Wkładka/spirala - opinie!

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

esf
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 52
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:58
Lokalizacja: ze wschodu (Polski)
Kontakt:

Post autor: esf » 06 cze 2006, 19:06

Dziewczyny, w piątek wyjęłam Mirenę (800 zł) po niecałych dwóch latach noszenia.
Założyl mi ją lekarz po urodzeniu 2 dziecka. Miałam dość obfite krwawienia na początku, które później zmniejszyły się i przez kolejnych kilka miesięcy non stop plamiłam. Poskarżyłam się lekarzowi on stwierdził że tak może być i trzeba czekać az wszystko się unormuje. Czekałam a tu brak poprawy. Jedynie miesiączki stały się mniej obfite i krótsze. Za to seks za każdym razem kończył się silnym krwawieniem. Na kolejnej wizycie znowu się skarżyłam na te małe niedogodności. A on dalej swoje że trzeba czekać.
W końcu zdenerwowałam się i poszłam do innego ginekologa, który po rozmowie stwierdził że przypuszcza iż ta metoda antykoncepnie nie jest dla mnie korzystna i proponuje zmianę. Wyjął mi więc spiralkę i przypisał tabl.anty.
Dodam, że ostatnio zaczęłam przybierać na wadze bez wyraźnej przyczyny (dieta jak dotychczas i sport) oraz pojawił mi się straszny trądzik (w wieku 33 lat). Nie wiem czy można to przypisać hormonom z Mireny, o to już nie pytałam lekarza.
Powiem wam, że jest to bardzo wygodna antykoncepcja ale ja na dobrą sprawę nigdy nie zapomniałam o tej spiralce, zawsze tak jakbym czuła że ona jest w środku (pewnie to przez te krwawienia). Teraz będę walczyć z tabletkami Jassmin (od razu na trądzik).
To na tyle :)
pozdrawiam
Liposukcja tu³owia, 9.06.2006, dr Kuczyñski, Lublin
Bêdzie plastyka brzucha i korekta nosa

esf
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 52
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:58
Lokalizacja: ze wschodu (Polski)
Kontakt:

Post autor: esf » 06 cze 2006, 19:10

Aha, jeszcze mam pytanie do koleżanek które wyjeły spiralę i już nie zakładały kolejnej. Czy krwawiłyście? Ja krwawię tak na 3 podpaski dziennie. Dzwoniłam do lekarza i kazała mi brać Cyclonamine 3x2 tabl. A w piątejk mam lipo. I boję się że to krwawienie może być przeciwskazaniem do op. :(
Liposukcja tu³owia, 9.06.2006, dr Kuczyñski, Lublin
Bêdzie plastyka brzucha i korekta nosa

isabell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 219
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:12

Post autor: isabell » 06 cze 2006, 20:21

esf,

Ja 1.5 mies temu wyjelam spiralke - minal okres 5 lat i nie mialam krwawienia o jakim piszesz.

Moze skontaktuj sie z lekarzem, u kt masz zabieg i powiedz o tym krwawieniu.
Trzymam kciuki :wink:

pozdr
juz po :) liposukcja ud, dr Stanczyk *marzec 2006*

esf
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 52
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:58
Lokalizacja: ze wschodu (Polski)
Kontakt:

Post autor: esf » 06 cze 2006, 20:28

Pytałam się mojego ginekologa jak do niego rano dzwoniłam o to krwawienie i lipo. Więc powiedział że mam brać Cyclonamine w dawce jak wyżej a samo krwawienie nie jest jego zdaniem przeciwskazaniem do lipo.
I co ty na to Isabel?
Ja raczej się obawaiam że przez to mogę czekać na lipo kolejne 2 miesiące. Chyba jednak zadzwonie do mojego dr od op.
A tak swoją drogą po Cyclonaminie faktycznie jakbym mniej krwawiła.
A w ogóle to zastanawiam się czy ta spiralka była dla mnie aż takim intruzem? Ani on mi jej nie wyrwał. Bo samo wyjmowanie mnie nic nie bolało.
Liposukcja tu³owia, 9.06.2006, dr Kuczyñski, Lublin
Bêdzie plastyka brzucha i korekta nosa

