Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Vodia
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2056
Rejestracja: 29 kwie 2006, 15:46
Lokalizacja: DE

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: Vodia » 14 lip 2009, 18:13

majamajamaja pisze:eeee... ja tez mam co rusz nowe zainteresowania, ale pewne moje cechy pozostaja te same: jestem kreatywna i zachwyca mnie piekno, mam miarke w oczach, dobra orientacje i zmysl techniczny. To ide w tym kierunku. Nie chce tez pozostac w jednej branzy przez cale zycie (och, to chyba musi byc nudne) tak, jak np. ksiegowa.
ja mam te same cechy hehe :-)
poki co mam tylko rok pracy za soba. Niby obecnie jestem zadowolona, ze zdobywam doswiadczenie z pozoru w nudnym ale za to jakim ciezkim zawodzie ;) teraz juz wiem ze nie moze byc nudny bo nie ma tu czasu na nudy, w mojej firmie przynajmniej, ale... :-|
od jakiegos czasu mysle o tym, zeby moze po studiach gdzies wyemigrowac :-| i teraz pytanie skoro moj zawod daje mi mozliwosci glownie w kraju, ze wzgledu na to ze umiejetnosc pracy w moim zawodzie jest scisle zwiazana z przepisami prawa, to jaki jest sens w to brnac :-|
Ja zwasze chcialam albo pracowac w ksiegowosci, albo w jakims informatycznym dziale zwiazanym z reklama(ale w jakiejs duzej firmie komputerowej jezeli chodzi o druga opcje).
Aktualnie ciagle zadaje sobie pytanie czy faktycznie moj zawod jest taki dobry i czy faktycznie tak dobrze platny... obecnie zycie zaczyna pomalutku weryfikowac to co kiedys uslyszalam o tych branzach, ale chyba jeszcze dlugo potrwa zanim uswiadomie sobie co jest tak na prawde dla mnie najlepsze i najbardziej korzystne pod wzgledem finansowym :roll:
11.06.2007 - nos (CKN) - dr Łątkowski
21.03.2016 - znowu nos (część chrzęstna) - dr Skupin :)
czas na usta...

Awatar użytkownika
ladykate
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1436
Rejestracja: 20 paź 2007, 19:10
Lokalizacja: część świata
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: ladykate » 15 lip 2009, 18:29

mi sie wydaje ze tylko robiac cos z pasją bedziemy naprawde szczesliwi majac jakies ambicje zdolnosci i lubiac to co sie robi,
moim zdaniem powrót do dziecinstwa moze nam cos podsunąć, kazdy człowiek ma jakiś "dar" czyli talent w czym jest naprawde dobry i co mu przychodzi z duzo wieksza latwoscią niż innym, i to czesto mozna zaobserwowac u dzieci

ja np jako dziecko miałam ogromny talent plastyczny, malowałam i rysowałam bez ołówka itd tak ze np w szkole Pani czest myslała ze ktos to robił za mnie, ale rzuciłam to i dluugo dluugo nie chciałam malowac bo mnie to nie kreciło, teraz po ponad 10 latach odkrywam talent plastyczny w malowaniu.......ludzi i uwielbiam to robic! mimo ze jestem na zupełnie innych studiach i mam zupełnie inna prace nawet niezle platną (ale co z twego jak wstaje rano i mysle ze znowu "musze" tam isc......) to wybieram sie do szkoły charakteryzatorskiej i to chce w zyciu robic, chyba ze mi sie odmieni? zobaczymy.......
Nie odk³adaj zycia na póŸniej!!!!
dr BrzuchaĂąski - juÂż po! applaus
http://ticker.7910.org/an1cCAcNw360010M ... anV6IA.gif

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: majamajamaja » 16 lip 2009, 19:32

