blokada przed byciem matką

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

sylwia.aurora
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 40
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:27

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: sylwia.aurora » 29 kwie 2019, 11:21

Hmmm czyli plaujesz pierwsze dziecko w wieku 40 lat? Ja bym się poważnie zastanowiła, znam kilka takich przypadków, kobiet ktore zaczeły starania przed 40 i jeszcze ani jedna nie zaszła w ciążę, moze to przypadek (Co innego kolejne dziecko).

mikamika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2773
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:06
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: mikamika » 30 kwie 2019, 05:53

Znam dwa przypadki, kobiety 20+ Starały sie o dziecko dosc długo w tym jedna poroniła.
Znam tez przypadek kobiety 40+ która zaszła w pierwsza ciąże bez problemu.
Kolejny przypadek to kobieta przed 50 rokiem życia, która jest obecnie w pierwszej ciąży, do której podchodzila 7 razy przez invitro. Jej partner namyślał sie późno, bo ma dziecko z poprzedniego małżeństwa i nie chciał więcej, a ona zawsze chciała.
Znam tez cztery osoby 40+ i 50+ ktore nie maja dzieci bo nie chcieli ich mieć.
Wiele osób zmusza sie do macierzyństwa, bo tak niby powinno być. Niech każdy decyduje o swoi życiu sam.
There are many serious reasons NOT to have plastic surgery. Remember plastic surgery may change your life but it also can end it. Think twice or thrice before having it done!

Awatar użytkownika
alicjachrupek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1897
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:20

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: alicjachrupek » 01 maja 2019, 11:27

Mojej koleżanki mama urodziła ja jak miała 42 lata. Kiedyś przyszła po nią na lekcji i kazdy:Ania babcia po ciebie przyszła. No bo jak my miałyśmy 17 lat to ona już prawie 60. Oczywiście każdy mówi a ja wyglądam młodo dbam o siebie ale 30 czy ,40 też dbają i kilkanaście czy kilkadziesiąt lat wiecej widać. Moja koleżanka zawsze mówiła (zresztą nie tylko ona każda co miała starszych rodziców) że żałuje że tak późno rodzice ja mieli.ze zawsze bała się że są schorowani, że ona zostanie sama itd. mówiła że rodzice już nie mają tyle energii, wyjazdy na różne parki rozrywki nie wchodziły w grę, spotkania rodzinne ze znajomymi, tak jak młodzi grille etc to rzadkość, raczej tylko święta. Wiadomo ,że 60-70 letni ludzie nie mają rozrywkowego zazwyczaj życia towarzyskiego. A koleżanki były młodymi dziewczynami i jak siedziały z tymi rodzicami..... seriale, wizyty w szpitaluz rodzicami.Nie wiem jak jest ale ja zapamiętałam słowa moich koleżanek, które z perspektywy dziecka nie były zadowolone i mało widziały plusów. Poważnie.
W UK jest masa dziadko ojców. Jakaś plaga. Zgarbieni ledwo stoją a tu 3, 4 letnie dzieci koło nich i mówią tato. Moja koleżanka z Malezji 30 lat (dziecko ma jedno z facetem w swoim wieku) teraz poślubiła starego Anglika koło 70 i juz 4 razy poroniła. Facet ma wnuka pełnoletniego.... Te dzieci i młode żony często się ich wstydzą... A oni zazdrośni często jeszcze pod praca stoją żeby kontrolować młoda żonę..
Wiadomo każdy decyduje o swoim życiu ale temat jest taki i można napisać co się sądzi.
Przypadki są że rodzą późno kobiety, ale jest ogólnie problem z płodnością w późnym wieku, a i coraz częściej że i w młodym wieku.
Ostatnio patrzyłam profil Aleca Baldwina żony 4 dzieci ale ona super po tych ciążach wygląda!!! Szok !! Ciekawe czy to zasługa tej jogi, ona jest instruktorką, ale normalnie szok urodziła i miesiąc później jak modelka!

mikamika
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2773
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:06
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: mikamika » 01 maja 2019, 11:48

Znam więcej takich par o których nie napisałam.
Mało która dziewczyna chce zostać w młodym wieku mama, to sa juz inne czasy i nie wszyscy chcą tez mieć dzieci.
A to ze młode dziewczyny biora sie za dziadków to juz inna sprawa, to sa materialistki i napewno taki związek nie jest z miłości.
There are many serious reasons NOT to have plastic surgery. Remember plastic surgery may change your life but it also can end it. Think twice or thrice before having it done!

linda86
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 476
Rejestracja: 08 mar 2013, 20:32

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: linda86 » 02 maja 2019, 13:21

