Kulki do ćwiczenia mięśni pochwy

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
gina
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 125
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:12

Kulki do ćwiczenia mięśni pochwy

Post autor: gina » 09 mar 2007, 17:55

zastanawia mnie, czy ktoś stosował i ćwiczył tą metodą mięśnie pochwy. słyszałam, że takie regularne ćwiczenie zapobiega nietrzymaniu moczu w przyszłości, wypadaniu macicy, ułatwia poród, nie wspominając już o tym, że wzmacnia orgazm ;)

moje pytanie brzmi, czy ktoś stosował? jeśli tak, to czy przyniosły zamierzony efekt? czy warto sobie sprawić? i czy w moim przypadku, przy ogromnych skłonnościach do grzybic pochwy, sprawdziłoby się? bo nie powiem, że mnie nie korci, tylko boję się, żeby (już w tym przypadku to na własne życzenie chyba) nie nasilić sobie infekcji... czy np. dobry płyn do higieny intymnej i lacibios femina sobie dalej będą radzić, czy to już będzie za duza ingerencja w pochwe i podraznienie nabłonka?
"Nobody is perfect, but I'm fucking close"

ALIEN
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2006, 10:24

Post autor: ALIEN » 09 mar 2007, 18:43

niestety stosowanie kulek nie wplynie na nie trzymanie moczu ani wypadaniu macicy w przyszlosci:/nie ma jedno nic wspolnego z drugim.byc moze ulatwiaja porod tego nie wiem.a stosowalam nie kulki ale stozki dopochwowe mysle ze przy nawracajacych grzybicach nie jest to najlepszy pomysl bo to jednak obce cialo ktorego nie da sie calkowicie zdezynfekowac.moim zdaniem stosowanie kulek czy stozkow nie przynosi zadnych rezultatow mozesz sobie darowac.

Awatar użytkownika
groszek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2464
Rejestracja: 27 maja 2006, 18:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: groszek » 09 mar 2007, 21:19

hmm a co mają mięśnie pochwy wspólnego z trzymaniem moczu? :roll:
czy to mi³oœÌ w twoich oczach?... czy masz tylko przekrwione bia³ka?

Awatar użytkownika
Dorta
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 163
Rejestracja: 17 sie 2005, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dorta » 11 mar 2007, 21:52

to są te same mięśnie (grupy mięśni). Gdy wstrzymujesz mocz to jednocześnie ściskasz pochwę, prawda??? no właśnie. Ćwicząc podczas np. siusiania, ćwiczysz jednocześnie mięśnie miednicy mniejszej, czyli te odpowiadające za utrzymywanie pochwy i macicy na swoim miejscu. Generalnie zgadzam sie z Giną, z tym ze kulki są niepotrzebne. Same ćwiczenia są wystarczające. A jeśli chodzi o nawracające grzybice to płyn do higieny intymnej jest wtedy nie wskazany. Chyba że leczniczy, wskazany przez lekarza. Zwykłe płyny obniżają ph a tym samym prowokują nawroty grzybic.
tyle co wiem na ten temat.
pozdrwm

Awatar użytkownika
Dorta
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 163
Rejestracja: 17 sie 2005, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dorta » 11 mar 2007, 21:55

to są te same mięśnie (grupy mięśni). Gdy wstrzymujesz mocz to jednocześnie ściskasz pochwę, prawda??? no właśnie. Ćwicząc podczas np. siusiania, ćwiczysz jednocześnie mięśnie miednicy mniejszej, czyli te odpowiadające za utrzymywanie pochwy i macicy na swoim miejscu. Generalnie zgadzam sie z Giną, z tym ze kulki są niepotrzebne. Same ćwiczenia są wystarczające. A jeśli chodzi o nawracające grzybice to płyn do higieny intymnej jest wtedy nie wskazany. Chyba że leczniczy, wskazany przez lekarza. Zwykłe płyny obniżają ph a tym samym prowokują nawroty grzybic.
tyle co wiem na ten temat.
pozdrwm
ps. aha. Groszek pyta co mają wspólnego.... to , że gdy jesteś "stara" pochwa wypada a to wiąże się jednocześnie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Oczywiście nie u wszystkich kobiet, u tych które mają te mięśnie oslabione (genetyczne uwarunkowania, przeciągające się porody i duża ich ilośc)

