blokada przed byciem matką

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

martus28
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2020, 12:50

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: martus28 » 21 maja 2020, 13:44

ja mam niestety to samo, obecnie nie wyorazam sobie majac 28 lat zostania matką za rok dwa piec, może dlatego że majać 8 lat musialam pomagdac matce w wychowaniu bliżniaczek... które obecnie... robią wszystko by rodzina ich nienawidziła.
ot życie, dbasz o nie opiekujesz się a ono gryzie w dupę :(

Klocek
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 150
Rejestracja: 27 gru 2018, 19:37
Lokalizacja: Śląskie

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: Klocek » 21 maja 2020, 20:54

Szczerze to jest tak indywidualna sprawa , ze ciężko nawet komentować. Nie każda kobieta będzie dobra matką, nie każda nią chce lub technicznie może zostać. Uważam, ze na wszystko w życiu jest czas i nigdy nie byłam fanką macierzyństwa/ rodziny. Zmieniło się to u mnie pod wpływem odpowiedniego partnera. Z perspektywy czasu patrząc nie chciałabym mieć dziecka przed 30 chociaż ma to swoje zalety - mniej dokuczają nieprzespane noce i fizycznie jest się wytrzymalszym. Nie miej jednak studiowania i kształcenia , poświęcenia temu 100% uwagi nie umiem sobie w stanie wyobrazić mając 3,4 osobową rodzinę. Największą jednak tragedia jest uważam brak możliwości posiadania dziecka kiedy się żadnej „ blokady”nie posiada. Z bliskiego otoczenia wiem, ze potrafi to zniszczyć życie i niejedno małżeństwo.
CKN dr Skupin 01.06.2020 (time

szejkerka
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:56

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: szejkerka » 17 cze 2020, 14:16

Przede wszystkim, nie każda kobieta musi byc matka, zwlaszcza jezeli tak naprawde tego nie chce. Niestety, spoleczne stereotypy i cisnienie na to ze kobieta musi rodzic i wychowywac jest ogromne.

Awatar użytkownika
SKORUPA
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2020, 08:37
Lokalizacja: Lublin

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: SKORUPA » 22 paź 2020, 09:56

najgorsze jest wytykanie kobiet palcami bo jak to one dziecka nie mają.. niektóre nie mogą, inne nie chcą, a i tak sa traktowane jak wyrzutki.

Oposka
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 50
Rejestracja: 10 sie 2020, 19:09

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: Oposka » 25 paź 2020, 22:21

Ja to jeszcze wtrącę, że nawet się spotkałam z tym, jak lekarz do mnie mówił "a po porodzie...", chociaż o nie wspominałam słowem o chęci posiadania potomstwa. Ostatnio jakiś facet przyjechał kupić ode mnie szafę i powiedział, że szkoda, że nie mam w bloku windy, bo będzie ciężko później z wózkiem. Co za ludzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”