Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: majamajamaja » 02 lis 2009, 22:59

Kurcze, nie ma lekko, Ghostdog... a kiedy skonczylas studia?
Bylam dwa dni temu na targach pracy i stwierdzilam, albo raczej utwierdzilam sie z przekonaniu, ze w swoim kierunku pracy na miejscu nie znajde. Tez kicha. Niby glosno o tym, ze recesja sie konczy. Jesli to prawda, to na rynku pracy mozna to ponoc zauwazyc pol roku pozniej. Tez dlugo, co zrobic.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
dyduska
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 680
Rejestracja: 14 kwie 2008, 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: dyduska » 02 lis 2009, 23:44

Ghostdog owszem, kelnerować w pl też byś mogła tyle, że za pół darmo. Ja również byłam kelnerką nie raz i nie dwa, jednak zawsze za granicą bo tam przynajmniej zarobiłam porządnie i godziny pracy były normalne. W kraju koleżanki kelnerki tyrają po kilkanaście godzin dziennie za marne grosze. Oczywiście są i wyjątki.
Również podobnie jak ty najbardziej chciałabym mieć własny biznes i temu mogłabym się poświęcić całkowicie z wielką przyjemnością. Jednak to nie takie proste coś otworzyć i się utrzymać na rynku. Ale kto nie ryzykuje ten nie ma. Więc jakąś decyzję trzeba będzie podjąć.
Podziwiam cię, że wysłałaś tyle civików i się nie poddajesz, mnie osobiście to do depresji doprowadza, jak szukając pracy nie jestem nawet zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne :( Wiem, że moim minusem jest brak doświadczenia bo podczas studiów pracowałam przeważnie sezonowo za granicą jako kelnerka lub recepcjonistka, w kraju nigdy nie byłam zatrudniona ale matko kochana, czy to oznacza, że do niczego się nie nadaję?? Jak mam zdobyć to doświadczenie skoro nikt nie chce dać mi szansy?? Kiedyś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w pijalni czekolady Wedla w sprawie stanowiska kierownika zmiany, co w praktyce oznaczało: kelner z dodatkową masą obowiązków i odpowiedzialnością za innych kelnerów, a wynagrodzeniem takim samym, czyli jakieś 1200zl netto, ale nawet tam mnie nie chcieli przyjąć mimo iż spełniałam wszystkie wymagania i co jak co ale na takim stanowisku doświadczenie miałam :-) Pamiętam tylko tą minę i zdziwienie pani na fakt, iż nigdy nie pracowałam w kraju :-? Nie ubolewałam nad tym, że mnie nie wzięli ale to dało mi wiele do myślenia na temat całej procedury rekrutacyjnej u nas kraju. Teraz to nawet na stanowisko sprzątaczki, nie ujmując nikomu, trzeba mieć wyższe, znać najlepiej kilka języków, mieć 10 lat doświadczenia i nie mieć więcej jak 20 lat :-? Tylko ręce załamać. :-|
6.05.2010 - lip lifting - dr Broma - super!!!
25.10.2012 - powiekszam piersi :-) - dr Broma - juz po - Natrelle 410 MX - pojemność 370

Awatar użytkownika
ghostdog
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1356
Rejestracja: 10 sty 2006, 18:55
Lokalizacja: woj. dolnoÂślÂąskie / Szkocja

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: ghostdog » 03 lis 2009, 22:26

Och ja az tak dlugo pracy nie szukam dopiero od czerwca z przerwami na wakacje itp...
Macie racje polska rzeczywistosc rozni sie od tutejszej bo ciezko nie pracuje akurat w mojej restauracji 8-)
Ale w koncu po to sie studiuje by zgarnac lepsza robote heheh...ostatnio dostalam odmowna odpowiedz bo czasami odpisuja i np. na asystenta d/s admin na Uniwerku Edynburskim staralo sie okolo 320 osob :-o nic dziwnego ze tak ciezko dostac wymazona prace jezeli duzo ludzi przebija Cie doswiadczeniem...a to co sie juz w PL dzieje co do wymagow to glowa boli...ja chyba balabym sie powrocic tam teraz...juz 10 lat mi w UK stuknie :-o

A tak sobie myslalam ze nie mialabym nic przeciwko otwarciu sklepu z ciuchami 8-)
2006 Latkowe cycuchy
2008 Kasprzykowe powieki
botoxik here i come:)

