Rozczarowanie "Polska"

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Kasienka
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 488
Rejestracja: 14 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Warmia

Post autor: Kasienka » 19 gru 2005, 08:17

to jest prawda o polskiem społeczeństwie, ale to wynika z tego, że od zawsze czegoś nam brakował , za PRLu były pieniądze a nie było rzeczy materialnych do kupinie, więc co komu po kasie jak nie ma na co jej wydawać ?, a teraz kiedy w sklepach jest wszytko- nie mamy pieniędzy , żeby sobie to kupić, no taka jest prawda, to nasz chory system, niestety do póki będą nami ządzić "homosowietikus" tak, będzie, a póki co, możemy jedynie siedzieć cicho, lub buntowac się i mieć w 4literach to co o nas powedzą ludzie...
http://s34.photobucket.com/albums/d127/ ... 417064.jpg
Konie to stworzenia wprost z Edenu...

Awatar użytkownika
paula
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3978
Rejestracja: 17 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: Krakow

Post autor: paula » 19 gru 2005, 08:54

mara :P jestem z ciebie dumna!,naprawde,życzyłabym sobie żeby moja córka tak dobrze radziła sobie w życiu...

a co do zawiści...mnie ona nie wkurza,mnie boli...często czuję się winna za to,że mam trochę więcej niż inni...ja bym chciała,żeby wszyscy mieli szanse na dobre życie,może by wtedy byli mniej zgorzkniali,ale ciekawe tylko ilu by ją wykorzystało...
mnie już dawno nawet moja mama olała,twierdząc,że ja sobie poradze...
nie odwiedza mnie ani moich dzieci wogóle,nie dzwoni z życzeniami urodzinowymi,przychodzi tylko jak chce pożyczyć pieniądze...
U mojej siostry jest codziennie z siatami,ale ta jest biedna...;akurat siostre bardzo kocham,ale jak jej zaproponowaliśmy z mężem prace,to wymyślała tysiące powodów,aby odmówić...lepiej narzekać...
Nie jestem wyniosła,tak jak pisałam,często czuje się niezręcznie,że ja mam a ktoś inny nie...i nie rozmawiam o kasie bo to tylko dzieli...
A tą zazdrość i zawiść to chyba polacy mają w genach już po dziadach-pradziadach walczących o miedzę :? :wink: Jak sąsiad ma,to trzeba go tego pozbawić,zamiast zrobić coś żeby też mieć...
szkoda gadać... :(

Awatar użytkownika
Kamila
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4947
Rejestracja: 11 sty 2005, 15:57
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kamila » 19 gru 2005, 09:13

Zgadzam sie z paula :)

Dodam jeszcze, ze niejednokrotnie ludzie sie zmieniaja, a szczegolnie te osoby, ktore wlasnie zyja lub przebywaja zagranica :? Czesto na niekorzysc, to mozna rowniez zaobserwowac, jak ktos wraca po latach lub w goscine......wtedy juz duzo dzieli, ogromny dystans jest miedzy ludzmi (nawet zdawaloby sie tych najlepszych przyjaciol). Czesto i gesto takie osoby sa bardzo wyniosle, ale one same tego juz niestety nie dostrzegaja :(

Mysle, ze trzeba miec swoje i silne "JA" aby sie nie poddac tej machinie.

Przykladow moge mnozyc (i to tylko w rodzinie i wsrod znajomych), ale czy jest sens :?: :D
"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą." Michel Quoist
"Uroda ciała, kondycja umysłu i ducha – to elementy wzajemnie sie przenikajace – wewnetrzna rownowaga zapewnia piekno, zdrowie i spokoj".
W każdym przypadku człowiek ponosi konsekwencje własnych wyborow.

Awatar użytkownika
Tatiana
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1211
Rejestracja: 07 lut 2005, 15:24

Post autor: Tatiana » 19 gru 2005, 09:13

mara pisze:ech... nic nie mowcie... sama jestem rozczarowana tym, co widze. ciagle ktos czeka na moje potkniecie...
po smierci mamy gdy mialam 18 lat czulam na plecach oddech ludzi: na pewno wszystko roztrwoni, zalamie sie, przecpa, nie poradzi sobie... wszyscy tylko gadali ale nikt nie chcial pomoc. wzielam sie w garsc i udowodnilam wszystkim ile jestem warta i co potrafie- jestem na 3 roku studiow, wyremontowalam kamienice i zrobilam w niej dwupoziomowe mieszkanie ("tez se wymyslila- zrobila se apartamentowiec w 200-letniej kamienicy...") , wyremontowalam moj lokal i podzielilam na 2 z czego jeden udalo mi sie od razu wynajac na luksusowy sklep z ozdobami do domu... teraz wszyscy chodza i rozpowiadaja, ze ja to jakas wariatka jestem, ze snobka, ze szybko sie wszystkim nudze, ze mi odbilo... boli ich to, ze ktos w moim wieku ma to co ma i jeszcze tak o to dba...
nikt nigdy sie nie zastanowil, ze naprawde oddalabym wszystko za jeden dzien z moja mama... ze wszystko co robie i jak pne sie w gore robie po to, aby udowodnic sobie i im ile jestem warta... ze cos znacze... chce zeby mama byla ze mnie dumna... nauczylam sie olewac to, co mowia... i tak beda gadac, bo malolata wsrod kamienicznikow nie jest mile widziana...
najwazniejsze to czerpac sile z takiego zachowania ludzi i uparcie podnosci sobie poprzeczke a im cisnienie, czego i wam zycze.

