zmiana płci - Transseksualizm

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
nati
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 85
Rejestracja: 05 lip 2005, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nati » 23 sie 2005, 12:26

przypadkiem tu trafiałam.
poczytałam i jestem w szoku!
nawet nie miałam pojęcia, że az tak to wygląda! to jakis horror, ile ci ludzie muszą wycierpieć, aby osiągnąć swój cel. to jest dla mnie wręcz nie do ogarnięcia. ale też potwierdza tezę, że ból psychiczny jest znacznie gorszy od fizycznego.
więc tylko mozna sobie probować wyobrazić, jak bardzo ci ludzie muszą cierpieć w ciele którego nie mogą zaakceptować, aby poddać się takim operacjom.
:shock:
nati

Awatar użytkownika
burza
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1008
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:00

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: burza » 21 lut 2015, 18:27

Podziwiam tych ludzi.
05.11.2012 - labioplastyka - dr Tomasz Kasprzyk Kraków

08.07.2013 - tatuaż - E. Grabińska

BIUST

Trumfa
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 17
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:00

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: Trumfa » 14 paź 2020, 11:44

Gwoli ścisłości to nazywa sie korektą płci, nie zamianą. Osoby trans nie lubia jak sie tak o nich mowi.

Awatar użytkownika
SKORUPA
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2020, 08:37
Lokalizacja: Lublin

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: SKORUPA » 22 paź 2020, 09:55

Trumfa pisze:
14 paź 2020, 11:44
Gwoli ścisłości to nazywa sie korektą płci, nie zamianą. Osoby trans nie lubia jak sie tak o nich mowi.
W PUNKT!

ametyst
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2020, 12:38

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: ametyst » 18 lis 2020, 13:13

Nie ogarniam ile odwagi musza miec tacy ludzie aby w takim świecie i takim kraju jak Polska miec odwage byc sobą.

Awatar użytkownika
alicjachrupek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1897
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:20

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: alicjachrupek » 19 lis 2020, 10:33

Mieszkam w Londynie i uwierz że tutaj też mają ciężko... zwłaszcza jak trafi taka osoba na grupkę młodzieży wracającą że szkoły.
Uważam że w pl póki co jest w miarę bezpiecznie, w dzielnicy gdzie ja pracuję średnio co pół roku ktoś nożem jest zabijany. Z dwa lata temu ktoś biegał główna ulica i atakował nożem, dwie osoby trafił. Teraz na pewien czas miałam przenieść się do Niemiec, a tam wieczorem grupki młodzieży i też niebezpiecznie, bym powiedziała nawet gorzej niż w Londynie. Wiadomo nie wszędzie tak jest są mniejsze miejscowości gdzie jest ok, ale.generalnie chyba w Europie również w Polsce coraz gorzej się robi jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.

Awatar użytkownika
Cotton2015
Strażnik Galerii
Strażnik Galerii
Posty: 1473
Rejestracja: 20 paź 2014, 19:41
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: Cotton2015 » 20 lis 2020, 09:57

alicjachrupek pisze:
19 lis 2020, 10:33
Teraz na pewien czas miałam przenieść się do Niemiec, a tam wieczorem grupki młodzieży i też niebezpiecznie, bym powiedziała nawet gorzej niż w Londynie.
pozwolę sobie się nie zgodzić (jako osoba od lat mieszkająca w De- w różnych częściach kraju i różnych miastach). Wszystko zależy od tego, gdzie się znajdujesz. Są gorsze miasta i lepsze, tak samo jak i w tych nawet najgorszych miastach są dzielnice, które będą ładne i bezpieczne. Jeśli chodzi o ogólnie pojętą tolerancję Polski do Niemiec nie ma nawet co porównywać. Nawet prawo wspiera osoby ze środowiska LGBT- to jest już moim zdaniem potężny kamień milowy naprzód w stosunku do Polski na przykład. Nie wiem, jak jest w GB.
Jasne, wszędzie znajdą się ludzie, którzy nie tolerują "inności" (w swoim poczuciu). Są też tacy, którzy nie tolerują obcokrajowców, o innym kolorze skóry czy wyznaniu nie wspominając. Uważam, że jeśli chodzi o szeroko pojętą tolerancję, Niemcy są na bardzo wysokim poziomie, w szczególności duże miasta jak np Berlin, Düsseldorf, Kolonia itd. Mam koleżanki i kolegów chyba ze wszystkich kontynetów, o różnym kolorze skóry, różnej orientacji seksualnej, różnych wartościach i wyznaniach. I żyjemy ze sobą w zgodzie, tak w sąsiedztwie, jak i w pracy. Można? Można- tylko trzeba chcieć.

Jeśli chodzi o transseksualizm, w małej wsi jeszcze w Pl praktycznie wychowywałam się na jednym podwórku z osobą, która nie akceptowała swojej płci. Wiele lat ciągłej walki i braku akceptacji ze strony rówieśników, mieszkańców wsi, a nawet rodziny- prawie całkowite wykluczenie. Przyjaźniłam się z tą osobą, wiem co przeżywała. Ostatecznie skończyło się operacją zmiany płci w dorosłym wieku, potem ślub i adopcja dziecka. Teraz żyją jak całkowicie normalna rodzina, a dziecku niczego nie brakuje, a już na pewno nie miłości i wsparcia. Takie to życie.
Regulamin forum i zasady dostępu do galerii zamkniętej: zasady

galeria@beautywpolsce.com

Awatar użytkownika
alicjachrupek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1897
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:20

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: alicjachrupek » 20 lis 2020, 15:07

Pewnie to też zależy od miasta w pl.
Ja znam w Polsce sporo.osob innej orientacji w tym mój kuzyn,.jego sąsiadka. Moja sąsiadka, która nawet jest po ślubie, fakt w innym kraju ale dlatego że tam się poznały. Żyją oni normalnie że swoimi partnerami i każdy o tym wie.nikt ich nie szykanuje. Mojej sąsiadki syn przeszedł zmianę korekcji płci. Sąsiadka skwitowała to tym, że miała syna Teraz ma córkę o której zawsze marzyła.

Co do miasta w Niemczech to jest Monachium.

Nomi
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2020, 08:35

Re: zmiana płci - Transseksualizm

Post autor: Nomi » 01 gru 2020, 09:45

alicjachrupek pisze:
19 lis 2020, 10:33
Mieszkam w Londynie i uwierz że tutaj też mają ciężko... zwłaszcza jak trafi taka osoba na grupkę młodzieży wracającą że szkoły.
Uważam że w pl póki co jest w miarę bezpiecznie, w dzielnicy gdzie ja pracuję średnio co pół roku ktoś nożem jest zabijany. Z dwa lata temu ktoś biegał główna ulica i atakował nożem, dwie osoby trafił. Teraz na pewien czas miałam przenieść się do Niemiec, a tam wieczorem grupki młodzieży i też niebezpiecznie, bym powiedziała nawet gorzej niż w Londynie. Wiadomo nie wszędzie tak jest są mniejsze miejscowości gdzie jest ok, ale.generalnie chyba w Europie również w Polsce coraz gorzej się robi jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.
w Anglii urzedowa korekta płci to kwestia zlozenia oswiadczenia w urzędzie. W polsce to kosztowny i ciagnacy sie latami proces sądowy gdzie pozywasz wlasnych rodzicow. To jest ogromna roznica.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”