Awatar użytkownika
Aguuu
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1728
Rejestracja: 24 lis 2008, 13:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: Aguuu » 04 lis 2009, 10:51

dyduska pisze:Ghostdog Teraz to nawet na stanowisko sprzątaczki, nie ujmując nikomu, trzeba mieć wyższe, znać najlepiej kilka języków, mieć 10 lat doświadczenia i nie mieć więcej jak 20 lat :-? Tylko ręce załamać. :-|
ostatnio z chłopakiem przeczytaliśmy ogłoszenie, gdzie była stanowisko sprzątaczki i wymogiem było...
5-letnie doświadczenie :shock: :shock: :shock:

Zresztą widziałam też wiele ogłoszeń, gdzie kwalfikacje były mniej ważne, niż doświadczenie. Np. ostatnio w urzędzie pracy, były dwa ogłoszenia.
Jedno dla osoby z wyższym wykształceniem -wynagrodzenie ok.1500 brutto.
Drugie, dla osoby z wykształceniem średnim, ale doświadczenie 3-4 lata -wynagrodzenie- 2100 brutto.

he? Taka już mania w Polsce. Wszędzie chcą doświadczenie i doświadczenie. Nikt nie chce być zaś tym dającym pierwsze doświadczenie. Chcą mieć od razu młodych i doświadczonych.
Sama szukam obecnie pracy, więc wiem jakie są realia...heh.
"Melodia jest jak pierwsze spotkanie, pociąg fizyczny, jak seks. Słowa zaś są jak dłuższy związek"

Awatar użytkownika
dyduska
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 680
Rejestracja: 14 kwie 2008, 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: dyduska » 04 lis 2009, 17:47

Ostatni tak nagadałam na tych pracodawców a tu coś się zaczęło dziać :-) Wczoraj wysłałam cv od niechcenia już i zostałam zaproszona na rozmowę, którą miałam dzisiaj rano. Myślałam, że skoro tak szybko zadzwonili to szukają kogoś na gwałtu rety i nie będą mieli wielu chętnych a tu patrze facet całą stertę civików miał przed sobą no więc myślałam, że szanse moje marne jako, że nieszczęsnego doświadczenia brak, a tam cała masa kandydatek wśród których pewnie niejedna już doświadczona. Mimo to cieszyłam się, że chociaż na tą rozmowę mnie zaprosił ktoś nareszcie :-D Rozmowa zakończyła sie standardowym: zadzwonimy do pani. No i kurcze zadzwonił przed chwilą :-?
Fakt, że zaprosili mnie na dzień próbny dopiero ale jak dotąd tak daleko jeszcze nie zaszłam hahahhah.
Wiecie co dziewczyny, nawet w szukaniu pracy nie mam doświadczenia i dlatego zapomniałam się zapytać o cokolwiek co mnie interesowało, jak dokładnie wyglądałaby moja praca, jakie miałabym obowiązki, godziny pracy, itd. Normalnie sierota ze mnie totalna. Więc finał jest taki, że jutro idę na dzień próbny czyli staram się o prace nie wiedząc czy mi się będzie podobała :roll:
6.05.2010 - lip lifting - dr Broma - super!!!
25.10.2012 - powiekszam piersi :-) - dr Broma - juz po - Natrelle 410 MX - pojemność 370

Awatar użytkownika
nikolettkaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 21 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: WrOcLaW LoVe
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: nikolettkaa » 04 lis 2009, 18:21

może ja dam kilka wskazówek jak doświadczona (pracowałam juz w 6 firmach na umowę o pracę )
- pamiętaj ,zapytać czy za dzień próbny będzie Ci zapłacone
-od razu domagaj się umowy !!!
- poproś o regulamin pracy i zapoznaj się z nim !
- poproś o info, dotyczące grafiku pracy - zapytaj kiedy , będzie ustalony , wed. kod. pracy najpużniej do 3 dni przed końcem miesiąca - na koleiny miesiąc
- dowiedz się ,kto jest Twoim managerem , szefem zmiany - do kogo masz kierować problemy..

ja juz pracowałam w tylu miejscach ,a swojego powołania dotąd nie odkryłam :evil:
11/2009 Piękne vhp ;) 500 ;)
2011- planuje usta i policzki