No, Vodia moze i mamy wspolne cechy, ale Ty musisz miec o jedna wiecej, bo ja z prawem cos nigdy wiekszej zazylosci nie mialam. I wydaje mi sie, ze z ludzmi tez nie umiem tak postepowac, aby wyszlo to z korzyscia dla mnie. To, co ja mam: pozostanie zawsze przy temacie, aby znalezc rozwiazanie problemu zamiast emocjonowania sie nad czyms, to moze jest plusem w pracy, w projektach, ale osobiscie mi nie pomaga.
Czesto widzialam, jak inni wspolpracownicy dorownuja mi np. w obsludze jakiegos programu, ale jakos potrafili zdobyc stabilniejsza pozycje w firmie, niz ja mam. Jak im sie to udaje - nadal nie potrafie powiedziec.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
dżagaaa
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 470
Rejestracja: 23 maja 2008, 17:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: dżagaaa » 26 paź 2009, 22:37

rety mam ten sam problem...jestem na 2 roku finansow i rachunkowosci..jak mam isc do szkoly to jestem chora..ucze sie bo musze..jestem na wyzszej szkole i dodatkowo zaocznie..chcialam pracowac ale mam takiego pecha ze po kazdej rozmowie z pracodawcami NIKT NIE ODDZWANIA!! i czasem patrze na niektore laski pracujace w tej branzy (handel-sklepiki z ciuszkami) to az mnie skreca...ich powolne ruchy,brak zycia,jakies odpychajace wyrazy twarzy..ehh..nie wiem czego mi brakuje ze po zlozeniu 60 cv i udanych moim zdaniem rozmowach, nikt nie oddzwania..

kierunek studiow tez wybralam pod naciskiem w sumie..najbardziej chcialabym swoj biznes ale nie mam wkladu ani pomyslu :-?
6.04.2009 - okrągłe Mentor 300cc
dr.Kolasiński.

Awatar użytkownika
dyduska
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 680
Rejestracja: 14 kwie 2008, 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: dyduska » 27 paź 2009, 08:02

ladykate ja również jako dziecko już przejawiałam zdolności plastyczne, lubiłam tez i szyłam ubranka dla lalek :) Kiedyś dostałam od mamy kawałek skorki z królika i uszyłam mojej barbie futro :) Wówczas nawet w peweksie takiego wypasionego ubranka dla lalki nie można było dostać. Moje dzieła tak podobały się innym dziewczynkom ze zrobiła z tego biznes hahhaha i sprzedawałam to co uszyłam :-D
Sama nie wiem dlaczego nie poszłam tą drogą :( Teraz bardzo tego żałuję, a uświadomiłam to sobie właśnie kilka dni temu i od lutego wybieram się do studium sztuk wizyjnych.
Obecnie kończę magisterkę na turystyce :-? Kiedy 5 lat temu zaczynałam moją przyszłość wiązałam z turystyką bo sądziłam, że to dla mnie, jednak po tym czasie stwierdzam, że bardzo się pomyliłam.
Najgorsze jest to, że na studia poszłam dopiero w wieku 24 czyli teoretycznie powinnam już była wiedzieć czego chcę od życia, ale widzę, że kobiety w różnym wieku mają ten sam problem.
Teraz mam 29 a studium zajmie mi kolejne dwa lata ale co tam, ważne żebym robiła w końcu to co lubię. No, mam nadzieje, że tym razem na ostatnim roku mi się nie odwidzi :badgrin:
Najwyżej będę tak się uczyć do końca życia i szukać swojej drogi :-)
6.05.2010 - lip lifting - dr Broma - super!!!
25.10.2012 - powiekszam piersi :-) - dr Broma - juz po - Natrelle 410 MX - pojemność 370

Awatar użytkownika
nikolettkaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 21 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: WrOcLaW LoVe
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: nikolettkaa » 30 paź 2009, 09:59

a ja zawsze wiedziałam ,co chce robić - tzn -zawsze chciałam pomagać ludzią , -ale się rozminęłam z tym i złozyłam papiery na farmację i teraz tak myślę , że w przyszłym roku -chyba rzucę ten kierunek i pójdę na ratownictwo medyczne ;)) :roll: bo to jest to co chyba . chce robić w życiu 8-)
11/2009 Piękne vhp ;) 500 ;)
2011- planuje usta i policzki