Awatar użytkownika
Âżwirek01
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 324
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:51
Kontakt:

Post autor: Âżwirek01 » 19 cze 2006, 22:31

A ja jutro idę wymienić spiralke no i po przeczytaniu waszych postów zastanawiam sie nad tym brzuchem bo może to prawda...taki jakby lekko opuchniety.ale jednym plusem jest to ze nie musze sie ograniczac :twisted: no i skape okresy,ale teraz sie zastanawiam czy nie wybrac tabletek????
zmniejszone 28.06.06-prof.Zieliñski

esf
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 52
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:58
Lokalizacja: ze wschodu (Polski)
Kontakt:

Post autor: esf » 20 cze 2006, 22:09

Żwirku, jak ci pasuje ta spiralka to jej nie zmieniaj na nic innego bo jest to super wygodna metoda. Tylko niestety nie dla mnie :cry: Może tylko zmień sobie na inny rodzaj spirali. :)
pozdr
Liposukcja tu³owia, 9.06.2006, dr Kuczyñski, Lublin
Bêdzie plastyka brzucha i korekta nosa

Awatar użytkownika
Clouver
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 373
Rejestracja: 04 sty 2006, 19:35
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Clouver » 29 cze 2006, 20:27

I ja dodam swoje trzy grosze. Nosiłam spiralę niecałe dwa lata. Przed założeniem byłam zdrowa, miałam robioną cytologię z wynikiem - I stopień. Nie byłam u ginekologa przez rok. Nie sadzę aby to była strasznie długa przerwa. Sa kobiety, które chodzą dopiero jak im coś dolega lub raz na 10 lat. Ja byłam zdrowa ale wybrałam się jednak do lekarza bo coś mnie pikło, że wypada się przebadać. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że mam III stopień w cytologi co oznacza stan przedrakowy. Lekarz usunął wkładkę i orzekł, że widocznie mój organizm nie tolerował tego typu ciała obcego. Wkładka powoduje coś w rodzaju stałego stanu zapalnego przez co zmienia się ph w macicy i to dodatkowo utrudnia zajście w ciążę.
Aż strach pomyśleć co by było gdybym nie poszła do lekarza przez kolejnych pięć lat. Kto wie może teraz by mnie już nie było.
Ale mój przypadek należy do wyjatków.
I am a sexbomb producer!

isabell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 219
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:12

Post autor: isabell » 29 cze 2006, 21:12

Kazdy organizm jest inny i nie nalezy generalizowac. Wszystko zalezy od dobrania spirali.

Ja mialam spiralke przez 5 lat i 2x do roku robilam i bede robic cytologie. II lub I gr czyli ok - wiek 36 lat, po porodzie.
Od ponad miesiaca ponownie mam zalozona spiralke.

A propos zajscia w ciaze.
Biorac tabletki 1% zajscia, przy spirali 2%.
pozdr
juz po :) liposukcja ud, dr Stanczyk *marzec 2006*

Awatar użytkownika
Clouver
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 373
Rejestracja: 04 sty 2006, 19:35
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Clouver » 29 cze 2006, 21:19

Nikt nie generalizuje. Jak juz wspomniałam - mój przypadek należy do wyjątków. Jedyna rzecz, na którą namawiam to cytologia raz do roku.
I am a sexbomb producer!

isabell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 219
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:12

Post autor: isabell » 29 cze 2006, 21:25

Clouver, jestem za. Raz do roku cytologia.
Ja robie czesciej ze wzgledu na raka szyjki macicy w mojej bliskiej rodzinie.

pozdr :wink:
juz po :) liposukcja ud, dr Stanczyk *marzec 2006*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”