Awatar użytkownika
kasia990kasia
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2252
Rejestracja: 28 wrz 2009, 13:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: kasia990kasia » 04 lis 2009, 18:42

Teraz jestem fryzjerką ale chcę być kosmetologiem :) Chodzi o jakieś spa lub coś w tym stylu :P
19.03.2010 powiększenie piersi ES VHP- 400 cc- Dr.Żukowska
15 Luty 2011 - Nosek i broda // Dr. Stępniewski
24 Sierpień 2012- poprawka nosa // Dr. Stępniewski ( niezadowolona !!! )
Wrzesień 2014 - koretka powiek + tłuszcz pod oczy // Dr Łoń
09.02 - poprawka powiek // Dr Łoń
28.03 - trzeci raz będę robiła nos (oby ostatni) - Dr Jadczak

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: majamajamaja » 04 lis 2009, 19:01

Dyduska - gratuluje!

Napisalam juz posta, ale go polknelo. Ale generalnie pisalam to samo, co Nikolettka, wiec ok.
Tylko Nikolettka - co to jest regulamin pracy? Bo ja w Niemczech sie z tym bezposrednio nie spotkalam.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
nikolettkaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 21 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: WrOcLaW LoVe
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: nikolettkaa » 05 lis 2009, 13:24

regulamin pracy -zawiera, prawa i obowiązki pracownika, czas pracy, przerwy , ogólne obowiązki na danym stanowisku ;) kasia a jesteś już na studiach z kosmetologi??

ja teraz jestem na farmacji,ale od przyszłego roku przenoszę się do wyższej szkoły medycznej w legnicy na kierunek ratownictwo medyczne :bravo :bravo :bravo i już się cieszę -chcociaż moi bliscy są sceptyczni , bo ja się brzydzę wszystkiego, i po skorzystaniu z publicznej toalety wydaje mi się ,że coś złapałam arf ale mam nadzieję ,ze mi to przejdzie applaus
11/2009 Piękne vhp ;) 500 ;)
2011- planuje usta i policzki

Awatar użytkownika
dyduska
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 680
Rejestracja: 14 kwie 2008, 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak odkryc wlasne powolanie?Jaka praca daje Wam satysfakcje?

Post autor: dyduska » 05 lis 2009, 14:35

majamajamaja dzięki :-) Chociaż to dopiero próbny dzień był, a ja nie byłam jedyną zaproszoną, mają sprawdzić jeszcze http://www.beautywpolsce.com/forum/post ... &t=11288#2" onclick="window.open(this.href);return false; kandydatki. Więc nie wiem czy dostanę tą pracę.
nikolettkaa jak tym razem mi się nie uda to następnym będę już wiedziała o co pytać :-D A tak swoją drogą to za dzień próbny płacą?? Ja byłam tylko 4 godziny i mi nic nikt nie zapłacił. Poza tym to tak sobie myślę, że gdybym zapytała o to czy mi zapłacą to chyba raczej już by mnie nie zatrudnili za pazerność :badgrin:
Tą próbę odebrałam jako drugi etap rekrutacji więc nawet mi do głowy nie przyszło, że mogą za to kasę dawać, ale skoro jesteś doświadczona to wiesz co mówisz :-) Ja, tak czy siak, w nadziei na pracę i za darmo na próbę pójdę.
Dzisiaj już dowiedziałam się dokładnie wszystkiego o pracy i powiem wam, że tak jak wczoraj mi nie zależało tak dzisiaj siedzę i czekam jak na szpilkach na odpowiedź :-?
nikolettkaa a skąd u ciebie chęć pracy jako ratownik medyczny?? To bardzo szlachetna i odpowiedzialna praca ale skoro jesteś taka wrażliwa jak powiedziałaś to porządnie się nad tym zastanów. A jak u Ciebie wygląda wrażliwość na krew, otwarte rany, cierpiących ludzi, itd ?? No ale skoro się na to zdecydowałaś i z takim entuzjazmem do tego podchodzisz to chyba znaczy, że nie masz z tym problemu :) Podziwiam w takim razie. Ja na widok własnej krwi prawie, że mdleje :badgrin:
6.05.2010 - lip lifting - dr Broma - super!!!
25.10.2012 - powiekszam piersi :-) - dr Broma - juz po - Natrelle 410 MX - pojemność 370

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”