Przypomnialam sobie Marcia nasza rozmowe i zrobilo mi sie bardzo smutno :cry: :cry: :cry:
Uwazam, ze ludzie, ktorzy slepo zazdroszcza i komentuja czyjes poczynania sa beznadziejni! Ja w swoim otoczeniu tez znam osoby, ktore komentuja kazde zakupy, remonty itd. Czasami mnie to smieszy a czasami po porostu boli....no ale coz.... ludzie sa rozni, trzeba albo ich zaakceptowac albo dac sobie spokoj z pseudo przyjaciolmi i pseudo rodzina!!!!

Awatar użytkownika
MonisiaPP
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1200
Rejestracja: 17 sty 2005, 18:41
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: MonisiaPP » 19 gru 2005, 09:23

:? Gdyby to tylko chodzilo o kase...

Najgorsze, ze ludzie w tym kraju zazdroszcza najdrobniejszych przejawow szczescia! Nie mogąc zniesc, ze ktos, cieszy sie z gowna...
Zrobia z Ciebie szmate, rozpuszczą plotki, tak by facet, z ktorym sie spotykasz pomyslal ze jestes nienormalna!

Jadowite docinki dotyczace wygladu... wygladasz ladnie i odwaznie, to zrobią z Ciebie dziwke...

Jeszcze studiuje, ale potrafie zapracowac na swoje, tak by sobie kupic, ciuchy i moc pozwolic, na dobre wakacje... wyjsc wieczorem na impreze i nie liczyc drinkow... wiadomo, ze rodzice tez mi pomagaja, ale swoje mam! :P
Drazni mnie niemilosiernie banda leniwych troglodytow, ktorzy gowno robią ze swoim zyciem a tylko potrafia dupe obrabiac! Sa skrajnie niepraktyczni zyciowo i jak mysle o tym ze ich dzis musze ogladac to robi mi sie niedobrze! Beda cale zycie zapier**lać trajtkiem, bo nie chce im sie pracowac... a komus kto ma auto dowala, ze lepiej jezdzic trajtkiem bo benzyna za droga :x :x :x

Znow dzis uslysze pytanie :"Gdzie sie bawila ELITA w weekend?"
ZAWSZE BLACK & WHITE!

Awatar użytkownika
olivka23
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 689
Rejestracja: 15 lip 2005, 23:48

Post autor: olivka23 » 19 gru 2005, 09:42

Swiete slowa Monisia!!!!

Zawisc ludzka nie zna granic, i te niby mile pogaduski przepelnione jadem i zadroscia, prawdziwych przyjaciol mozna policzyc na palcach jednej reki, a i tak tych palcow jest za duzo.... juz nie raz sie przejechalam, a to bardzo boli :(



Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 19 gru 2005, 10:31

paula, tatiana- co mnie nie zabije uczyni mnie silniejsza... i to prawda, ja rosne w sile za kazdym razem jak ktos we mnie watpi... jak postanowilam zrobic remont sklepu (nowa witryna, klima, sciany, CO-lux poprostu) wszyscy pukali sie w glowe. teraz jak juz dopielam swego to chodza i plotkuja, ze skad ja kase na to biore, ze pewnie sponsora mam... mnie to napedza, ja im jeszcze pokaze... mam takie ambicje, ze moglabym nimi obdzielic ladnych pare osob... ja nie robie tego dla siebie, robie to na przyszlosc aby moje dzieci w razie czego mialy taki start jak ja. a to, ze jestem dla kogos chodzaca ksiega wieczysta szczerze mi wisi i powiewa... monia, pytaja o elite? powiedz, ze takich tajemnic sie nie zdradza bo to ma zostac miedzy elitarnymi ;)
allleluja i do przodu kochane ;)
Próżność to mój ulubiony grzech...

Awatar użytkownika
Kamila
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4947
Rejestracja: 11 sty 2005, 15:57
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kamila » 19 gru 2005, 10:39

bbrawa mara, dzielna mala dziewczynko merde kobietko :wink: :D
tak trzymac, do przodu.....
"Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą." Michel Quoist
"Uroda ciała, kondycja umysłu i ducha – to elementy wzajemnie sie przenikajace – wewnetrzna rownowaga zapewnia piekno, zdrowie i spokoj".
W każdym przypadku człowiek ponosi konsekwencje własnych wyborow.

Awatar użytkownika
MonisiaPP
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1200
Rejestracja: 17 sty 2005, 18:41
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: MonisiaPP » 19 gru 2005, 10:41

Wlasnie Kamila :lol: mara jest taka dzielna dziewczynka!!!! :gg:

Pamietam jak gadalysmy na monciaku w wakacje... bylam pod wrazeniem ile sily w takiej malutkiej marze :D

i jeszcze zaraza tym... mialam kiedys mega depresja przez faceta i mi marunia pieknie poukladala w glowce :D :D bise
ZAWSZE BLACK & WHITE!

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 19 gru 2005, 11:12

no ba, nie bedzie mi jakis durny facet macil w slicznej glowce monisi!
to zabrzmi okrutnie ale uczcie sie czerpac sile ze slabosci innych, w ostatecznosci i tak zawsze zostajemy sami ze soba wiec zyjmy tak, aby to nam bylo dobrze a reszta to innych zmartwienie.

normalnie powinnam udzielac rad w radiu maryja chyba... monia, kup mi moher... alleluja i do przodu...
Próżność to mój ulubiony grzech...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”