Rozczarowanie "Polska"

gniew, miłość, nadzieja, nienawiść, nuda, obrzydzenie, przyjaźń, radość, smutek, strach, szczęście, tęsknota, współczucie, wstręt, wstyd, zazdrość, złość

Moderator: Zespół I

Gucci
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 295
Rejestracja: 13 sty 2005, 11:47

Post autor: Gucci » 18 gru 2005, 21:39

Czemu sie dziwicie? Taka mentalnosc naszego narodu. Wlasnie skonczylem remont mieszkania, sasiedzi, ktorzy widzieli moje wnetrza opowiadaja po osiedlu, ze rece myje w misce na blacie a gotuje na srodku kuchni (wyspa kuchenna). Boli ich chyba, ze mieszkanie urzadzilem na wyzszym poziomie niz ich mozliwosci a mebli nie kupilem w bodzio czy ikei.
Najprosciej jest dowalic komus komu sie wiedzie - zwala sie wtedy wine na swoje zycie, ktore nie wyglada tak jakby sie chcialo. Przeciez kazdy moze osiagnac swoj cel - wystarczy tylko chciec!!
Olewajcie ludzi, ktorzy dogryzaja wam bo sa po prostu zazdrosni.

Awatar użytkownika
agatha_s
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 851
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agatha_s » 18 gru 2005, 22:10

ech polska zawiść to jest dopiero .... :D mieszkałam przez jakiś czas w Holandii i jak wróciłam do Polski to doznałam depresji, niestety nasz naród jest wyjątkowo smutny, we wszystkim doszukujemy się ciemnych stron.

Jak skończyłam studia i jako jedyna spośród moich koleżanek dostałam pracę w rodzinnym mieście, to ciągle słyszałam, że "ktoś coś mi załatwił", a tak naprawdę to gdybym miała honor to bym odmówiła i pewnie musiałabym się łączyć w niedoli z resztą bezrobotnego towarzystwa :lol:

Później jak dostałam atrakcyjną ofertę pracy w prestiżowej firmie w Warszawie, wszyscy życzyli mi porażki - słyszałam nawet takie kwestie "ja wiedziałam, że ona będzie miała kasę, ale i tak na pewno będzie sama". Amen

Teraz podchodzę do tego na większym luzie - skoro ludzie mi zazdroszczą, to znaczy, że odniosłam sukces. Najlepiej zmienić otoczenie i żyć wśród życzliwych ludzi.

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 18 gru 2005, 22:20

Gucci pisze:.....rece myje w misce na blacie.....
Guciu Twoja miska jest bardzo fajna! pamiętam ją.
ubawiłam się tym :lol: :lol: :lol: :lol:
jak halogenowe światełka weszły na rynek to sąsiedzi opowiadali o domu moich rodziców że tam światło jest takie małe w suficie bezpośrednio-jak w pałacu......
urocze są te komentarze.
a mój ulubiony to opowiadany we wsi gdzie miś mój wybudował dom. Ludzie mowią, że tam to nawet jest kominek obrotowy....... ale co to jest ten kominek obrotowy to ja nie wiem :lol: :lol: :lol:
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
MonisiaPP
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1200
Rejestracja: 17 sty 2005, 18:41
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: MonisiaPP » 18 gru 2005, 22:22

plazma 50' - "Kino w domu świry zrobily.."

Trzeba otowrzyc nowy topic... najciekawsze komentarze wnetrz.... :D :D
ZAWSZE BLACK & WHITE!

Awatar użytkownika
Libby
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 341
Rejestracja: 19 lip 2005, 20:45

Post autor: Libby » 18 gru 2005, 22:34

moje "przyjaciółka" w pewnym momencie zrobiła się mówiąc delikatnie złośliwa wobec mnie, mimo, ze zawsze mogła na mnie liczyć. sama zawsze była zakompleksiona, z jakimiś depresyjnymi stanami i poczuciem, zę życie nie ma sensu. w pewnym momencie powiedziałam DOŚĆ i ją olałam. później dowiedziałam sie, że jej zależy na mnie a była wredna bo mi zazdrościła... zrozumiecie to... na kiego grzyba mi taka przyjaźń., ja w tym czasie opowiadałam jej jakieś swoje rozczarowania i naprawdę nie byłam szczęśliwa a ona zamiast mnie wesprzeć to zazdrościła samodzielnosci i wychodziła z załozenia, ze ja i tak sobie poradzę. błeeeee. nie umiem sie już do niej przkonać. nie trawię takich ludzi...

