Porady dla pierworódek :-)

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Incanto
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 149
Rejestracja: 22 sie 2011, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: Incanto » 24 sty 2012, 22:58

są rekordzistki, które kilka lat karmią. ja jakoś przekonana nie jestem, ale wyznaję zasadę 'wolnoć Tomku..."
obu swoich panów karmiłam mniej więcej do 9 miesiąca; młodszego z kilkudniową przerwą po wizycie w szpitalu dziecięcym (jak miał miesiąc) i się potwór nabawił zapalenia płuc. straciłam tam zupełnie pokarm, ale doradczyni laktacyjna siedziała potem ze mną i walczyłyśmy z cholerstwem.

właściwie pod koniec to oba malce raczej mlaskały w nocy i się uspokajały, niż jadły, ale i tak ciągnęłam to jeszcze jakiś czas, bo uczucie jest nieziemskie (rofl uwielbiałam szczególnie serenady, które mój młodszy śpiewał do cycków, takie pełne uwielbienia 'mmmm' (sun
27.02.2012 - dr Chomicka - okrągłe Natrelle 365ml TRF
już po - pięknieją z dnia na dzień

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: majamajamaja » 27 lut 2012, 19:21

A jak to jest ze wzdeciami?
Mam bardzo nadety brzuch, czasem az boli. Do tej pory przypominam sobie, ze tylko jeden raz jak wstalam, mialam taki plaski, bez powietrza w srodku. Lykam Ulgon, bo podobno lepszy niz espumisan. Pomaga na tyle, ze brzuch nie boli, ale wzdety pozostaje.
Nie chce od was ksiazkowych rad: odzywiam sie zdrowo i nawet nie ruszam bialego chleba, wiec nie w tym rzecz. Lekarz powiedzial, ze nie ma srodka na powietrze w jelitach. Jak sie nad tym zastanowic, to ma racje, bo "wyleczyc" nie mozna, mozna tylko doraznie ulzyc.
Macie wyprobowane sposoby?
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
L-instant
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:05

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: L-instant » 27 lut 2012, 20:58

majamajamaja a w którym miesiącu jesteś? Ja miałam wzdęcia przez pierwszy trymestr. Niby dziecko miało kilka mm potem cm, więc niemożliwe, żeby wypychało mi brzuch, a już od początku było widać, że to ciąża, no za wyjątkiem samego ranka, bo wtedy brzuch był płaski, ale jak tylko coś zjadłam to od razu balonik.
W drugim trymestrze wzdęcia same minęły.

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: majamajamaja » 28 lut 2012, 16:55

Jestem w pierwszym trymestrze. Uff, co za ulga, ze mi to minie!
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: beata-malgorzata » 29 lut 2012, 09:08

Maja wielkie gratulacje ! Zycze Ci duzo szczescia i zadowolenia w tym magicznym okresie .

Marena pisze ;
"nabiera sie takich ksztaltow kobiecych bo tak juz jest tylek bardziej tyje na dziewczynke a brzuch w pilke na chlopaka"

Marena , no co Ty ? W sredniowieczu zyjesz ze takie dziwne rzeczy opisujesz ? Sex dziecka nie ma nic wspolnego z tyciem i ksztaltem brzucha !!!!!! To sa stare zabobony , myslalam ze juz nikt w to nie wierzy , wybacz .
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marena103
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2008, 13:32
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: marena103 » 29 lut 2012, 09:22

baetka ja nie wierze w sredniowieczne zabobony i sie nie obrazam za takie porownianie ale pisze to z autopsji po prostu wszystkie kobiety w mojej rodzinie tak wygladaly i stad moj wpis (giggle
majamaja nie przejmuj sie jezeli wszystko jest w porzadku to wszystko mija po pierwszym trymestrze ale chodz regularnie na kontrole i uwazaj na siebie

Awatar użytkownika
Sabrina
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4156
Rejestracja: 26 wrz 2007, 14:50

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: Sabrina » 29 lut 2012, 10:19

Urodzilam troje dzieci i przy kazdej ciązy tak samo wygladałam,wzdęci nie mialam,natomiast od pierwszych tygodni powiększony brzuch i bolace piersi.
"Bogactwo i uroda nigdy nie wyjdą z mody."