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: majamajamaja » 30 paź 2009, 11:22

odwazne dziewczyny tu na forum, tylko tak dalej :bravo
Dzaga, nie powiem Ci dlaczego nie dostalas jeszcze pracy pomimo, ze sie o nia starasz. Moge tylko powiedziec od siebie, ze nie ma co za "smiertelnie powaznie" podchodzic do szukania pracy. Garniturek-mundurek, spodniczka i podanie w teczce. Ja chyba najczesciej prace dostawalam "z nienacka": podczas podrozy, na targach. Bo zadzwonilam zamiast wysylac papiery i sie zagadalam. Kiedys jako studentka dostalam prace w dziale porcelany. Padla propozycja pracy, a ja sie zglosilam, nie wiedzac dokladnie, o co chodzi, bo jeszcze spalam. Bylam jedyna, a wymaganych kwalifikacji bynajmniej nie spelnialam. Wzieli mnie i nauczyli.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
dżagaaa
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 470
Rejestracja: 23 maja 2008, 17:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: dżagaaa » 31 paź 2009, 22:22

ja traktuje powaznie znalezienie pracy bo nie umiem zyc z powietrza i tak mi zalezy zeby miec jakas posade..ale na pewno nie chodze skladac cv w mundurkach i podaniu w teczce;) kto wie moze malo skromnie chodze ubrana i uwazaja ze nie ma potrzeby mi tej pracy dac..no ale nie chce do konca zycia zyc na utrzymaniu rodzicow wiadomo...
6.04.2009 - okrągłe Mentor 300cc
dr.Kolasiński.

Awatar użytkownika
tancereczka
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 645
Rejestracja: 12 lis 2006, 15:37
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: tancereczka » 02 lis 2009, 00:15

nikolettka, studiujesz farmacje i chcesz rzucac ten kierunek??
NIE!!!!!
Farmaceuta, tez poniekad pomaga ludziom. Niekoniecznie trzeba stac za lada i sprzedawac leki. Mozesz przeciez je wyrabiac. A jak juz rzucac farmacje to moze dla lekarskiego? Przynajmniej niektore przedmioty mogliby Ci zaliczyc 8-)
pursuit of perfection..not necessary only in beauty
Botox-czolo. Dziala :)
Korium April 2014

Awatar użytkownika
ghostdog
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1356
Rejestracja: 10 sty 2006, 18:55
Lokalizacja: woj. dolnoÂślÂąskie / Szkocja

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: ghostdog » 02 lis 2009, 20:45

dyduska pisze: na studia poszłam dopiero w wieku 24 czyli teoretycznie powinnam już była wiedzieć czego chcę od życia, ale widzę, że kobiety w różnym wieku mają ten sam problem.
Teraz mam 29 a studium zajmie mi kolejne dwa lata ale co tam, ważne żebym robiła w końcu to co lubię. No, mam nadzieje, że tym razem na ostatnim roku mi się nie odwidzi :badgrin:
Najwyżej będę tak się uczyć do końca życia i szukać swojej drogi :-)
Oj te Twoje 24 latka to nie tak duzo...ja zaczelam studia majac 28 lat...Zrobilam Zarzadzanie Zasobami Ludzkimi mam tytul Bachelor of Arts...z wyroznieniem i kicha...
Moze nie tyle ze nie chce tego robic ale nie moge...przez recesje to nie moge dostac pracy nawet jako recepcjonistka hehhehe :doubt: Nie mowiac o uzyskania lepszego doswiadczenia w'branzy" HR.
Tutaj w UK czesciej korzysta sie wysylania ofert on-line niz lazenia z CV i juz ok 500 poszlo CV i roznych formularzy i nic :-?
Co do powolania to chyba bym najwiecej serca wkladala we wlasna firme....ale jaka...

Co do karier to zaliczylam w PL-Auto System, stacje benzynowa, referent d/s marketingu a potem tutaj kelnerowanie, Elizabeth Arden, Torebki Gucci, Ochrone, recepcja nw fitness klubie i znowu po studiach i w ich trakcie kelnerka...wciaz mnie tak do konca nie natchnelo hehhehe

Powiem WAm ze w zwiazku z tym kryzysem jakos nie moge dochrapac sie poprawy statusu po studiach i czasami sobie mysle ze w sumie kelnerowac to i tez moglabym w PL arf
2006 Latkowe cycuchy
2008 Kasprzykowe powieki
botoxik here i come:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”