Wkładka/spirala - opinie!

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Midorianka » 15 mar 2015, 17:32

Dorta, wkładka typu Mirena przewyższa zwykłą spiralę pod wieloma względami. Przede wszystkim jest to metoda znacznie bardziej skuteczna niż "zwykła" spirala. Kobiety, którym zależy na 100% skuteczności antykoncepcji nie decydują się raczej na spiralę działającą tylko "mechanicznie". Taką skuteczność dają zaś niestety tylko hormony. Dostarczając ten hormon bezpośrednio do macicy, a nie do układu pokarmowego oszczędzamy natomiast wątrobę, która wydala hormony zażywane doustnie. Mirena jest stosowana również jako element terapii miesiączek krwotocznych, a nawet mięśniaków macicy. Brak miesiączki jako "skutek uboczy" stosowania Mireny jest natomiast przez większość kobiet odbierany jako efekt bardzo pożądany. Nie każdej miesiączka jest niezbędnie potrzebna do szczęścia i dobrego samopoczucia. (clin
Ja Mirenę "nosiłam" półtora roku. Po tym czasie musiałam ją wymienić na inną wkładkę Jaydess. To najnowsza wkładka hormonalna Bayerna, z mniejszą ilością hormonu, zakładana na 3 a nie na 5 lat. Po Mirenie praktycznie co miesiąc, cyklicznie robiły mi się fatalne cysty na jajnikach. To jeden z opisywanych przy niej skutków ubocznych,który u mnie rozwinął się w całej okazałości. Przy Jaydess mam z cystami spokój. Z uwagi na mniejszą ilość hormonu mam miesiączki ( niestety), ale są one krótkie i bardzo skąpe. Takie bardziej plamienia niż regularna miesiączka.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
patrish1988
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 368
Rejestracja: 21 mar 2014, 12:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: patrish1988 » 16 mar 2015, 11:47

Pozwolę sobie zacytować fragment ulotki i taka też była opinia mojego lekarza, która się z tym fragmentem pokrywała, bo nie ukrywam, że też zastanawiało mnie to jaki ma wpływ na zdrowie ewentualne ustanie miesiączek.

"Czy brak krwawień to stan prawidłowy?
Tak, gdy stosuje się system Mirena. Brak miesiączek jest objawem wpływu hormonu na błonę śluzową macicy. Nie dochodzi do comiesięcznych zmian błony śluzowej macicy. Zatem nie powstaje nic, co naturalnych warunkach jest usuwane z krwią miesiączkową. Nie musi to być objaw menopauzy albo ciąży. Stężenia hormonów pozostają prawidłowe.
Właściwie brak miesiączek może być ogromną korzyścią dla zdrowia kobiety. "

Ja nie miałam silnych krwawień i anemii, ale za to podczas miesiączki i owulacji bardzo silne bóle podbrzusza, jajników, pleców, które promieniowały nawet na nogi, przez co utykałam z bólu. Te kilka dni w tygodniu były wyjęte z życiorysu. Po konsultacji z lekarzem zdecydowaliśmy się na założenie systemu Mirena i od tamtej pory już nie mam tego problemu. Wiem, że żyję! (clin
06.08.14. - Dr Furmanek - 375 cc Mentor! <3
4tyg po op: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=130" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
JonaS
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 5524
Rejestracja: 29 cze 2009, 22:09

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: JonaS » 17 mar 2015, 00:05

Dokladnie tak jak pisze patrish1988 brak miesiaczki moze byc korzyscia dla kobiety.. nie popadajmy wiec w paranoje ze jest to szkodliwe.. bo gdyby tak bylo to tak wielu lekarzy nie polecaloby wlasnie mireny.. ja jestem bardzo zadowolona i szczesliwa ze podjelam decyzje o jej zalozeniu..
14.04.2010 - Łątkowski - nos (calkowita korekta) + wymodelowanie brody
04.03.2011 - Łątkowski - implant brody
27.01.2015 - Kasprzyk - Silimed Maximum 330 HI (wys.11,1 szer.11,1 proj.5,4)
29.07.2015 - Kubasik - lifting szyi
03.02.2020 - Kubasik - korekta powiek górnych
16.01.2023 - Samir Ibrahim - plastyka brzucha z liposukcją

Awatar użytkownika
Dorta
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 163
Rejestracja: 17 sie 2005, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Dorta » 17 mar 2015, 22:42

ok.dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. faktem jest ze o az tak bolesnych miesiaczkach,z bolem nog
wlacznie, nie mialam pojecia. (wow

Awatar użytkownika
Joan77
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2513
Rejestracja: 04 sie 2009, 23:59

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Joan77 » 11 kwie 2015, 11:31

Muszę Wam powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona :) Chociaż nie mam okresu, to pojawiają sie bardziej takie plamienia.
Moja pani enddokrynolog była w szoku jak zobaczyła moją morfologię po 2 m-cach od założenia wkładki. Rewelacja, nie mam już anemii i rozpiera mnie energia. (rofl
05.03.2010 McGhan 365TSF dr Kubasik :)
09.01.2014 CKN dr Skupin :)
08.2015 Tatoo :)

