Porady dla pierworódek :-)

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: nesia » 02 maja 2011, 17:20

Ja miałam ten pas http://www.sklep.pani-teresa.pl/go/_inf ... =1&lang=pl" onclick="window.open(this.href);return false; jeśli któraś z Was chce zakupić pas - polecam go, nie roluje się, jest przewiewny i ogólnie ok. Założyłam go dosłownie z 3 razy - brzuszek szybko wracał mi do stanu sprzed ciąży więc z czystego lenistwa nie byłam systematyczna w zakładaniu owego pasa.
Jeśli chodzi po co sie go zakłada ... szkoły są dwie - jedni polecają inni mówią "nie potrzeba", generalnie pas zakłada się aby skóra szybciej sie obkurczała, jednak nalezy pamiętać iz istotne jest aby systematycznie cwiczyć co by pas nie rozleniwił mięsni; kolejna wazna sprawa - dbajcie aby w ciązy za bardzo nie przytyć, ciąża to nie "jem za dwóch" (clin no i nawilżanie i od zewnątrz i od wewnątrz (yes) (nod
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
Velvetta
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 261
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:27
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: Velvetta » 02 maja 2011, 23:13

Z całej gamy dziwnych rad mojej babci jeden patent mogę polecić- właśnie pas, gorset czy jak to zwał. Im ciaśniejszy tym lepiej. Po dwóch tygodniach od porodu wyglądałam szczuplej niż przed ciążą. Ja miałam taki z regulacją z przodu na haftki.
Aha, jeszcze polecam krem Fisan (Fissan?, nie pamiętam dokładnie nazwy). Zapach miał średni, ale efekt- zero rozstępów (happy Ważne jest żeby smarować od kolan do szyi, poważnie- rozstępy lubią robić się też na udach i piersiach. Lepiej pomęczyć się i wsmarować codziennie niż potem oglądać coś takiego np. na piersiach... brrr...
nosek- dr Stępniewski, 1 marca- już po :)

Awatar użytkownika
L-instant
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:05

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: L-instant » 02 maja 2011, 23:32

Velvetta a od którego miesiąca najlepiej zacząć używać specjalistycznych preparatów na rozstępy? A ten pas nosi się tylko w dzień, czy na noc też?

Awatar użytkownika
Velvetta
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 261
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:27
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: Velvetta » 03 maja 2011, 21:50

Ja na noc zdejmowałam, ale nie wiem może można. Na pewno trzeba co jakiś czas zdejmować żeby krążenia za bardzo nie hamować. Mój nie był taki mega ścisły, bo najmniejszy jaki był w sprzedaży był jakby lekko za duży. W moim rozumieniu oczywiście, bo wydaje mi się, że powinien być bardzo ścisły.
Kremy na rozstępy na pewno trzeba zacząć wcierać zanim zacznie się tyć (powiększać). Przy wcieraniu skóra jest też masowana i to na pewno również wpływa na jej rozciąganie się. Lepiej jak się wcześniej rozciągnie niż potem nagle. Znam dziewczyny, które długo nie miały brzuszka i nie było prawie widać ciąży, a potem brzuch szybko powiększył się pod koniec ciąży. Ja zaczęłam smarować jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
nosek- dr Stępniewski, 1 marca- już po :)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: majamajamaja » 19 sty 2012, 01:32

Znalazlam w necie firme Fissan, ktora oferuje produkty do pielegnacji dzieci. Produkty te sprzedawane sa w drogeriach Müllera w Niemczech. Czy to o ten krem chodzilo? Ja swoja droga myslalam o oliwce, bo sie szybciej wciera, a ja generalnie nie uzywam nic do ciala. Moja skora byla zawsze wystarczajaco nawilzona. Wiec musialabym sie przestawic.
Dziewczyny, czy jesli boli i ciagnie w podbrzuszu od pierwszych tygodni ciazy, to jest to normalne? Czy jest to wynik powiekszania sie macicy? Bo mam wrazenie takiego parcia od wewnatrz.

