Porady dla pierworódek :-)

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Annetta
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1124
Rejestracja: 05 maja 2006, 21:46
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: Annetta » 13 paź 2009, 16:17

Ja tez mam nadzieje ze moja mala psiunia oszaleje na widok baby :p
Teraz to ona jest przez nas rozpieszczana, i wlasnie tak jak piszecie -ja ja sciskam i caluje, przytulam-to taka mala nasza maskotka :bravo .
Widze jak lubi inne dzieci i sie do nich garnie zeby ja poglaskaly, ale nie wiadomo jak psinka zareaguje na nowego czlonka rodziny.
Mam nadzieje ze nie bedzie zazdrosna o dziecko.

Marta, tak jak piszesz pies musi powachac i polizac nowego czlonka rodziny, ale wy faktycznie fajna psinke mieliscie :p

A co do porodu to u mnie sie zbliza wielkimi krokami :roll: Dzis wlasnie jestem w 36 tygodniu ciazy i musze przynac ze jakos chyba do mnie nie dociera slowo-wydarzenie porod-bo jakos sie nie denerwuje, jestem spokojna.Az sie samej sobie dziwie.Porod odbedzie sie w szpitalu, jakos nie moge sobie wyobrazic rodzic w domu (jak wiekszosc Holenderek)

Awatar użytkownika
marta2454
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3060
Rejestracja: 29 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: marta2454 » 13 paź 2009, 23:43

Anetta w UK też mozna w domku rodzić ale ja sobie też tego nie wyobrażałam chciałam urodzić w szpitalu przy fachowej opiece w razie w (tak to się mówi)a co do nerwów to też się nie bałam wcale jakoś nie myslałam o tym
03.03.2010 Plastyka brzucha - dr Brzuchański :)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... -event.png

Awatar użytkownika
Annetta
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1124
Rejestracja: 05 maja 2006, 21:46
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: Annetta » 16 paź 2009, 16:42

Marta :p Ja tez wybralam szpital (nawet nie wazne ze trzeba za to tyle zaplacic), musze miec jakis komfort psychiczny ze jakby cos to tam wszystko jest pod reka.

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: GosiaczEq » 07 mar 2010, 13:33

A ja mam takie pytanie z ciekawości ;) jak jest z porodem w innym mieście? Bo gdyby mnie naszła ochota na ciążę (giggle to bym chciała rodzić w szpitalu 300km od miejsca zamieszkania i jak takie coś się organizuje?? Czy najlepiej się przenieść jakiś czas wcześniej czy dopiero pędzić jak się coś zacznie dziać i co z lekarzem, bo chyba on też jest wtedy przy nas, a lekarza bym miała miejscowego (emo Jestem zielona w tym temacie i nadal chcę być, ale to mnie ciekawi (tongueout
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

Awatar użytkownika
chiquita
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 10 cze 2007, 19:17
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: chiquita » 07 mar 2010, 19:50

GosiaczEq, wydaje mi się , że niezależnie od miejsca zamieszkania czy meldunku, każda porodówka
na terenie kraju (w zależności od wolnych miejsc rzecz jasna) musi Cię przyjąć w chwili porodu. Jeśli chodzi o lekarza prowadzącego to może ale nie musi on być przy Tobie podczas porodu - kwestia dogadania się (clin
Oczywiste jednak jest, że zawsze podczas porodu jest na sali lekarz.
Co do organizacji przyjęcia na porodówkę, to brak takowej poza kompletem posiadanych dokumentów; karta ciąży, wyniki ostatnich badań, dowód osobisty, legitymacja ubezpieczeniowa oraz grupa krwi.
Mimo wszystko - z ciekawości - zadzwoniłabym do "wybranego" szpitala aby zasięgnąć języka (nod
czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi ...
14.11.2007 Dr. Skupin okrągłe 400hp MENTOR pod mięsień

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: GosiaczEq » 07 mar 2010, 20:17

Szpital to już mam pewny (giggle gorzej do chęci, żeby być w ciąży. Chodzi mi bardziej o kwestie transportowe , czy w takich sytuacjach lepiej dużo wcześniej się zainstalować w danym mieście czy spokojnie sobie czekać?? Jeszcze mam co najmniej 6 lat do zagłębienia się hehe
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

Awatar użytkownika
chiquita
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 10 cze 2007, 19:17
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: chiquita » 08 mar 2010, 08:41

Skąd ja to znam (clin - czas robi swoje a raczej rozsądek (giggle
Skoro mowa o kwestii transportu to licząc na naszą Służbę Zdrowia Możesz urodzić w drodze bądź czekając
na karetkę (mdr Tak więc myślę, że jednak warto zakwaterować się troszkę wcześniej w danej miejscowości
no chyba, że poród będzie przedwczesny to wówczas nici z całej akcji (bronze
czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi ...
14.11.2007 Dr. Skupin okrągłe 400hp MENTOR pod mięsień

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: anita111 » 09 mar 2010, 22:03

a ja niedługo rodze i boje się że mnie rozerwie , że bede zle zszyta i ,że będe luźna na dole po porodzie i nie bedzie juz to samo , wszystko jest cudownie , bólu tez sie nie boje tylko te kwestie mnie nurtuja

Awatar użytkownika
chiquita
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1681
Rejestracja: 10 cze 2007, 19:17
Kontakt:

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: chiquita » 10 mar 2010, 00:03

anita111, kiedy Masz termin ?
Co do Twoich obaw to przecież przez całą ciążę można odpowiednio się przygotować i ćwiczyć mięśnie tak
aby były bardziej rozciągliwe - względem luzu...
Nie Myśl o tym bo może to źle wpłynąć - po wszystkim - na gojenie się i dochodzenie do siebie...
No i jakby ie było, zawsze możemy zrobić sobie plastykę tego i owego (clin

Zajrzyj do wątku CYCOLINKI W CIĄŻY - dawno Cię tam nie było.
czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi ...
14.11.2007 Dr. Skupin okrągłe 400hp MENTOR pod mięsień

Awatar użytkownika
anita111
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 440
Rejestracja: 14 sty 2007, 15:45

Re: Porady dla pierworódek :-)

Post autor: anita111 » 14 mar 2010, 20:42

chiquita pisze:anita111, kiedy Masz termin ?
Co do Twoich obaw to przecież przez całą ciążę można odpowiednio się przygotować i ćwiczyć mięśnie tak
aby były bardziej rozciągliwe - względem luzu...
Nie Myśl o tym bo może to źle wpłynąć - po wszystkim - na gojenie się i dochodzenie do siebie...
No i jakby ie było, zawsze możemy zrobić sobie plastykę tego i owego (clin

Zajrzyj do wątku CYCOLINKI W CIĄŻY - dawno Cię tam nie było.


oj to już za późno dla mnie bo termin mam za 8 tygodni może być tez 2 tyg wczesniej , mam nadzieje ,że bedzie ok , a co do plastyki to nie bardzo beda na to finanse , musiałabym troche czasu zbierac :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”