Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
szafirek35
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2010, 09:11

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: szafirek35 » 15 cze 2010, 10:13

Tak też myślałam ,że tylko jak odstawię tabletki to to dziadostwo zniknie (envy A jak myślisz gdybym przerzuciła się na jakieś plasterki albo zastrzyki?.Wiem że też zawierają te same hormony,ale może w mniejszym stężeniu? Nie chcę całkowicie rezygnowac z antykoncepcji.Wierzę tylko sobie nie facetowi (smirk Oczywiście w tej kwestii

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: nesia » 15 cze 2010, 11:16

Mozesz popróbować z innymi tabletkami bądz jak wspominasz - plastrami, może zastrzykiem... Całość jednak pod kontrolą ginekologa - i jeśli chodzi o zastrzyk - zostaw sobie go jako ostatecznośc. Pozdrawiam (clin
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
Aguuu
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1728
Rejestracja: 24 lis 2008, 13:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: Aguuu » 07 lip 2010, 22:53

Dziewczyny mam pytanko...

Nie wzięłam tabletki jednej, jak się kapnęłam, to niestety było już po 14 H ;/
Ale wzięłam wtedy właśnie. Ale nie o to mi chodzi, bo, na ulotce jest napisane, że przez 7 dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać, a jeśli te 7 dni, wypada w czasie gdy kończy się opakowanie, to trzeba nie robić przerwy, tylko od razu zacząć brać drugie opakowanie. No i tutaj moje pytanie... Tabletkę pominęłam w piątek, dzisiaj (środa) mam koniec opakowania, i jutro zaczynam brać drugie opakowanie nie robiąc sobie przerwy, więc... Stan obniżonego zabezpieczenia jest przez 7 dni? A potem mogę już spokojnie współżyć??
"Melodia jest jak pierwsze spotkanie, pociąg fizyczny, jak seks. Słowa zaś są jak dłuższy związek"

Awatar użytkownika
dżagaaa
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 470
Rejestracja: 23 maja 2008, 17:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: dżagaaa » 07 sie 2010, 19:13

Dziewczyny..jeśli któraś z Was miała kiedyś podobnie może mi coś powie na ten temat zanim pójde do lekarza...bo zaczynam się schizować ciążą i odwlekam wizyte...

A więc..brałam przez 9 miesięcy tabletki..przy ostatnim opakowaniu od pierwszej do ostatniej tabletki miałam plamienie w takim stopniu że nosiłam cienkie podpaski, bo wkladki byly nie wystarczajace. nadeszla 7 dniowa przerwa gdzie plamienie ustapilo i wtedy wspolzylam. a ze bylo to moje ostatnie opakowanie ktore skonczylam na poczatku lipca i do tej pory nie mam okresu nie wiem, czy jest mozliwosc ciazy? boje sie nawet isc po test tylko czekam na okres z tego strachu ;/...

prosze napiszcie co sadzicie o tym..
6.04.2009 - okrągłe Mentor 300cc
dr.Kolasiński.

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: nesia » 09 sie 2010, 08:47

Podczas brania tabletek raczej ni powinno byc plamienia bynajmniej az przez tyle dni - jak wskazuje post 21. Czy wczesniej tez miałas takie sytuacje?
Przed zrobieniem testu bądz wizyta u lekarza ciąży nie nalezy wykluczyć, bo mogła sie ona zacząc nawet nie podczas tych 7 dni przerwy od plamienia, a własnie wczesniej tzn. po przedostatnim opakowaniu, stad ostatnie juz było take rozregulowane. Chyba ze czesto miewałas takie wahania planienia/miesiączki - warto udać sie do ginekologa.
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: GosiaczEq » 04 wrz 2010, 09:30

Dziewczyny zrobiłam coś zupełnie przeciwne standardowi w przyjmowaniu tabletek. Nie wiem jakim cudem, ale łyknełam 2 jednego dnia;/ nie wiem naprawdę co i jak, ale mi brakuję 1 tabletki. Mam pod opieką chorą babcię i jestem wyjęta z życiorysu teraz, a poza tym nie zdziwiłabym się, gdyby ona by zjadła ta pigułke, no ale raczej zawsze mam je schowane. Tak czy inaczej mam o 1 za mało, zależy mi strasznie, żeby brać w ten sam dzień no więc jeśli skonczę we wtorek (a powinnam w środę), dostanę okres to mogę zacząć potem w czwartek czyli po 8 dniach? Czy coś mi się już może poprzestawiać? Chodzi mi o hormony itd bo z resztą sobie poradzę (giggle .
Ale jak można łyknąć 2 i kiedy to naprawdę nie wiem. Skoro mi pyka budzik i zawsze biorę.
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: majamajamaja » 05 wrz 2010, 00:21

powiem Ci tak: raczej problemu nie powinno byc, jesli zrobisz taki trik: bierzesz pierwsza tabletke po siedmiu dniach, czyli w srode, a druga nastepnego dnia o pare godzin pozniej, i tak, az dojedziesz do 24 godzin roznicy. Wyczytalam kiedys, ze tak mozna zrobic, kiedy np lecisz do Australii, a tam wszystko czasowo przestawione. Te pierwsze dni brania tabletki sa wazne, zeby nie zajsc w ciaze. Jesli wezmiesz jeden dzien pozniej ta pierwsza, to nie bedziesz miala gwarancji.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
kobietazpasja
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1127
Rejestracja: 30 wrz 2014, 00:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Tabletki vs. przerwa - Robic czy nie?

Post autor: kobietazpasja » 23 lis 2015, 14:45

Jesli nie panuje sie dzieci,nie powinno sie robic przerw,to niepotrzebnie na krotko rozregulowuje organizm,tak twierdzi moj gin
2002-ckn nosa prof. Zielinski-nieudana;((spartaczona
2011- poprawka calkowita korekcja nosa, Dr Krawczynski-zadowolona,ale mysle jeszcze o udoskonaleniu;-)
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=310" onclick="window.open(this.href);return false;
2010-licowki porcelanowe Dr Robert Kaminski-Artsmile

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”