I co zrobic z apetytem? Jestem w siodmym tygodniu, a apetyt zrobil mi sie bardzo duzy, jem praktycznie co dwie godziny (wait i to wszystko: owoce, warzywa i wszelkie produkty maczne!
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
marena103
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2008, 13:32
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: marena103 » 19 sty 2012, 08:34

majamaja wielkie wielkie gratulacje (yes)
nie zaluj sobie niczego ale nie przejadaj sie na sile twoja fasoleczka ma dopiero z 1 cm ha ha

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: nesia » 19 sty 2012, 09:19

majamajamaja wielkie gratulacje (flower)

Podbrzusze może lekko ciągnąć, jednak jeśli będzie Ci dokuczało w sensie bardzo bolało, czy niekomfortowo ciągnęło powinnaś udac się do ginekologa aby sprawdził czy napewno wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o jedzenie - w ciązy nie możesz być na diecie, nie je się też za dwóch. Dopiero jestes w 7-ym tyg przed Tobą jeszcze długa droga - jedz częściej, ale w mniejszych ilościach, panuj nad słodyczami, nie przejadaj się i miej na uwadze aby sumując cały dzienny posiłek nie był on wiele większy od tego jak nie byłas w ciąży.
Nie zapominaj o nawilzaniu skóry od wewnątrz i z zewnątrz. Pij dużo wody niegazowanej i smaruj balsamami piersi, uda, brzuch, pośladki (clin
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

jolantast3
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 532
Rejestracja: 03 sty 2011, 09:39

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: jolantast3 » 19 sty 2012, 09:38

majamajamaja
maja nie powinno tak się dziać ,że boli i ciągnie w podbrzuszu ,wybierz się jak najszybciej do lekarza
przede wszystkim ,bardzo się oszczędzaj ,nic nie dzwigaj,i jak najwięcej leż .Każda z nas jest inna
niestety w moim przypadku ,2 razy żle to się skończyło ,właśnie takie ciągnięcie ,czy jak to nazwać parcie.
1 przypadek 12tyg. ciąża, 2)26 tyg.i przedwczesny poród .Nie jest moją intencją Cię straszyć ,tylko
przestrzec żebyś się oszczędzała no i do lekarza ,wszystko dokładnie ,powiedz ,co się dzieje,a będzie
dobrze (yes)

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: majamajamaja » 19 sty 2012, 12:45

Och dzieki wam bardzo...
Do lekarza chodze praktycznie co dwa tygodnie od dwoch miesiecy, bo juz tak wyczekiwalam ciazy. A i tak dowiedzialam sie dopiero w zeszlym tygodniu, i to kiedy wlasnie poszlam do kogos innego. Powiem mu teraz o tym, ze mam taki napiety brzuch i ze ciezko oddycham jak bojownik sumo na ringu... Myslalam, ze to normalne.

A teraz powiedzcie mi drogie mamy, tak od siebie: tyje sie podczas ciazy. Czytalam, ze skladaja sie na te dodatkowe kilogramy: glownie wody plodowe + dzieciatko + "rezerwa tluszczu" do karmienia po ciazy. Ewentualnie jeszcze woda sie w organizmie odklada. Tylko jak to jest, pomijajac to wszystko, co tluszczem nie jest: zmienia sie metabolizm i pomimo, ze przed ciaza tluszcz mi sie spalal, to teraz sie pieknie odklada na biodrach, brzuchu i posladkach? Czy to tak wlasnie jest? Skad to sie bierze, ze mam wrazenie, ze moje ksztalty robia mi sie "oble", ze czuje sie jak puchnaca banka? I to tak wszesnie?
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
marena103
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2008, 13:32
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: marena103 » 19 sty 2012, 14:46

maja ano tluszczyk potrzebny nabrzuchu zeby dzidziusiowi bylo cieplutko
nabiera sie takich ksztaltow kobiecych bo tak juz jest tylek bardziej tyje na dziewczynke a brzuch w pilke na chlopaka przewaznie ale nie u wszystkich
normalnie to mozna przytyc do 12 kg ale rekordzisktki dochodza nawet do 30 kg co potem po ciazy im zostaje i zgubic ciezko
do skory kup sobie krem przeciwko rozstepom i smaruj regularnie juz zeby sie nie zrobily a co do stwierdzenia ciazy to jak inny lekarz ci stwierdzil to moze jednak zmien na niego
a poamietasz jak ci mowilam ze zajdziesz w ciaze...no uwazaj na siebie dmuchaj i chuchaj
buziaki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”