda opracowana przez dagestańskiego psychiatrę, kierownika Ośrodka Autoregulacji w Machaczkale Chasaja Alijewa. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak najlepsi hipnotyzerzy dochodzili do swoich umiejętności? Nie ważne, czy to byli hipnotyzerzy sceniczni czy kliniczni- chodzi o takich, którzy demonstrowali najwyższą skuteczność.

W każdym z nas tkwią ogromne, rezerwowe możliwości, o niektórych jeszcze nie wiesz i w większości nie potrafisz ich spożytkować. Okazało się, że możesz stosunkowo łatwo uruchomić owe siły i wykorzystać zgodnie ze swoją wolą. Możliwe, że i ty wiesz jak osiągać stan hipnotyczny- możliwe, że umiesz sobie go przypomnieć, czujesz rozluźniające się wówczas mięśnie, twoja koncentracja zawęża się do śledzenia głosu prowadzącego i uczestniczenia w malowanych przez niego obrazach, przeżyciach. Tak wygląda tradycyjna hipnoza.

Dr. Chasaj Alijew zaprezentował jej nowe oblicze. Samoregulacji swego organizmu metodą Klucza możesz dokonać w czasie marszu, lub nawet podczas wykonywania jakiejś innej czynności. Nie ma znaczenie stan, w jakim jest twoje ciało. Znaczeniem ma jedynie stan, w jakim jest twój umysł. zaczełyście się juz zastanawiać, co to jest za stan umysłu, prawda? Czy pamiętacie jaki jest stan wasezgo umysłu, kiedy po chwilach zmęczenia wpatrujecie się w jeden punkt i nic nie może ciebie z tego stanu wyrwać? Wówczas mózg odpoczywa i regeneruje swoje siły. Przemieszcza samoczynnie energię z miejsc najbardziej napiętych do mniej napiętych. W chwilach zmęczenia ta reakcja mózgu następuje samoczynnie, bez udziału woli. Autoregulacja umożliwia świadome włączanie tej obronno- regenerującej reakcji mózgu. Dzięki opanowaniu tej metody zaczniesz naprawdę dbać o swoje zdrowie i o należytą kondycję. Objawy tego szczególnego stanu neutralnego pojawiają się za każdym razem, gdy działalność mózgu przełącza się z codziennego systemu pracy, na inny. Na przykład, przed samym zaśnięciem albo rankiem, w momencie przebudzenia- znajdujesz się w takim stanie pośrednim, kiedy już nie śpisz, ale jeszcze nie zupełnie się przebudziłeś. Ten stan pośredni miedzy snem a przebudzeniem najbardziej sprzyja autosugestii. Ma on wartość uzdrawiającą, regenerującą, kształtującą. Metodę Klucza poznasz na warsztacie Techniki autohipnotyczne



Hipnoza klasyczna (magnetyzm)-

twórcą jej jest Franciszek Mesmer. Wystąpił on z teorią, w której zakładał istnienie fluidu równie rzeczywistego i materialnego, jak np. działanie magnesu. Według Mesmera dobroczynny fluid magnetyczny może przenosić się z jednej osoby na drugą. Po wytworzeniu się „mostu” między terapeutą a pacjentem i po wykonaniu krótszych lub dłuższych „passów” (dotyk) ówczesny Mesmerowi hipnoterapeuta doprowadzał do przełomu leczniczego. Hipnoza klasyczna dziś bliższa jest bioenergoterapii.

Strategia budowania indukcji hipnotycznych



Hipnoza dynamiczna-

to najnowsze dziecko metod hipnotycznych Jest to połączenie technik NLP (rapport) z Kluczem Alijewa oraz hipnozą klasyczną. W Polsce zaprezentował tę metodę Stefano Benemeglio. ktoś, kto zna twój kod dostępu do podświadomości, może za pomocą odpowiednio dobranych gestów wpłynąć na twoje zachowanie, emocje, decyzje. Może w nim wywołać lęk lub go uspokoić, może zlikwidować ból, a nawet sprawić, by człowiek nie odczuwał bólu, choćby go przypiekali żywym ogniem. A co najważniejsze: każdy z nas, jeśli tylko pozna swój własny kod, będzie umiał sam siebie uspokoić i znieczulić.



Hipnoza transgresyjna-

to prawdzie przekroczenie Rubikonu. Powstała nowa jakość- bliska bardziej technikom szamańskim. Z technikami szamańskimi łączy hipnozę transgresyjną koncentracja myśli kształtujących pole bioenergetyczne hipnotyzera jak i klienta. Metoda ta dla wielu jest jak koszmarny sen Drakuli- spędza im sen z oczu. Po wielu latach okazało się, że jednak jest metoda pozbawiająca teoretycznie każdego z ludzi możliwości samo decydowania. Są jednak dwie wiadomości: dobra i zła. Dobra jest taka, że jest w tej chwili tylko kilka osób na świecie, które stosują tę metodę z powodzeniem, a zła że takich osób przybędzie. Z każdym rokiem poznaję więcej ludzi ze zdolnościami magnetycznego wpływu na innych. Kiedy oni spostrzegą się, do czego mogą je wykorzystać to ilość hipnotyzerów transgresyjnych wzrośnie. Jedyną obroną przed hipnozą transgresyjną jest hipnoza subsystencjonalna- czyli uświadomienie sobie swojej własnej nieświadomości. Hipnoza subsystencjonalna to swojego rodzaju połączenie świadomości z podświadomością. Z metodą hipnozy transgresyjnej zapoznasz się na warsztatach hipnoza transgresyjna
powiêkszenie piersi - dr Dobrska(Vita-Glob)

[url=http://www.TickerFactory.com/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... weight.png

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”