Awatar użytkownika
agnieszka21
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2005, 20:00

Post autor: agnieszka21 » 18 gru 2005, 22:43

Macie racje dziewczyny :!: nastepnym razem jak uslysz,ze cos gadaja to im powiem,ze w szufladzie mam jeszcze kolie i trzy pary takich kolczykow z diamentem i ze jak skoncze dom budowac to zatrudnie cala ekipe sprzataczek..... :D :D :D jak juz maja zazdroscic to na calej lini i niech im z "uszu paruje"tym jadem- idiotki :!: A propo tego co napisalas Kamilo,ze:to nie prawda,ze kazdy jest panem swojego losu,bo ja ten los zawdzieczam swoim rodzicom,zgadzam sie z toba,natomiasy mi chodzilo o przyklad ktory podalam ,na swojej kolezance,tzn.po ciezkiej pracy w Anglii (5 lat)wrocila do polski z zamiarem kupna mieszkanka,samochodu...gdy podzielila sie ta inf.z przyjaciolka ta stwierdzila,ze za cene tak ciezkiej,upokarzajacej(sprzatanie)pracy to nie warto...ale z zazdrosci to az jej piana z pyska poleciala bo sama mieszka jeszcze z rodzicami,widocznie tylko na "zazdrosc"ja stac w tej chwili bo sama majac szanse skorzystania z pracy za granica odzucila propozycje stwwierdzajac,ze to za ciezka praca dla niej(moim zdaniem z czystego lenistwa)i tak sie b.czesto zdaza,ze ludzie potrafia tylko komentowac,w dodatku ich komentarze sa czesto niesprawiedliwe :!: :!: :roll: bo sam taki leniuch nie chce pracowac ale innemu,ze ma kosztem ciezkiej pracy to zazdrosci :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Libby
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 341
Rejestracja: 19 lip 2005, 20:45

Post autor: Libby » 18 gru 2005, 22:50

agnieszka21 jeśłi tylko masz poczucie, ze rzeczywiście nie obnosisz sie i nie przechwalasz to śmiej się takim ludziom w twarz. ciesz się życiem, nie miej wyrzutów sumienia, ze Ci się powodzi, ze Cie stać. bo do tego wszysyscy dążą, życie masz jedno i nie robisz innym krzywdy tym, ze masz więcej. ważne żebyś była dobrym człowiekiem, nie dajmy się zwariować. wnerwia mnie cała zawiść szarego ludu, któy zadrości bogatym i uważa, ze trzeba im zabrać bo inni sa biedni. kurde każdy zapracował na swój los. grrr aż mnei ciarki przeszły. a musze Wam powiedzieć, ze groszem nie śmierdzę ;-), więc nei jestem głosem bogatych. raczej chyba sprawiedliwosći bo mnie drażni taki prymitywizm..

Awatar użytkownika
gracja
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1523
Rejestracja: 11 sie 2005, 00:23

Post autor: gracja » 18 gru 2005, 22:59

Taki naród....Jak ci się powodzi to jest sygnał dla otoczenia, że trzeba na tobie psy wieszać. Już się do tego przyzwyczaiłam i tak prawdę mówiąc gówno mnie obchodzi co mówi otoczenie. Ploty były, są i będą i nic tego nie zmieni - ludzie są zawistni i zazdrośni i ja na to nie mam żadnego wpływu. Pogadają i przestaną...
Osobiście cieszę się szczęściem innych ludzi i jeśli im się w życiu "powiodło" czyt. spełnili swoje marzenia to gratuluję im z całego serca, bo to oznacza, że są osobami odważnymi - tchórze nigdy nie wyjdą z "dziupli" i nie zaryzykują niczego, by ich życie było lepsze i nie kiwną palcem by spełnić swoje marzenia. Dlatego potem wyżywają się na innych bo wiedzą, że nie wykorzystali swojej szansy....
...czemu ze wszystkich pragnieñ na ¶wiecie to Ty mnie wybra³e¶.....

