Adopcja serca

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 11 lis 2005, 02:07

Witam Alino,
dopiero po długim czasie i majstrowaniu przy wchodzeniu na foum udłao mi sie wejść.
moderatorki chyba mnie bardzo lubią.... :lol: bo zawsze jak odpowiadam na ataki Dona to mnie wywala z forum na dobre kilkadziesiąt minut albo moje posty wyrzuciają do kosza i blokują.
Don zasłużył sobie na to. może gdybys była tu dłuzej zauważyłabyś jego problemy emocjonalne. :wink:
podziwiam Cie za siłe i poświęcenie,
trzeba jednak pamiętać, że nie każdy ma dotego powołannie i błędna decyzja na taką pomoc mogła by kosztować malucha jeszcze więcej cierpienia.....
nie można generalizować, każdy z nas ma swój pogląd na niesienie pomocy i jej forme.
Pipi zalożyła wątek, bo chciała się z nami podzielić swoją radością i pokazać innym, że taka forma pomocy istnieje- a co sie z tego zrodziło??

Co to za debata wogóle, że tu to trzeba pomagać, a Afryka to źle??
ktoś ma takie potrzeby to prosze bardzo!
jakieś uprzedzenia rasowe może się pod tym kryją??

mam tego dość. ktoś chciał dobrze, troche podzielić się swoimi odczuciami a tu taki grom z nieba.....
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
alina
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 237
Rejestracja: 13 sty 2005, 15:07

Post autor: alina » 11 lis 2005, 02:23

Gaga , sorry , tak jak napisałam wcześniej , nie znam ludzi z forum , nie chcę nikogo oceniać - pisałam tylko o adopcji , to dla mnie bardzo ważny temat , bo z głębokich doświadczeń moich i moich dzieci.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
angelika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1926
Rejestracja: 21 wrz 2005, 09:24
Lokalizacja: KrakÃłw

Post autor: angelika » 11 lis 2005, 09:58

kaska pisze:Zgadzam sie z jaaa nie mozna ograniczac tylko do tego co sie dzieje u nas.
chyba najpierw nalezy pomoc nam samym a potem brac sie za innych....
powiekszenie biustu u dr Kasprzyka 16.12.05, 255 model 410 LX inamed

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... /event.png

Awatar użytkownika
angelika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1926
Rejestracja: 21 wrz 2005, 09:24
Lokalizacja: KrakÃłw

Post autor: angelika » 11 lis 2005, 09:59

kaska pisze:Przygarnać to nie jest odpowiednie slowo. Czy wiesz jak trudno jest w naszym kraju zaadoptowac dziecko?
tak jest trudno ale mozna zostac wolontariuszem...to wiele daje tez dzieciom..i tak tez mozna pomoc....
powiekszenie biustu u dr Kasprzyka 16.12.05, 255 model 410 LX inamed

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... /event.png

Awatar użytkownika
angelika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1926
Rejestracja: 21 wrz 2005, 09:24
Lokalizacja: KrakÃłw

Post autor: angelika » 11 lis 2005, 10:03

kaska pisze:Przygarnać to nie jest odpowiednie slowo. Czy wiesz jak trudno jest w naszym kraju zaadoptowac dziecko?
tak jest trudno ale mozna zostac wolontariuszem...to wiele daje tez dzieciom..i tak tez mozna pomoc....

popieram blondi ...ze jak juz sie decydujemy na dlugie pomaganie to moznaby bylo od nas pomoc jakiemus dziecku....i przychylam sie do zdania Dona..troche mi to przypomina zagluszanie sumienia zaplae i juz mam z glowy..ok szczytny cel chwali sie pomoc ale ja raczej jestem za pomoca ktora widac!!!wiem ze jak dam to wiem ze dane dziecko naprawde dostanie te pieniadze....z drugiej strony slyszy sie ze adopcja serca jest taka popularna....wiec az dziw bierze ze tyle dzieci tam gloduje cos chyba nie jest tak....wiec gdzie te pieniadze...
powiekszenie biustu u dr Kasprzyka 16.12.05, 255 model 410 LX inamed

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... /event.png

Awatar użytkownika
angelika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1926
Rejestracja: 21 wrz 2005, 09:24
Lokalizacja: KrakÃłw

