Adopcja serca

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
blondi 222
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 962
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:43
Lokalizacja: slask

Post autor: blondi 222 » 11 lis 2005, 00:08

czasem mam wazenie , ze tu w Polsce lubimy sie szczycic tym jak to bardzo pomagamy cierpiacym na swiecie ludzia i ze , jestesmy z tego powodu bardzo dumni bo to takie "trendy" . Cała ta dobroczynnosc na pokaz , a nie stac nas zeby zapewnic naszym rodakom godne zycie , niestety najpierw powinnismy zadbac o swoje podworko .. bo jak twierdza media co 3 dziecko w Polsce jest głodne... i to jest straszne bo my podobno nie jestesmy krajem świata :(

Awatar użytkownika
alina
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 237
Rejestracja: 13 sty 2005, 15:07

Post autor: alina » 11 lis 2005, 00:19

Wiesz jaaa , pewnie w tym jest trochę prawdy , ale to z jakimi problemami musiały poradzić sobie nasze dzieci , pewnie przerasta wyobrażnie naprawdę dorosłych ludzi.
Choćby temat biologicznych rodziców , choćby temat biologicznego rodzeństwa ( 2,5 roku temu było ich ok. 11-ciorga - wszystkie oddane do domów dziecka) , choćby temat odrzucenia itd...itp... )
Smutne to wszystko , smutne głównie dla dzieci .
Jeśli chcesz patrzyć globalnie , to przede wszystkim zajrzyj na nasze rodzime podwórko a może potem na Afrykę itd...

Awatar użytkownika
Don Kichot
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 471
Rejestracja: 16 maja 2005, 19:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Don Kichot » 11 lis 2005, 00:26

Niech każdy kto chce wypowiedzieć się w temacie zrobi sobie rachunek sumienia ..a właściwie dlaczego tylko ten co chce się wypowiedzieć. Niech każdy kto czyta ten topic.....odpowie sobie....
Co zrobiłem dobrego dla innych w ciągu tego roku...bez względu czy to dla Polaka , Ukraińca , Rumuna czy Rwandyjczyka ..po prostu dla człowieka
wynik może być niewesoły.... dostaliśmy od Boga dary ..różne ale nie dzielimy się nimi z innymi.
Jesteśmy samolubni, wygoniccy, boimy się biedy, niepełnosprawności, inności... sam myślę , że mogłem zrobić więcej ..choć naprawdę robię wiele.

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Post autor: jaaa » 11 lis 2005, 00:29

ja nie neguje ze jest zle u nas - top tragedia co dzieci te spotyka- wiesz mnie boli ciepienie innych tam gdzie jestem pomagam- przepraszam mam nie pomoc komu sjak jestem w poblizu bo zamiast tego moglabym pomoc w polsce komus- to by bylo chore - mysle ze powiedzialam co mysle na ten temat i nie bede sie dalej wypowiadac bo z tego robi sie jakas chora klotnia na temat pomocy- i tego kto powienien bardziej pomoc komu - bezsens ,
pamietajcie i tak zle i tak niedobrze...

Awatar użytkownika
blondi 222
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 962
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:43
Lokalizacja: slask

Post autor: blondi 222 » 11 lis 2005, 00:44

oczywiscie , ze wazny jest sam fakt pomocy , nie zaleznie gdzie sie ja kieruje
czy pomaga sie dziecku w afryce czy w PL, jesli ta pomoc jest niesiona spontanicznie...ale tutaj mowimy o przemyslanej decyzji , o stałej kilkuletniej pomocy... wiec moze warto sie zastanowic i przygarnac jaka Zosie albo Jasia?

Awatar użytkownika
alina
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 237
Rejestracja: 13 sty 2005, 15:07

Post autor: alina » 11 lis 2005, 00:49

Kochani , nie chodzi o kłótnię ! Chodzi o dzieci ...
Pomagajmy jak tylko umiemy , oby to nie była tylko moda - TRENDY LUB PASSE.


Mój Marcin jadł , jadł ....potem wymiotował i natychmiast siadał do talerza i dalej jadł a ja sprzątałam :?
No niestety musiał być głodny przez te swoje cztery lata...

Trzeba pomagać !
Nie zapomnę najgorszego chyba doświadczenia w moim życiu , gdy pojechaliśmy na pierwsze spotkanie z naszymi dziećmi :cry:
i wszystkie maluchy ( dom małego dziecka ) łapały mnie i mojego męża za nogi i mówiły - mama , tata...

Smutne...

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 11 lis 2005, 00:50

Don Kichot pisze:Niech każdy kto chce wypowiedzieć się w temacie zrobi sobie rachunek sumienia
Co zrobiłem dobrego dla innych w ciągu tego roku...bez względu czy to dla Polaka , Ukraińca , Rumuna czy Rwandyjczyka ..po prostu dla człowieka
wynik może być niewesoły.... dostaliśmy od Boga dary ..różne ale nie dzielimy się nimi z innymi.
Jesteśmy samolubni, wygoniccy, boimy się biedy, niepełnosprawności, inności... sam myślę , że mogłem zrobić więcej ..choć naprawdę robię wiele.
Don skoro już się pochwaliłeś to czy możemy przyznac Ci order zasług??
:lol: :lol: :lol: :lol:
beznadzieja!!!!
a co do Twojego topiku co możesz zrobic aby być bardziej męski... może po prostu opuścić babskie forum..... przeciez tylko przychodzisz tu zadymy zrobić... no i morały prawić... kaznodzieja jeden....
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
kaska
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 174
Rejestracja: 15 sty 2005, 00:18
Lokalizacja: krakow

Post autor: kaska » 11 lis 2005, 00:51

Przygarnać to nie jest odpowiednie slowo. Czy wiesz jak trudno jest w naszym kraju zaadoptowac dziecko?

Awatar użytkownika
mary
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 489
Rejestracja: 08 sie 2005, 12:16

Post autor: mary » 11 lis 2005, 00:55

alina pisze: Nie zapomnę najgorszego chyba doświadczenia w moim życiu , gdy pojechaliśmy na pierwsze spotkanie z naszymi dziećmi :cry:
i wszystkie maluchy ( dom małego dziecka ) łapały mnie i mojego męża za nogi i mówiły - mama , tata...
Smutne...
ja tez tego nie zapomnę , miałam podobne doświadczenia , dzieci się garnely do mnie i błagały, zeby je do domu zabrać :( :(

pomagac trzeba wszytkim dzieciom świata, bo to są istoty bezbronne i same sobie nie pomogą :!:

Awatar użytkownika
kaska
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 174
Rejestracja: 15 sty 2005, 00:18
Lokalizacja: krakow

Post autor: kaska » 11 lis 2005, 01:01

w jaki sposób pomagasz Don?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”