Ja mam 32 lata i moje polskie i wloskie kolezanki z kolei - uogolniajac - mozna podzielic na 4 typy. Pierwszy to dziewczyny, ktore nie poszly na studia (niektore nie pracuja, niektore pracuja w roznych miejscach, inne to kosmetyczki, kwiaciarki, wlascicielki sklepow itd.). 99% z nich wyszlo za maz w wieku 18-25 lat, maja 2-4 dzieci. Drugi typ to "spelnione" karierowiczki. Skonczyly studia, maja 30-40 lat, dobra prace przewaznie w korporacji, mieszkanie na 30-letni kredyt, meza lub partnera tez z korporacji. 9 na 10 albo wlasnie urodzilo, albo jest w ciazy. Prawie wszystkie maja lub chca miec tylko jedno dziecko. Tylko mniej wiecej polowa jest po slubie, reszta ma dziecko bez slubu z partnerem, z ktorym mieszka i zyje. Trzeci typ to wyksztalcone inteligentne dziewczyny, ale po kierunkach, po ktorych trudno o dobra lub pewniejsza prace. Nie decyduja sie na slub i na dziecko, bo ich zwyczajnie nie stac. Czwarty typ to te, ktore szukaja ksiecia na bialym koniu. Niespelnione, zdesperowane marzycielki, ktore czekaja na swojego miliardera/przystojniaka/romantyka (same przewaznie nie oferuja nic w zamian albo nie maja warunkow fizycznych, zeby miec "Brada Pitta", o ktorym marza). W dzien niezalezne, pewne siebie, przewaznie niezle zarabiajace, w nocy placza w poduszke. Kolekcjonuja jednorazowych mezczyzn, bo kazdy nie spelnia ich warunkow. Pozostale, ktore sie nie klasyfikuja do tych grup to dziewczyny, ktore zwyczajnie nie chca lub nie moga miec dzieci (z przyczyn biologicznych, finansowych lub czysto egoistycznych). We Wloszech zupelnie odwrotnie jest wsrod nizin spolecznych, w podlych dzielnicach i na prowincji przecietna 25 latka ma juz gromadke 'doroslych' dzieci i co najmniej 2-3 braci i siostr tez z gromadka, wiec ich rodzice w wieku 50-60 lat maja po 10-15 wnukow - dla porownania w moim srodowisku 60-70-letni dziadkowie maja max 1-3 wnukow...

Jedna z moich przyjaciolek, ktora wlasnie urodzila, ma 35 lat. Powtarza kazdemu, ze podczas ciazy zrozumiala, ze to byl ostatni dzwonek. Nie biologicznie, tylko pod wzgledem zapasu energii, zeby przejsc przez ciaze i porod, a zwlaszcza, gdy dziecko rosnie. Rodzice mojego partnera zostali rodzicami ok. 40-tki (wczesniej mama 9 razy poronila). Dzisiaj maja ok. 80-tki, za pare tygodni zostana po raz pierwszy dziadkami i widze, ze fizycznie bedzie to dla nich cios. Mentalnie tez, bo maja zbyt przestarzaly punkt widzenia co do wychowywania wnukow, a czasy sie zmienily...

karolka69
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3965
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:48
Lokalizacja: Anglia

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: karolka69 » 10 maja 2019, 21:03

kobietazpasja pisze:
02 gru 2015, 12:39
a wiecie jaki zauwazam pkt wspolny u kobiet,ktore nie chca miec dzieci,albo nie sa pewne czy chca je miec?ze bardzo kochaja zwierzeta szczeniaki,to chore ,ale ja tak wlasnie mam kocham zwierzeta,czasem bardziej niz ludzi i np szczeniak mnie nie obrzydza ,jak sie zesika a dzieciak juz tak;-)gdyby nie to,ze mam obecnie malo czasu dla siebie,pracuje wiele godzin czasem ,to bym sobie takiego sprawila;-)i tu nie chodzi o to,ze to jakis zamiennik dziecka,choc wiele osob moze to tak odbierac,dziewczyny ja chyba najbardziej balabym sie utraty wolnosci,absorbcji czasu,od lat cos trenuje,jak nie taniec to kiedys koszykowka,cale zycie w biegu;-)i gdzie tu jeszcze czas na dziecko;-)

ja mam to samo :) 32 lactai raczej sie nigdy nie zdecyduje na dziecko ale moje psiaki kocham nad zycie!!!!
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png
13.07. 2009- JUŻ PO
350cc HP, anatomiczne, pod mięsień, Eurosilicone - implant pekl po 9 latach

19.06.2019 - wymiana na okragle 450cc ES

sylwia.aurora
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 40
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:27

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: sylwia.aurora » 12 maja 2019, 20:11



ja mam to samo :) 32 lactai raczej sie nigdy nie zdecyduje na dziecko ale moje psiaki kocham nad zycie!!!!
Ja bym chciała zdążyć przed 32 urodzić jeszcze dwójkę (dwójkę już mam) i wtedy zamknąć temat ciąż ostatecznie, nie wyobrażam sobie rodzić po 35 urodzinach. Czułabym się za stara...

karolka69
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3965
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:48
Lokalizacja: Anglia

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: karolka69 » 20 maja 2019, 16:41

no i fajnie :) Powodzenia!
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png
13.07. 2009- JUŻ PO
350cc HP, anatomiczne, pod mięsień, Eurosilicone - implant pekl po 9 latach

19.06.2019 - wymiana na okragle 450cc ES

gossa
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:49

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: gossa » 15 sty 2020, 04:31

sylwia.aurora pisze:
12 maja 2019, 20:11
Ja bym chciała zdążyć przed 32 urodzić jeszcze dwójkę (dwójkę już mam) i wtedy zamknąć temat ciąż ostatecznie, nie wyobrażam sobie rodzić po 35 urodzinach. Czułabym się za stara...
Wiesz co, ja nie mam dzieci i 41 lat i wlasnie jak porownam sie do moich kolezanek z dziecmi to one duzo wczesniej sie "zestarzaly". Pomijam juz oczywiscie kwestie samego wygladu, bo ja mam wiecej kasy i mi sie chce cos w siebie zainwestowac,zadbac o siebie, bo nie jestem obciazona tak obowiazkami , ale chodzi mi o mentalnosc. Po dzieciach zaczeły robic sie takie "matronowate", zupelnie jakby siadły , a ja nie czuje w ogole tego wieku.

Raya
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 19
Rejestracja: 04 maja 2020, 14:48

Re: blokada przed byciem matką

Post autor: Raya » 04 maja 2020, 15:34

Jezeli nie czujesz potrzeby bycia matka to nia nie badz i nie daj sobie wmowic ze musisz miec dziecko!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”