Awatar użytkownika
groszek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2464
Rejestracja: 27 maja 2006, 18:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: groszek » 12 mar 2007, 08:15

ok, dziękuję za wyczerpującą odpowiedz
czy to mi³oœÌ w twoich oczach?... czy masz tylko przekrwione bia³ka?

elizar123
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2012, 23:07

Re: Kulki do ćwiczenia mięśni pochwy

Post autor: elizar123 » 12 lut 2012, 22:28

Witam
ja osobiscie mam problem wysiłkowego nie trzymania moczu (envy
Jestem do 2 ciążach gdzie moja Pani ginekolog była zdziwiona bo dzieci nie były stosunkowo duże a przypadłośc mi została.Cały czas chodze z podpaska-niestety bo wkłatki przesiakaja.Nie zycze tego nikomu.Chodze na areobik 2 razy w tygodniu, ćwicze z ciężarkami i żadnych rezultatów.Chyba pozostaje mi tylko operacja .Czy ktoś ma podobny problem?Pomocy!!!

Awatar użytkownika
Sabrina
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4156
Rejestracja: 26 wrz 2007, 14:50

Re: Kulki do ćwiczenia mięśni pochwy

Post autor: Sabrina » 13 lut 2012, 09:58

elizar123 pisze:Witam
Chodze na areobik 2 razy w tygodniu, ćwicze z ciężarkami i żadnych rezultatów.
Gdzies czytałam ze nie wolno ćwiczyc z cięzarkami bo dodatkowo nadwyręza sie i tak juz zwiotczale mięsnie pochwy,pecherza,zwieracza. Wolno robic tylko ćwiczenia napinajace, ściskajace mięsnie. Areobik raczej Ci nie pomoze na miesnie tam na dole.
"Bogactwo i uroda nigdy nie wyjdą z mody."

elizar123
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2012, 23:07

Re: Kulki do ćwiczenia mięśni pochwy

Post autor: elizar123 » 13 lut 2012, 12:39

Kulki do ćwiczeń mam od mojej Pani ginekolog-a w zasadzie nie kulki tylko ciężarki o których juz pisałam- nazywają się AQUAFLEX-ale nie widze specjalnej różnicy.A areobik myslałam że coś da-nożyce i takiego typu ćwiczenia-ale jesli ni to wielka szkoda...A jest coś co pomoże oprucz operacji?

Awatar użytkownika
zabulka
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 774
Rejestracja: 06 kwie 2011, 21:25

Re: Kulki do ćwiczenia mięśni pochwy

Post autor: zabulka » 13 lut 2012, 13:37

Najpierw wyjaśnię dlaczego:
Dobrze wytrenowane mięśnie Kegla szybciej i łatwiej:
1. zaprowadzą Cię do orgazmu;
2. doprowadzą do orgazmu Twojego partnera (będziesz potrafiła tak silnie ścisnąć go w Tobie, że ukochany nie będzie mógł się nadziwić Twoim nowym umiejętnościom);
3. zapobiegną problemowi zdrowotnemu, który dotyka wiele kobiet, choć niemal się o tym nie mówi: chodzi o dolegliwość nietrzymania moczu (problemy głównie pojawiają się po porodzie lub w okresie menopauzy). Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat nietrzymania moczu, przejdź na stronę Zdrowie kobiety;
(...)
Ćwicz codziennie, trzy razy, przez kilka tygodni. Na przemian zaciskaj i rozluźniaj mięśnie, po kilkanaście sekund. Dobrze jeśli udałoby Ci się ćwiczyć przez 5 minut.
(...)
# Godne polecenia są kulki Smartballs firmy Fun Factory. W zależności od oczekiwań wybierz jedną kulkę (Teneo Uno, dla bardziej początkujących użytkowniczek) lub dwie (model Oryginal lub Teneo Duo)
# Możesz wypróbować również produkt stworzony specjalnie do ćwiczeń mięśni Kegla : Energie firmy natural contours.
29.08.2011r anatomki 330cc (dr Pastucha - Szczecin)
Przed: 83cm / Po: 89cm
15 doba
1 MC
2MC
kwiecien 2011 - brwi permanentne

..::Bziuum..
0dważni nie żyją wiecznie,
Lecz ostrożni nie żyją wcale....::..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”