Awatar użytkownika
agnieszka21
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2005, 20:00

Post autor: agnieszka21 » 18 gru 2005, 23:18

Swiete slowa Libby,co do twojej sugesti,to sie nie obnosze ani nie przechwalam,to nie w moim stylu,wrecz odwrotnie staram sie zyc "normalnie",choc wiem,ze moge sobie pozwolic na duzo wiecej ...oczywiscie czasem mnie "poniesie"i ...kupie pare ciuszkow za duzo :D :D :wink: ale nie SZALEJE :!: :!: (w koncu kazde pieniadze mozna "przewalic")Zgadzam sie z toba,ze sa biedniejsi i bogadsi i naturalnym zjawiskiem moim zdaniem powinna byc pomoc tych drugich(ale tylko w przypadku kiedy naprawde jest to konieczne,wiele razy spotkalam oszustow-naciagaczy :!: :!: )moi rodzice przyjezdzajac co roku na swieta do polski "maja" takie trzy wybrane domy dziecka,ktore wspomagaja finansowo,a poniewaz sie z tym nie obnosza i nigdy nikomu nie opowiadaja o tym co robia duzo ludzi uwaza ich za typowych snobow i nikt nawet nie przypuszcza,ze to sa dobrzy,wrazliwi ludzie bo ogolnie istnieje takie przekonanie,ze bogaty czlowiek to wariat(oczywiscie od tego nadmiaru gotowki) :wink: snob i na dodatek wydaje mu sie,ze wszysyko mu wolno :) i w gruncie zeczy-prosze :x jak bardzo sie mozna pomylic :twisted: :lol: :oops: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
mara
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4384
Rejestracja: 16 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: sin city
Kontakt:

Post autor: mara » 18 gru 2005, 23:34

ech... nic nie mowcie... sama jestem rozczarowana tym, co widze. ciagle ktos czeka na moje potkniecie...
po smierci mamy gdy mialam 18 lat czulam na plecach oddech ludzi: na pewno wszystko roztrwoni, zalamie sie, przecpa, nie poradzi sobie... wszyscy tylko gadali ale nikt nie chcial pomoc. wzielam sie w garsc i udowodnilam wszystkim ile jestem warta i co potrafie- jestem na 3 roku studiow, wyremontowalam kamienice i zrobilam w niej dwupoziomowe mieszkanie ("tez se wymyslila- zrobila se apartamentowiec w 200-letniej kamienicy...") , wyremontowalam moj lokal i podzielilam na 2 z czego jeden udalo mi sie od razu wynajac na luksusowy sklep z ozdobami do domu... teraz wszyscy chodza i rozpowiadaja, ze ja to jakas wariatka jestem, ze snobka, ze szybko sie wszystkim nudze, ze mi odbilo... boli ich to, ze ktos w moim wieku ma to co ma i jeszcze tak o to dba...
nikt nigdy sie nie zastanowil, ze naprawde oddalabym wszystko za jeden dzien z moja mama... ze wszystko co robie i jak pne sie w gore robie po to, aby udowodnic sobie i im ile jestem warta... ze cos znacze... chce zeby mama byla ze mnie dumna... nauczylam sie olewac to, co mowia... i tak beda gadac, bo malolata wsrod kamienicznikow nie jest mile widziana...
najwazniejsze to czerpac sile z takiego zachowania ludzi i uparcie podnosci sobie poprzeczke a im cisnienie, czego i wam zycze.
Próżność to mój ulubiony grzech...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Emocje - pierwotne i wtorne”