Post autor: angelika » 11 lis 2005, 10:08

mary pisze:
blondi 222 pisze:A moze zagladnijcie do naszych rodzimych domow dziecka tam tez dzieci nie dojadaj i nie maja na rzeczy do szkoły, tez brak im miłosci .... daleko szukacie , a czasem ktos obok was potrzebuje pomocy .... :(
jestem za wszelka pomocą , ale z tym zgadzam sie w 100 % PDT_Love_23
miałam możliwosc podczas praktyk w szkolach i przedszkolach tego doświadczyć :(
dokladnie mary mam to samo....poza tym moj dobry znajomy jest z domu dziecka...plakac sie chce co sie tam dzieje...popieram dona w jego wypowiedzi...popatrzcie tez na Band Aid..tyle szumu i cisza juz nikt nie pamieta o afryce...dziwi mnie ze paczek z zabawkami i ubraniami nie mozna wysylac...ciekawe czemu....ponoc nie ma poczty...wiec jak kasa dochodzi???
ni potepam tej pomocy ale ja na swoim miejscu (podkreslam to moje odczucie i moje zdanie i nie kaze nikomu nic robic i mowic jak maja zyc - to tak zeby nie bylo ze jadem pluje) wole pomagac w sposob widoczny..po prostu jestem pewna ze jesli dam ubranka dla dzieci to te dzieci je dostaja...(ps. nie wrzucam do pojemnikow PCK)
to tyle pozdrawiam
powiekszenie biustu u dr Kasprzyka 16.12.05, 255 model 410 LX inamed

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... /event.png

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 11 lis 2005, 12:27

co tu sie do cholery dzieje? posralo wszystkich?! jedna z forumowiczek chciala sie z reszta podzielic wazna dla nie informacja a tu zaraz pieklo. to chore. ja uwazam, ze kazde niesienie pomocy komukolwiek jest dobre. nie mowie, ze macie napychac kieszen fundacji kwasniewskiej ale robcie cos poprostu. jedni potrafia byc wolontariuszami a inni nie maja tyle sily, wiec niech pomagaja inaczej o ile moga. farmazonem jest dla mnie to, ze mamy sie najpierw skupic na sobie a pozniej na innych- jak kazdy bedzie tak robil to afryka zdechnie bez pomocy! tego chcecie?! nie mowie, ze u nas nie ma potrzebujacych, nie ma bied, ale czy tutaj codziennie umieraja tysiace dzieci z glodu i chorob? racja, skupmy sie na polsce- i tak wszystkim nie pomozemy a jak inne kraje tez tak zrobia to o ludziach w afryce nasze dzieci beda mogly jedynie z ksiazek poczytac...
ogladalam fenomenalny film, w ktorym poruszony jest temat adopcji serca- "about schmidt" z nicholsonem. polecam wszystkim.
nie wszyscy pomagaja na pokaz. rownie dobrze na pokaz mozna latac po domach dziecka czy schroniskach dla zwierzat. czy dlatego, ze wole przelac pieniadze na konto schroniska czy domu dziecka niz pomagac tam osobiscie, jestem zla? czy dlatego, ze nie jestem wolontariuszka w hospicjumjestem gorsza? czy tylko takie niesienie pomocy jest ok? ja nie mam tyle sily aby moc obcowac z takimi ludzmi. wole na odleglosc i nie czuje sie be. nigdy nie bylam w domu dziecka i nie chce byc, bylam za to w hospicjum i szpitalu onkologicznym. nie chce tam byc wiecej. nie moge, serce mi peka.
to czy ktos pomaga w ten czy inny sposob to jego prywatna sprawa i nic nam do tego. nikt nie dal nam prawa negowac czyjegos postepowania, ktore ma na celu przeciez pomoc. a czy jednoczesnie wspierajac potrzebujacych pomozemy sobie- mozemy sie stac lepszymi ludzmi a to przeciez nie grzech.
niech kazdy pomaga jak umie i nie wcina sie w pomoc innych osob. jak kazdy by tak robil o ile swiat bylby lepszy.
Próżność to mój ulubiony grzech...

Awatar użytkownika
blondi 222
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 962
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:43
Lokalizacja: slask

Post autor: blondi 222 » 11 lis 2005, 13:23

Mara,
przeklenstwa i mocne słowa nic tu nie zmienia... my tylko wypowiadamy sie na temat takiej pomocy , wyrazamy swoje zdanie , tak jak ty wyrazasz swoje. Mamy do tego prawo ... ja tak widze sprawe "adapcji serca" -nie popieram tego . A chyba o to chodzi na forum o wyrazenie swojego zdania, normalnie bez przeklinania... :roll:

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 11 lis 2005, 13:25

dlatego pozwilmy kazdemu miec swoje zdanie nie negujac go i nie pouczajac, bo to wyzwala klotnie i agresje.
Próżność to mój ulubiony grzech...

Awatar użytkownika
-asia
Senior Moderator Beauty
Senior Moderator Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 31 maja 2005, 12:23

Post autor: -asia » 11 lis 2005, 13:31

mara pisze: niech kazdy pomaga jak umie i nie wcina sie w pomoc innych osob. jak kazdy by tak robil o ile swiat bylby lepszy.
dokładnie Mara. Zgadzam się na 100%

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”