Tesciowa i TY ????

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Judith007
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 254
Rejestracja: 21 sty 2010, 18:26

MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: Judith007 » 09 lip 2010, 00:17

witam wszystkich serdecznie,

od jakiegos czasu męczy mnie pewna sprawa w mojej rodzinie,rozmawialam juz z koleżanką ale potrzebuje obiektywnej porady,bo zaczynam się gubic...otóż mam wspaniała rodzine i mój partner również ma naprawde fajnych rodziców,jestesmy młodzi,niedlugo bedziemy miec dzidziusia,to nasze pierwsze dziecko,pierwsze wspólne mieszkanie,obecnie juz nie pracuje wiec żyjemy z zarobków mojego faceta,jeśli chodzi o finanse to nie jest żle ale ostatni rok to duze wydatki,nowe mieszkanie,nowo urządzone,nowe auto i teraz dzidzius i naprawde liczymy się z każdym groszem aby pospłacac kredyt i jakoś życ,czasami jest lepszy miesiac czasami gorszy i trzeba sobie niekiedy odmówic,ale do czego zmierzam,otóż rodzice mojego faceta żyją na dobrym poziomie,dobre auto,porządne wczasy (aby przybliżyc sprawe dodam ze wczasy za około 4 tys złoty na osobe,to juz nie każdy moze sobie na taki lux pozwolic).Z moją teściową dogaduję się dobrze,ale wiadomo,każdy ma coś na uszami,jednake ostatnio jestem wsciekła,otóz tesciowa strasznie trwoni pieniądze,na ciuchy,kosmetyki,buty,ale skoro babka ma na to kase to niech używa,swojego męża tez robi w bambuko i wszystkie nowo kupione rzeczy ukrywa,ale to tez nie moja sprawa. Boli mnie fakt ze próbuje robic w bambuko mnie i swojego syna-mojego narzeczonego,otóż przed nim płacze i stęka,ze nie ma na nic pieniędzy a kochany i współczujący syn pomaga "biednej matce",pożyczając kase np.niby na opłaty,a za 2 dni tesciowa potajemnie pokazuje mi 3 pary nowych butów,kostiumów,czy to jest ok???!?? nie jestem jakąs wredną małpą,bo gdy ktoś z rodziny jest w potrzebie to bez dwóch należy pomóc w miare możliwości,ale w takim wypadku,gdzie my sobie odmawiamy dla spełniania czyiś kaprysów to moim zdaniem to bezczelne pasożytnictwo.Albo sytuacja z przed kilka dni,gdzie mówi do mnie "oj,ja nie pamiętam kiedy ostatnio bylam na zakupach i nie pamiętam kiedy sobie coś kupiłam,"a za 3 dni dowiaduje się ze wykupiła 2 najdroższe sklepy.o co chodzi w takim razie?b?myślaąlam ze jestesmy wobec siebie szczere,ja od nich nie oczekuje ani nic nie wymagam,ale skoro maj maja swoje pieniadze to czemu od nas tak doją skoro my teraz mamy napiętą sytuacje finansową. juz dłużej nie wytrzymam i mam ochote powiedziec co o tym wszystkim myśle,jednak boje się ze bedzie wojna,a tego nie chce... co o tym myslicie?moze to ze mną coś nie tak?
4.07.2011-375 extra wysoka projekcja
wyjsciówka- http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=930" onclick="window.open(this.href);return false;
2-dniowe http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 7&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
3=mies. http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=270" onclick="window.open(this.href);return false; cudeńka http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 55#p712355" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: babina7 » 09 lip 2010, 10:29

jeśli oddaje {nawet z opóznieniem} to przemilcz... Widocznie taka jej natura i nie ma sensu tego zmieniać, bo nie zmienisz ,a narobisz kwasów w rodzinie na wieczne czasy.Jeśli nie oddaje, to powiedz mężowi, że wiesz o kłamstewkach mamuski ale łagodnie.To jest jego matka, piszesz, że on zarabia na Was , więc jak zareagujesz za ostro , mąż zacznie Cię okłamywać, a teściowa znienawidzi.
zadowolona

Awatar użytkownika
eweplu
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 962
Rejestracja: 27 kwie 2010, 19:37
Kontakt:

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: eweplu » 09 lip 2010, 10:48

Dokładnie też tak myślę jak babina7, możesz z nią przy okazji jakiejś rozmowy pogadać o Waszych problemach, choć nie licz, że ona się zmieni, bo to pewnie taki typ człowieka. Najgorsza sytuacja jaka może być, to kłótnie z teściową , nawet jak ją nie znosisz, to nie pokazuj tego Twojemu mężowi. A jeśli chodzi o Twojego faceta to tak delikatnie, niby przypadkiem, bez nutki złości uświadom go o zakupach twojej teściowej, ale tak, żeby to on zaczął nad tym myśleć, i sam doszedł do wniosku, że go mamusia naciąga.
CKN - 10.08.2010r. Dr. Stępniewski :)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: majamajamaja » 09 lip 2010, 11:08