Awatar użytkownika
GoniaL
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1113
Rejestracja: 02 maja 2006, 12:46

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: GoniaL » 18 kwie 2015, 13:49

moja opinia o mirenie jest negatywna. Prawie 6 mcy krwawienia, bóle głowy, wieczne zmęczenie i stany depresyjne. Producent nie podaje jakie progestageny są uwalniane do organizmu a ja np nie toleruję drospirenonu. Poza tym przeszkadzała mi świadomość że mam w środku jakiś kawałek plastiku.
Ponadto spirala jest traktowana jak ciało obce co oczywiście wywołuje stan zapalny a co za tym idzie przewlekłe pobudzenie układu immunologicznego. Moja przyjaciółka także usunęła wkładkę bo miała dość upławów, bólów brzucha i nadkażeń bakteryjnych.
Tak więc założenie to loteria- albo się organizm z wkładką zaprzyjaźni albo nie. Oczywiście mozna spróbować jeśli ma się kasę na zbyciu ;) ale twierdzenie że spirala to dobrodziejstwo jest grubą przesadą (emo

Awatar użytkownika
Iskierka431
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 949
Rejestracja: 03 wrz 2014, 11:07

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Iskierka431 » 06 maja 2015, 22:38

Posiadam Mirenę od 1,5 roku i jest to jedna z lepszych moich pro-zdrowotnych decyzji. Oczywiście brak miesiączki ułatwia bardzo życie, a poza tym kocham się kiedy chcę, bez stresu, bez żadnych skutków ubocznych. Po 5 latach zrobię to ponownie. Polecam!!! (rofl
23.11.2015 - powiekszenie piersi, dr Brzuchański, ES TMM3 445cc (13,5x13, 6,3)
przed http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 98#p896998" onclick="window.open(this.href);return false;
7 tyg http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 96#p926196" onclick="window.open(this.href);return false;
6 m-cy http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 81#p941781" onclick="window.open(this.href);return false;
i inne drobne... ;)

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: Michitka » 09 maja 2015, 15:43

Czy któraś wie coś na temat wkładek dla tych co nie rodziły?
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
84kicia
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 357
Rejestracja: 06 sie 2010, 12:17
Lokalizacja: Jaworzno/UK

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: 84kicia » 12 maja 2015, 12:56

Witam, ja rowniez posiadam wkladke "Mirena" załozona w sierpniu zr. Niestety w moim przypadku nie jest tak różowo...przez pierwsze 3 miesiace, mialam straszne zawroty głowy, czasem nie wychodzilam kilka dni bo balam sie ze wezmą mnie za alokholiczke, potrafiłam się przewrocic, pozatym przytyłam 10kg, moja cera to ruina, krosty i plamy- istna rzeźnia. moje włosy to siano, rozdwajaja sie i kruszą. Bolą mnie stawy, jestem zmeczona i senna, libido 0, migreny połączone z mdłościami i ciagłe upławy. Miesiączki i bóle z nimi związane nie znikneły. Płaczę na reklamach, zeby za chwile warczeć na wszystkich w domu...Poczatkiem czerwca ide wkoncu wyciągnąć to świnstwo, wzamian założą mi zwykla spirale miedzianą bez hormonów. Obym odetchnęła...bo wpadam w depreche

Awatar użytkownika
tie_girl
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 452
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:11

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: tie_girl » 08 gru 2015, 08:21

Ja po wielu przemyśleniach nad implantem i wkładką zdecydowałam się na wkładkę. Wczoraj miałam zakładaną wkładkę Levosert. Podobno ma te same właściwości co Mirena, ale cenę o połowę niższą i to też mnie przekonało. Zapłaciłam 300 zł za wkładkę i 300 zł za założenie. Każdy człowiek ma inny próg bólu. Ja zawsze myślałam, że mam wysoki... do wczoraj. Niestety nie należę do kobiet, które mogą napisać, że zakładanie jest nieprzyjemne. Zaliczam się do tych, które powiedzą, że boli niemiłosiernie... W trakcie zakładanie wręcz popiskiwałam z bólu i chciałam lekarzowi powiedzieć by przestał, że rezygnuję, ale sama się przekonałam by wytrzymać. Po wizycie wsiadłam z mężem w samochód i zaraz po ruszeniu zaczęło mi się robić słabo. Z każdym przejechanym kilometrem było coraz gorzej, prawie mu odpłynęłam na siedzeniu. Zaczęło mi się robić lepiej jak już podjechaliśmy do domu czyli po ok. 10 min. Ale skurcze i ogólny ból, skręcanie w macicy trzymało mnie około 4h. W tym czasie wzięłam 3 tabletki rozkurczowe i pomogło. Dziś czuję się o niebo lepiej. Mam dolegliwości związane z okresem i chyba tyle. Jak się będę czuła po upływie kilku dni, miesięcy... zobaczymy. Ale wiem, że była to moja pierwsza wkładka i chyba ostatnia. Niestety, ból przy zakładaniu mnie zniechęca :/
Czego Bóg nie dał, chirurg nie poskąpi ;)
nos - 14.07.2005 r./dr Bieniek
piersi - 07.01.2013 r. (Silimed Nuance 305 XH)/dr Kasprzyk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”