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: beata-malgorzata » 29 lut 2012, 14:53

Aaaaaa to dlatego !? Czyli wszystkie podobne do siebie byly hehe ...myslalam ze Ty tak na powaznie Marenka (giggle

Ja w ciazach wygladalam tak samo , taki sam brzuch ,tylko w pierwszej przybralam wiecej niz w drugiej gdzie bylam na scislej diecie z powodu cukszycy ciazowej . Nie mialam zadnych zachcianek , porannych wymiotow , niczego typowego dla ciezarnej . Znosialm ciaze przepisowo , bardzo mi sie ten stan podobal ( scisla dieta mniej (envy ) Porody mialam dwa rozne , pierwszy naturalny a drugi cesarka . I wyszlo z tego chlopak i dziewczynka . Teraz to juz duze pyskujace nastolatki (giggle (emo
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: majamajamaja » 29 lut 2012, 17:14

uffff....

dziewczyny, zbieram sie i zbieram do tego, ale nie mialam odwagi tego do tej pory napisac...

nie wiem, dlaczego to dla mnie takie trudne, ale wlasnie od szesciu tygodni nie bylam w stanie tego napisac

bo oprocz tego, ze to smutne, osobiste i jeszcze raz smutne, to to tez dla mnie porazka.

szesc tygodni temu poronilam (bylam w siodmym tygodniu)

Ale nie chcialam wspolczucia, teraz tez nie chce. Wiec prosze nie piszcie o tym, nie przypominajcie mi.
Nikt do tej pory o tym nie wiedzial, oprocz meza. Teraz zwierzam sie co prawda anonimowo, ale wymaga to ode mnie tez duzo odwagi.
Co potem zrobilam, nie spodobalo sie mojemu ginekologowi i nie wiem, czy Wy mnie tez nie skrytykujecie. Jestem jednak na tyle uparta w tej sprawie, ze niczego nie zaluje i drugi raz tez bym tak zrobila.
Pierwsza rzecza, o ktorej pomyslalam, bylo zeby natychmiast zajsc w ciaze. Lekarz powiedzial najpierw, zeby odczekac miesiac, przy nastepnej wizycie, zeby odczekac dwa miesiace. Ale logika tu u mnie nie funkcjonowala i mysle, ze teraz od jakichs 4-5 tygodni jestem w ciazy.
Bylam u tego lekarza w poniedzialek i nawet mnie nie zbadal. Nie chce wnikac w szczegoly, ale nie spodobalo mu sie to, ze sie nie trzymalam tego, co powiedzial i wyslal mnie do domu. Kazac przyjsc za cztery godziny. Patrzyl jak na nastolatke, ktora nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Jego dwie pomocnice przekrecaly oczami.
Nie mam ochoty na taki obludny gabinet.
Od dzisiaj za tydzien mam termin u innej pani ginekolog.
A co do domniemanej przeze mnie ciazy: zrobilam dwa testy z pozytywnym wynikiem, nie mam miesiaczki, mam podwyzszona temperature, wzdecia. I chyba przez to jestem dosc opryskliwa dla meza. Wiec chyba raczej jestem w ciazy, ginekolog powie mi tylko dokladnie, od kiedy.

Caly ten czas czulam sie, jakbym to przed wami zataila, chociaz nie mam tu obowiazku podawac wszelkich szczegolow co do mnie. Z drugiej strony wiem, ze niektore z was tez przez to przeszly. Mimo wszystko bylo to dla mnie bardzo trudne, to wszystko tu napisac.
ufff... wyrzucilam to z siebie...
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
katelg
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 703
Rejestracja: 14 lis 2008, 19:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: katelg » 25 mar 2012, 11:52

majamajamaja bardzo mi przykro, jak się obecnie czujesz?

Ja tylko chciałam wtrącić odnośnie mdłosci i wzdęć, mdłości mam do teraz- a jakoś 6 miesiąc się zaczyna, wzdęcia zaczęły mi się 2 tyg temu- pierwszy raz w życiu miałam, nie wiedziałam co się dzieje (giggle więc na to nie ma reguły (yes)
23 MARCA 2009 Dr Skwiercz anatomy mentor cpg333 545 i 485:)

W planach wymiana na okrągłe, nosek, usta i lipo :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”