Adopcja serca

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Pipi_bipika
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 177
Rejestracja: 24 lip 2005, 21:40
Kontakt:

Adopcja serca

Post autor: Pipi_bipika » 09 lis 2005, 18:44

Witajcie, dziś wysłałam specjalne zgłoszenie w celu zaadoptowania dzieciaka z Rwandy. Oczywiście jest to adopcja serca, tzn, na odległość. Wpłaca się miesięcznie okresloną kwotę, a misjonarze już dbają o to, by dzieciak miał wszystko co potrzeba mu do życia i nauki. My wybraliśmy malucha z podstawówki i do czasu ukończenia szkoły i uzyskania pełnoletności będziemy go wspierać. Można wymieniać się listami, fotografiami, dzieciak wysyła obrazki i świadectwa szkolne. Mam takie pytanie, czy któraś z Was ma już doświadczenia w adopcji serca? Chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej o tej formie pomocy.
Nie mogę się doczekać swojego małego dzieciaczka. Choć chciałabym pomóc jak największej ilości...
Pozdrawiam wszystkie mamy biologiczne ;) i które adoptowały afrykańskie bobasy

Awatar użytkownika
szyszunia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1341
Rejestracja: 06 lut 2005, 21:41
Lokalizacja: Wroc‚ław
Kontakt:

Post autor: szyszunia » 09 lis 2005, 23:48

podziwiam Cie :!:

Awatar użytkownika
Pipi_bipika
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 177
Rejestracja: 24 lip 2005, 21:40
Kontakt:

Post autor: Pipi_bipika » 10 lis 2005, 10:25

Szyszunia, to nic wielkiego. Po prostu wysyłasz dzieciakowi regularnie pieniądze, wysyłasz listy i zdjęcia. Wiesz ze gdzies tam w swiecie jest maluch, ktory moze rozwijac sie właśnie dzięki Tobie. Każdy może pomóc. To tylko kilka dolców miesięcznie. Już się nie mogę doczekać!!

Awatar użytkownika
Pati
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1262
Rejestracja: 13 sty 2005, 08:53
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Pati » 10 lis 2005, 12:33

a jednak to wielkie pipi!

Awatar użytkownika
Pipi_bipika
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 177
Rejestracja: 24 lip 2005, 21:40
Kontakt:

Post autor: Pipi_bipika » 10 lis 2005, 13:16

Wcale nie uważam tego za coś wielkiego. Żaden wyczyn... Czy ktoś ma już doświadczenie w tej kwestii? Wymienimy się doświadczeniami? A może każdy forumowicz przygarnie maluszka z Afryki? :)

Awatar użytkownika
-asia
Senior Moderator Beauty
Senior Moderator Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 31 maja 2005, 12:23

Post autor: -asia » 10 lis 2005, 13:24

Czytałam kiedyś o takiej formie pomocy dzieciom ale nie znałam do tej pory nikogo kto takiej adopcji dokonał. Tak więc nie znam żadnych szczegółów. Powodzenia Pipi i żeby wszystko dobrze się toczyło :D :D :D

Awatar użytkownika
Pati
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1262
Rejestracja: 13 sty 2005, 08:53
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Pati » 10 lis 2005, 13:33

Pipi_bipika pisze:Wcale nie uważam tego za coś wielkiego. Żaden wyczyn... Czy ktoś ma już doświadczenie w tej kwestii? Wymienimy się doświadczeniami? A może każdy forumowicz przygarnie maluszka z Afryki? :)
dla ciebie nie, ale dla tego dzieciaczka... :)

Awatar użytkownika
Pipi_bipika
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 177
Rejestracja: 24 lip 2005, 21:40
Kontakt:

Post autor: Pipi_bipika » 10 lis 2005, 13:50

Pewnie biedny nawet nie będzie miał pojecia, gdzie ten "białas", który go wspiera mieszka i co to za dziwny kraj ta Polska. Wszytsko wytłumaczymy w listach. Szkoda, że nie można wysyłać ubrań i zabawek :(

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 10 lis 2005, 14:43

moi znajomi mają chłopca-murzynka ale nie wiem skąd jak się z nimi bede widziała to zapytam o szczegóły.
a tak nawiasem to dla mnie najlepsza forma posiadania dzieci!!! :wink:

Pipi napisz przez jaką organizacje się to załatwia?? to chyba nie tajemnica
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
Pipi_bipika
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 177
Rejestracja: 24 lip 2005, 21:40
Kontakt:

Post autor: Pipi_bipika » 10 lis 2005, 14:53

Jedna z nich to MAITRI. Można ich znaleźć w Internecie. Choć działa jeszcze kilka innych organizacji. Wszytsko można znaleźć na ich stronach. Na miesjcu są misjonarze, dzięki którym ma się kontakt z dziećmi. Oni robią zdjęcia, pomagają w pisaniu listów, tłumaczą je na francuski. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”