Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
babina7
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4545
Rejestracja: 03 cze 2008, 00:31

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: babina7 » 14 lis 2015, 23:43

jest jeden argument, dlaczego mężczyźni robią częściej kariery zawodowe od kobiet.... Oni mają żony !
zadowolona

lady_strawberry
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 663
Rejestracja: 05 gru 2012, 16:37

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: lady_strawberry » 15 lis 2015, 11:23

Moim zdaniem takie zachowanie kwalifikuje go do zwolnienia... uczy młodych chłopaków takiej filozofii a potem będą traktować żony jak g... zacofany k&*%^^^ł, pewnie dostał kosza kilka razy i teraz się mści. Normalnie aż się nie chce wierzyć że pedagog ma takie podejście.
luty 2015 CKN dr Lembas - prawie zadowolona

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: ulla10 » 15 lis 2015, 12:17

jsia pisze:No wiesz, ten ostatni argument to chyba trochę nie w porządku. To że nie ma tylu naukowców, wynalazców itd. wśród kobiet wynika też z tego, że przez setki lat mężczyźni nie pozwalali kobietom na czynny udział w życiu publicznym, na kształcenie się, itd. Inna rzecz, że kobiety często mają niską samoocenę, która je hamuje, tymczasem mężczyźni, nawet gdy niewiele sobą reprezentują, to uważają się za speców w każdej dziedzinie.
Bingo! też tak uważam.
Teraz też, mimo pozornych nieograniczonych możliwości, istnieje tzw szklany sufit.
Nawet największe aktorki pierwszoplanowe mają mniejsze gaże niż pierwszoplanowi aktorzy z penisem.
Panie dyrektor zarabiają mniej niż panowie itp itd..
Na to nie ma żadnej wymówki i usprawiedliwienia.
Takie teorie jak głosisz niebieska, tylko umacniają te stereotypy.
Osobiście znam wiele mądrych i głupich jak but kobiet i tyleż samo mężczyzn.

I żeby nie było, nie jestem za pełną równością, bo jest ona utopią. Kobieta ma macicę i piersi do karmienia, emocjonalność i wahania hormonalne, a facet ma penisa, popęd do nieograniczonego rozrodu, większe mięśnie i inną konstrukcję psychofizyczną.
I to jest fajne :)

Wracając do meritum sprawy, to pisemko z podpisami do rektora i wypad chamstwa z uczelni.
To nie miejsce dla mentalnego ścieku o konstrukcji rozwielitki.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: Midorianka » 15 lis 2015, 13:08

Ja nie będę się rozwodziła na temat zachowania tego pana, szkoda gadać...
Z prawnego punktu widzenia wygląda to tak. Nie można tego zachowania traktować jako mobbingu. Mobbing zarówno ten opisany w kodeksie pracy, jak i ten z kodeksu karnego, dotyczy relacji między pracodawcą, a pracownikiem. Tutaj taka sytuacja nie ma miejsca. Można oczywiście wytoczyć przeciwko panu powództwo cywilne, ale odradzam tą drogę jako kosztowną i długotrwałą. Tak więc nie wiem jakiego rodzaju doniesienie miała Kiuka na myśli. W sumie papier wszystko pzyjmie i zawiadomić można o wszystkim (clin , ale nie wszystkie ludzkie problemy rozwiązuje Policja i prokurator.
Myślę, że odpowiedniej treści pismo do władz uczelni będzie najlepszą i najskuteczniejszą formą pohamowania mizoginicznych zapędów tego pana lub nawet pozbycia się go z uczelni. Warto zajrzeć w statut uczelni, nie wykluczone, że są tam jakiej wzniosłe cele poszanowania godności studenta i inne tego typu duperele. W piśmie postraszyć interwencją u Ministra d.s. Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jako organu sprawującego nadzór nad działalnością uczelni, w tym zgodnością tej działalności ze statutem. Można też postraszyć powiadomieniem o całej sytuacji Pełnomocnika Rządu d.s Równego Traktowania. Myślę, że po czymś takim władze uczelni powinny się obesrać i postawić tego pana do pionu.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
justynasos
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: justynasos » 15 lis 2015, 16:02

Na podstawie moich wieloletnich (niestety (thinking ) doświadczeń w międzynarodowej korporacji, gdzie na codzień dzieją się rozgrywki personalne, mogę poradzić Ci jedną ważną i w tym przypadku bardzo prostą rzecz. Zdobądź SOJUSZNIKA (nod

Ten Pan brzydko wypowiada się o swojej szefowej i to publicznie w obecności studentów. Może warto ją o tym poinformować? Że kwestionuje jej kompetencje, obraża ją, tylko dlatego, że jest kobietą, naśmiewa się z jej nierozgarnięcia intelektualnego itp. itd. Warto dodać, że jesteście tym oburzeni, bo Ona jest dla Was autorytetem.
A przy okazji wspomnieć, że podobny los, czyli dyskryminacja ze względu na płeć, dotyczy też innych dziewczyn.

Jego Szefowa sama Wam podpowie, co najlepiej zrobić w tej sytuacji, będzie Waszym rzecznikiem u dziekana, rektora, czy gdzie będzie potrzeba (tongueout

Poza tym myślę, że to może być przyczyną frustracji tego wykładowcy - kobieta szef (headbang
Od 07.2006 - nos, usta, botox, kwas hialuronowy, nici, osteotomia szczęki i żuchwy, aparat na zęby, wybielanie, Aquafilling, depilacja laserowa, za chwilę nowe cycki... więcej grzechów nie pamiętam, ale pewnie były

http://bestanimations.com/Careers/Medic ... tion-2.gif

Awatar użytkownika
kiuka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 741
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:33
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: kiuka » 15 lis 2015, 19:34

Midorianka, mialam na mysli znieslawienie z kodeksu karnego. Twoja sugestia powinna byc jednak jak najbardziej efektowna.

Mariandale
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2020, 11:52

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: Mariandale » 07 maja 2020, 12:19

Ja bym zglosila to do dziekana, prowadzacy na wielu uczelniach to niestety straszne buraki i brak reagowania na takie zachowania jest zly.

Ronya
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2020, 13:46

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: Ronya » 22 wrz 2020, 14:09

Ja bym poczekała aż zaliczy ci zajecia i wtedy obsmarowała go w semestralnej ankiecie + skarga do władz uczelni. Pamietaj zeby spisywac dokladne cytaty i sytuacje.

Trumfa
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 17
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:00

Re: Mobbing w miejscu pracy \ w szkole

Post autor: Trumfa » 14 paź 2020, 11:11

Ronya pisze:
22 wrz 2020, 14:09
Ja bym poczekała aż zaliczy ci zajecia i wtedy obsmarowała go w semestralnej ankiecie + skarga do władz uczelni. Pamietaj zeby spisywac dokladne cytaty i sytuacje.
To jest chyba najbezpieczniejsze wyjscie z sytuacji, ja bym polecila tez zebrać kilka innych osób które też tak zrobią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”