No i mnie sie tak wydaje, ze syn pozycza, czy daje w dobrej wierze, ale nie jest swiadomy tego, ze te pieniadze sa wydawane zupelnie inaczej. Jesli mu zdasz sprawe z tego, kiedy i za ile pieniedzy jego mama sobie zakupow narobila, ktore do zycia nie sa niezbedne, to sam wyciagnie wnioski. Ja bym nie powiedziala wprost, spojrz, twoja mamuska jest uzalezniona od zakupow, tylko trzymala sie faktow (wymienic ceny). Powinnas to zrobic w zaufaniu, zeby on przy swojej mamie nie powiedzial, ze jego zona widziala, co to ona sobie kupuje. Zeby nikt nie wskazywal na ciebie palcem.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: babina7 » 09 lip 2010, 15:12

uważam, że mamuśka ma prawo wydawac pieniądze na co chce {jesli oddaje, to okey}. Ma chyba tez swoje "udziały" w tym, że syna stać na pożyczki....Są ludzie, którzy zawsze biadolą na brak gotówki i tego nie zmienisz...

Niech wydaje na co chce...To jej prawo i przyjemność dojrzałego wieku.
zadowolona

Awatar użytkownika
k_asiaczek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3794
Rejestracja: 04 sty 2008, 15:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: k_asiaczek » 09 lip 2010, 15:17

babina nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mając kase i wiedząc, że u mnie z tym nie najlepiej pożyczał ją ode mnie i to jeszcze mówiąc, że na rachunki a kupując sobie ciuchy itp i jeszcze się tym chwaląc

ja bym będąc z nią przy mężu powiedziała: mamusiu pokaż jeszcze raz te butki co sobie ostatnio kupiłaś, może mężuś też mi takie kupi
05.03.2010-dr Kubasik HP okrągłe es prawa:400cc lewa:500cc applaus

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: majamajamaja » 09 lip 2010, 15:34

k_asiaczek pisze:babina nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mając kase i wiedząc, że u mnie z tym nie najlepiej pożyczał ją ode mnie i to jeszcze mówiąc, że na rachunki a kupując sobie ciuchy itp i jeszcze się tym chwaląc

ja bym będąc z nią przy mężu powiedziała: mamusiu pokaż jeszcze raz te butki co sobie ostatnio kupiłaś, może mężuś też mi takie kupi
hihihihi!
dobre dobre!

Pieniadze to delikatna sprawa, czesto sie o to potykamy...

Babina kupowanie sobie ladnych ciuchow uwazam za przywilej kazdego wieku (thinking
Natomiast pozyczanie pieniedzy na te zakupy, dodatkowo pod sklamanym pretekstem, jest mocno nie w porzadku.
Klamstwo jest nie w porzadku. (shake
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
Judith007
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 254
Rejestracja: 21 sty 2010, 18:26

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: Judith007 » 09 lip 2010, 19:38

wiem,ze gdyby narzeczony wiedział na co wydaje kase to z pewnoscia by jej nie pożyczył,a z tym oddawaniem to różnie bywa,zazwyczaj jest tak ze kupi nam prezent,np ładny garnek tylko,ze ....ZA NASZE PIENIADZE,fajnie co nie..hee..nie chce naprawde robic wojny,niech wydaje na co chce i ile chce,ale my sobie odmawiamy aby niby jej pomóc,to mnie boli,bo gdyby nie pożyczona kasa to i my w tym roku moglibysmy wyjechac na kilka dni urlopu,aha no i wczorajsza sytuacja,pochwaliliśmy się nowymi ciuszkami dla naszego maleństwa,oczywiscie zostalam mocno skrytykowana,ze dziecku nie kupuje się nowych ciuszków tylko uzywane,wrrrr,,,,moze i cos w tym racji jest,ale odniesc to do tych jej zagrywek to trace nerwy....
Babina7,

co masz na myśli ze ma ona swoje "udziały" w tym ,ze syn pozycza jej pieniadze??
4.07.2011-375 extra wysoka projekcja
wyjsciówka- http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=930" onclick="window.open(this.href);return false;
2-dniowe http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 7&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
3=mies. http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=270" onclick="window.open(this.href);return false; cudeńka http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 55#p712355" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: jaaa » 09 lip 2010, 23:53

k_asiaczek pisze:babina nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mając kase i wiedząc, że u mnie z tym nie najlepiej pożyczał ją ode mnie i to jeszcze mówiąc, że na rachunki a kupując sobie ciuchy itp i jeszcze się tym chwaląc

ja bym będąc z nią przy mężu powiedziała: mamusiu pokaż jeszcze raz te butki co sobie ostatnio kupiłaś, może mężuś też mi takie kupi
zgadzam sie w 100% z ta wypowiedzia, porozmawialabym szczerze z facetem uswiadamiajac go o tym co juz wiesz

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: MOJA "WSPANIAŁA" TESCIOWA!!!!!!

Post autor: babina7 » 10 lip 2010, 00:27

Zawsze staram sie zrozumieć drugą stronę....Mówiąc, że "ona ma swoje udziały " , miałam na myśli, że może dała mu większe pieniądze na start życia, lub dom, lub drogie wykształcenie, które teraz procentuje?
Nie piszesz jednak czy oddaje pożyczki???Jeżeli tak , to nie ma sprawy. Ja mam znajomych, którzy też często pożyczają od nas i kupują swoim dzieciom niesamowicie drogie zabawki. Zawsze oddają więc się nie wkurzam.
zadowolona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”