Kompleksy, brak wiary w siebie

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
natalya
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 2290
Rejestracja: 10 lis 2007, 16:32
Lokalizacja: FR
Kontakt:

Post autor: natalya » 07 sie 2008, 19:37

jolaa, a ten facet, to nie moglby ci oddac, tego co zabral albo przynajmniej czesc??
chyba biedny nie jest, skoro stac go bylo na twoja operacje....
nie wiem jak mozna tak kogos oszukac.....ja bym chyba nie darowala....
raczej probowalabym wplynac na niego zeby oddal.....nie wyobrazam sobie splacac dlugow jakiegos oszusta i chama :| jeszcze czego :roll:

a moze by tak zglosic na policje, ze on ci ukradl te pieniadze??
mowilas, ze pracuje na czarno wiec w swietle prawa nie ma zadnych dochodow i mowilas tez ze kupil sobie nowy samochod :badgrin:
ciekawe jakby wytlumaczyl zakup tego samochodu?
nie wiem, moze pisze glupoty, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji i ciezko jest radzic komus, jak sie nie ma doswiadczenia w takich sprawach, ale nie wyobrazam sobie, zeby Jola miala placic za kogos i to jeszcze taka sume, a tamten chodzi sobie zadowolony.... :roll:

moze daloby sie go jakos przekonac??
18.07.07 dr Cieslik- calkowita korekcja nosa
12.08.08 dr Cieslik- powiekszenie ust

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 07 sie 2008, 20:39

natalya pisze: chyba biedny nie jest, skoro stac go bylo na twoja operacje....
No ale to wychodzi chyba na to ze Jola sama zaplacila za ten swoj nos, bo on mial kase od Jolii z tych kredytow, czy sie myle?
Mysle ze pomysl zeby zlozyc na niego jakies doniesienie nie jest taki zly- nie wiem pod jaki to paragraf moglo by podlegac- wyludzenie? Czy moze po prostu kradziez jesli Jola by powiedziala, ze on jej te pieniadze po prostu zabral?

Awatar użytkownika
Antonelka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5455
Rejestracja: 30 mar 2007, 20:55
Lokalizacja: beautywpolsce.com

Post autor: Antonelka » 07 sie 2008, 20:56

virriel, kradzież raczej nie, bo jolaa sama mu tą kasę dała...raczej bardziej w kierunku wyłudzenie...
pozdrawiam, Antonelka (sun (flower)

Zapraszam do polubienia nas i tutaj (makeup FACEBOOK

Facet - przedmiot do przytulania

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 07 sie 2008, 21:36

No ale dala je w konkretnym celu z ktorego on sie nie wywiazal- swego rodzaju inwestycja, pozyczka.

Awatar użytkownika
Antonelka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5455
Rejestracja: 30 mar 2007, 20:55
Lokalizacja: beautywpolsce.com

Post autor: Antonelka » 07 sie 2008, 21:37

czyli wyłudzenie :?:
pozdrawiam, Antonelka (sun (flower)

Zapraszam do polubienia nas i tutaj (makeup FACEBOOK

Facet - przedmiot do przytulania

Awatar użytkownika
kju3
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1257
Rejestracja: 06 mar 2008, 23:25
Kontakt:

Post autor: kju3 » 07 sie 2008, 21:42

ale jakie wyludzenie, :roll:
sama dala

postraszylabym chlopa, ze poinformuje US o aucie, chyba ze ma inna naiwniaczke, ktora auto na siebie kupila i splaca za niego :roll:
dr T.Kasprzyk - McGhan 410 FX - 360 g

Awatar użytkownika
Anielicanrw
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 3214
Rejestracja: 23 sie 2007, 14:36

Post autor: Anielicanrw » 07 sie 2008, 22:01

kju3 pisze:postraszylabym chlopa
nie chce "glosno" mowic...ale ja bym sie z gosciem inaczej rozprawila...sa sposoby..... :roll: sa znajomi znajomych.... ludzie jakos odbieraja swoje dlugi... Sorry staram sie tylko czytac a juz nie pisac...
Wiem ze mozna byc owieczka ...ale wszystko jest do czasu... Jolka zamien ty sie wreszcie w wilka i pokaz temu gosciowi gdzie raki zimuja... Bedac ze soba nawet krotki czas mozemy kogos na tyle poznac,przeciez mamy jakies wyczucie....i poznac jego slabosci...strachy... Sorry ale ja bym tak tego nie zostawila...ok juz sobie ide bo bede posadzona o naklanianie do zlego...Ale czy cos zlego jest w tym ze chcemy odzyskac swoje pieniadze?
I jeszcze jedno dlaczego Jolka nie idziesz do faceta tylko potulnie siedzisz i sie sama glowisz jak to splacic? Nie bardzo rozumiem...mozna sie uniesc duma,ale cie w tym momencie nie stac na to! Jesli ta historia jest rzeczywiscie prawdziwa...to pierwsze zalatwianie spraw zaczelabym od niego chyba nawet wlacznie z rozmowa z jego obecna....chodzby zeby ja przestrzec...

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 07 sie 2008, 22:06

kju3 pisze:ale jakie wyludzenie, :roll:
sama dala
:
no ale dala, bo ja zbajerowal, oszukal, wiec to jest wyludzenie jak na moj gust.

Awatar użytkownika
Antonelka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5455
Rejestracja: 30 mar 2007, 20:55
Lokalizacja: beautywpolsce.com

Post autor: Antonelka » 07 sie 2008, 22:07

virriel pisze:
kju3 pisze:ale jakie wyludzenie, :roll:
sama dala
:
no ale dala, bo ja zbajerowal, oszukal, wiec to jest wyludzenie jak na moj gust.
i na mój...
pozdrawiam, Antonelka (sun (flower)

Zapraszam do polubienia nas i tutaj (makeup FACEBOOK

Facet - przedmiot do przytulania

iza
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 558
Rejestracja: 04 lut 2005, 19:25

Post autor: iza » 07 sie 2008, 22:48

Przywłaszczenie mienia - Jola dała pieniądze, działo się to za jej zgodą i bez zakazów, on nie zwrócił (art. 284$1); lub oszustwo- doprowadzenie innej osoby (Joli) do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem (pięniądze) przez celowe wprowadzenie w błąd, wyzyskanie błędu lub przez wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania (art 286$1kk).
Niestety wyłudzeniem jest żądaniem korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy (art 286$2kk).

A teraz realia- jak widać przestepstwo zaistniało, jednak czy Jola ma na to jakies dowody (pokwitowania, swiadków przekazywania gotówki itp?), jeśli nie sprawę czarno widze :(.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”