Kiedy ślub i kiedy dziecko??

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: GosiaczEq » 19 cze 2009, 08:27

Są juz podobne wątki, ale takie nie widziałam.. moje pytanie w jakim wieku wyszłyście za mąż i po jakim czasie, w jakim wieku urodziłyście dzieci od ślubu albo przed ślubem ;) ???
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

Awatar użytkownika
brachypelma
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 222
Rejestracja: 09 cze 2009, 00:01

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: brachypelma » 19 cze 2009, 08:31

Ja bym dodała do pytania formułę: z własnej woli (ślub i ciąża) i z partnerem, którego się kocha a nie tym, z którym się zaciążyło. Czyli - kiedy ślub i dzieci ze świadomego wyboru :-D

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: GosiaczEq » 19 cze 2009, 08:49

no fakt:)) haha nie no pytam, bo moje kochanie to chce dziecko zaraz po slubie.. a mi to sie tak nie spieszy :-) i ciekawa jestem czy u was tez bylo w planach dziecko od razu po slubie :-) ze świadomego wyboru hehe
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

Awatar użytkownika
Vika99
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:56

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: Vika99 » 19 cze 2009, 08:56

GosiaczEq pisze:no fakt:)) haha nie no pytam, bo moje kochanie to chce dziecko zaraz po slubie.. a mi to sie tak nie spieszy :-) i ciekawa jestem czy u was tez bylo w planach dziecko od razu po slubie :-) ze świadomego wyboru hehe
u nas pół roku po ślubie zaszłam w ciąże :) jak obserwuje znajome pary to zazwyczaj dziecko pojawia się 1,5 roku po ślubie .. Wszytsko zalezy kiedy padnie decyzja o slubie / mam na myśli wiek,
Powiększenie piersi, dr Murawski, jeszcze przed decyzją.

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: nesia » 19 cze 2009, 10:18

W zasadzie obie kwestie w dużej mierze zależą od pozycji partnerów. Z doświadczenia wiem, że np. sporo osób studiujących ślub (mimo iż są latami ze swoim partnerem) planuje np. po studiach; dziecko (jesli nie z wpadki) takie osoby planują zazwyczaj po jakichś 2 - 3 latach (po nabyciu doświadczenia zawodowego). Wiem, że duzo luźniej do kwestii ślubu i dziecka podchodzą ludzie zdobywający zawody fizyczne - robia to szybciej. Oczywiście od każdej reguły są odstepstwa ;)
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
nefertari
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4427
Rejestracja: 19 lis 2008, 08:22

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: nefertari » 19 cze 2009, 10:23

zauważyłam, że u nas jest tendencja rodzenia dziecka ok rok po ślubie :)
na starcie: 75A na mecie: 70F dzięki anatomicznym mentorom 440 cc styczeń 2009

samanta_kafe
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 1799
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:59
Lokalizacja: warszawa

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: samanta_kafe » 19 cze 2009, 16:40

nefertari pisze:zauważyłam, że u nas jest tendencja rodzenia dziecka ok rok po ślubie :)

no nie wiem, wśród moich znajomych (zbliżonych wiekiem) to jednak 4-5 mies po ślubie heh..


a kiedy dziecko itd..? wtedy, kiedy kobieta poczuje się gotowa na to 8-)
27 kwietnia '09 - dr Broma - mentor round 325cc HP PDT_Love_16

Awatar użytkownika
brachypelma
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 222
Rejestracja: 09 cze 2009, 00:01

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: brachypelma » 19 cze 2009, 16:52

Wśród moich rówieśników niestety w dużej mierze są to śluby przez wpadkę. I potem zostają takie 20-latki kurami domowymi w małej pipidówie, rodzą dzieci, te dzieci szybko mają następne i błędne koło...

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: majamajamaja » 19 cze 2009, 17:13

Powiem Ci, ze moja ciocia, ktora teraz ma ponad 80 lat, i podobno nie narzekala na wielbicieli (tak opowiadala, swiadkowie chyba juz nie zyja), wyszla za maz dopiero w wieku 30 lat, pierwsze dziecko 32 lata. A to bylo wieki temu. Ja tez wyszlam za maz w tym wieku, mamy rodzinnie... A z dzieckiem teraz planuje, ale musze sie strategicznie wpasowac w umowe o stala prace, tak to juz teraz jest: strategia. W wieku 20 lat do pare lat temu nie potrafilabym sie zajac dzieckiem, nie bylo na nie miejsca w moim zyciu. Az poczulam, ze teraz chyba zycie takie troche puste, teraz jest inaczej.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Re: Kiedy ślub i kiedy dziecko??

Post autor: GosiaczEq » 19 cze 2009, 17:21

heh przyszlo mi takie pytanie na mysl, czy dziecko urodzone wczesniej, mialoby inny charakter niz to urodzone pozniej?? wiadomo, ze tego sie nie sprawdzi heh, no ale jak myslicie czy w wieku 20 lat urodzone dziecko mialaoby identyczny charakter jak to urodzone w wieku 30 lat tych samych partnerow?? :-)
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”