Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
ghostdog
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1356
Rejestracja: 10 sty 2006, 18:55
Lokalizacja: woj. dolnoÂślÂąskie / Szkocja

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: ghostdog » 08 lis 2009, 01:03

Ohoho ale sie Maja rozpisala :-D
Tutaj w Uk nie stosuja zdjec do CV bo boja sie stereotypowania...dyskryminacji itp...zeby zaraz ktos kogos o cos nie posadzil hihihh...
Ciekawa jestem czy wlasnie z powodu tego ze jestem z PL to nie wierza w moje mozliwosci...nieraz sama sie lapie na tym tez ze jak czytam wymagania to mysle ze pewnie nie dam rady...ale po tym klikam w guzik"apply" bo co mi tam ;)
2006 Latkowe cycuchy
2008 Kasprzykowe powieki
botoxik here i come:)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: majamajamaja » 08 lis 2009, 13:38

No, wczoraj mialam wene... siedzialam sama w domu, to co tam...
Co kraj to obyczaj, przynajmniej masz spokoj ze zdjeciem. Niestety tak to jest, ze w Niemczech patrza bardzo krytycznie na kogos, kto z Niemiec nie jest... bardzo sa nieufni. Nawet Amerykanie sie skarzyli i Anglicy tez.
Smutna prawda jest taka, ze znam Polki w Niemczech, ktore sprzataja... Przykro mi to mowic, ale to jest inna klasa ludzi: tych, co moze i mieli ambicje w Polsce, ale tutaj dosc latwo przestali starac sie o cokolwiek (w Niemczech nie uznaja automatycznie kwalifikacji, probuja najpierw zmusic ludzi do robienia szkoly jeszcze raz, ale niemieckiej. Powiedz to ludziom ok 40tki lub 50ki... Czasami jednak po paru latach - tak bylo u mnie - upartego dopytywania sie - uznaja wszystko)
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
bettty
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 316
Rejestracja: 22 gru 2007, 22:43

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: bettty » 08 lis 2009, 16:18

majamajamaja pisze:Smutna prawda jest taka, ze znam Polki w Niemczech, ktore sprzataja... Przykro mi to mowic, ale to jest inna klasa ludzi: tych, co moze i mieli ambicje w Polsce, ale tutaj dosc latwo przestali starac sie o cokolwiek (w Niemczech nie uznaja automatycznie kwalifikacji, probuja najpierw zmusic ludzi do robienia szkoly jeszcze raz, ale niemieckiej. Powiedz to ludziom ok 40tki lub 50ki... Czasami jednak po paru latach - tak bylo u mnie - upartego dopytywania sie - uznaja wszystko)
ja znam tu w Irlandii Panie mgr które sprzątają lub siedzą na kasie bo w Polsce niestety takie są realia że cieżko o dobrą pracę a jesli ktoś nie ma znajomości to tylko pare % tych osob dostanie pracę po ukonczeniu studiów.reszta za granicą wiadomo kombinuje jak może i nie uwazam wcale ze jest to inna klasa ludzi.bo jesli ktos ma rodzinę to co ma robić/a polsce na bezrobociu czy łasce rodziców to nie jest tak pieknie/ czasami zycie zmusza nas do takich a nie innych wyborów/dla niektórych tez język jest barierą.
400 ,420 HP mentor .
Cele :68/65/62

Awatar użytkownika
ghostdog
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1356
Rejestracja: 10 sty 2006, 18:55
Lokalizacja: woj. dolnoÂślÂąskie / Szkocja

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: ghostdog » 08 lis 2009, 23:49

Betty poniekad masz racje ...jednak do Niemiec duzo wczesniej wyjezdzali Polacy do pracy niz np.do UK czy Irlandii....i mimo ze robia to od wielu lat wielu .- tam mieszkajacym sytuacja sie nie poprawila...ja osobiscie znam przypadki osob pracujacych tam przy opiece nad dziadkami czy sprzatajacych ktore do tej pory nie zadbaly o to by miec czy w PL czy Niemczech prawo do emerytury...a sa pod 50tke...i wciaz pracuja na czarno a to przyszlosci nie ma...
Ja tez znam babeczke-nauczycielke Polskiego ktora przyjechala tu za mezem...niestety jej podstawowy angielski nie pozwala jej na prace nawet asystentki w szkole...no i sprzata...no i tego nie znosi... :-|

Co do Uk i akceptacji kwalifikacji z PL to w wielu przypadkach wszystko zaliczaja...ale jak juz wspominalam doswiadczenie bije wszystko na glowe...
2006 Latkowe cycuchy
2008 Kasprzykowe powieki
botoxik here i come:)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: majamajamaja » 09 lis 2009, 15:20

No Betty, podoba mi sie Twoj avatarek, czyscioszku...
Ghostdog ma totalnie racje, jest duzo osob, ktore latami robia byle jakie prace.
Z reszta co ja bede tu opowiadac teoretycznie... Przyjechalam do Niemiec i na dzien dobry dostawalam jednego kopa w d... po drugim. Nie mialam znajomosci i nie dostalam milej pracy na dzien dobry. Tez sprzatalam i zmywalam gary. Wiem, co to jest. Ale robilam to tylko tak dlugo, jak bylam zmuszona i szukalam czegos innego. Nie przez znajomych, bo tych zostawilam w tyle (przy sprzataniu), a reszta znajomych raczej nie dzielila sie dobrymi ukladami. Tak zwyczajnie jest. Od Niemcow slyszalam tyle razy powatpiewajaco: "jak to, to Ty chcesz to robic???"
Ale wystarczy, ze powiesz: "oczywiscie, a masz cos przeciwko temu?" - i juz nie maja argumentow!

Nie oceniam ludzi nie wiedzac, o czym mowie. I mowie, ze to sa wymowki: zycie takie jest, jakie jest, ze Panie mgr sprzataja... I to jest potwierdzanie siebie w strachu i rozprzestrzenianie go, ze nie mozna nic poradzic. Ze samemu sie nic nie zdziala.
Na koncu masz sie za takiego malego czlowieczka bez wartosci, jak Niemcy sami Cie widza...
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
dyduska
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 680
Rejestracja: 14 kwie 2008, 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: dyduska » 29 lis 2009, 12:24

majamajamaja mnie się marzy własna gastronomia i w tym kierunku kombinuję :-) Mam nadzieję, że mi się uda. W Polsce niestety nie jest to takie proste. Ale pomału do celu trzeba iść.
6.05.2010 - lip lifting - dr Broma - super!!!
25.10.2012 - powiekszam piersi :-) - dr Broma - juz po - Natrelle 410 MX - pojemność 370

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”