Wkładka/spirala - opinie!

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
paula
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3978
Rejestracja: 17 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: Krakow

Post autor: paula » 25 mar 2006, 08:07

cały czas używam tylko tamponów :)

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viki » 25 mar 2006, 09:39

Ja używam tylko tamponów i nigdy o nic nie zachaczyłam. Na wizytach kontrolnych (co pół roku) podczas badania lekarz zawsze sprawdza, czy wkładka jest prawidłowo umiejscowiona.



Co do mireny to mozna ją wziąc na raty, ale pełne info znajdziesz u dystrybutora.
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

Awatar użytkownika
margo706
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 664
Rejestracja: 21 lut 2006, 22:00
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: margo706 » 25 mar 2006, 19:23

Ja mialam spirale 2 lata miedziana ok.70zl.lekarz mnie zbadal zapisal recepte na spirale,no i przyszlam zalozyc,panstwowo cholera.denerwowalam sie podczas zakladania i lekarz mnie opier.. powiedzial ze mi macice przebije jak bede spieta,a wogole to zaraz przerwie bo z kasy chorych to mu za to 10zl. placa a on nie bedzie sie denerwowal,jakos wytrzymalam do konca,a zapomnialam dodac ze jak mu podalam spirale i juz mial zakladac to powiedzial,kurde troche za dluga zapisalem,ale to nic.Wytrzymalam jakos do konca.Okresy moje byly potem bardzo dlugie rekord to 21dni.Wiecznie jakies piekawki w kroku,podczas sexu bol,w niektorych pozycjach.Na kontrole oczywiscie chodzilam i wszystko ok.W koncu po prawie 2latach jak m8ialam okres przez 21 dni wsiadlam w samolot i polecialam do Polski pozbyc sie tego zelastwa,okazalo sie ze spirala jest nie na swoim miejscu i jest obsunieta,moglo nastapic przebicie macicy,usunal mi ja lekarz mimo ze nie mialam w tym momencie okresu,udalo sie powoli po milimetrze no i nie panstwowo.Pokazal mi spirale,cala z miesem.Teraz biore tabletki i mam 3 dni okres,zadnych spirali.Nowy doktorek powiedzial ze to nie jest srodek antykon.dla mnie no i to ze byla za dluuugggaaa.Mysle ze to bylo powodem wszystkich moich klopotow,wiec jesli lekarz dobierze wlasciwy rozmiar to powinnoi byc okey,no i lepiej dac te sto zlotych i zalozyc prywatnie.

Awatar użytkownika
Merlinka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1509
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:44
Kontakt:

Post autor: Merlinka » 25 mar 2006, 19:49

o boze !!! co za ludzie !!! tez mi argument - bo placa mu 10 zl ! tak jakby ludzkie traktowanie pacjenta zacznalo sie od 50 zlotych :evil:

Awatar użytkownika
Aquarell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 238
Rejestracja: 10 lut 2006, 21:48
Lokalizacja: z Nibylandii

Post autor: Aquarell » 27 mar 2006, 01:02

Tamponów nie zaleca się nie dlatego, że mogłyby o coś zahaczać, tylko dlatego, że zwiększają ryzyko infekcji - w końcu działanie spirali jest takie, że powoduje ciągły stan zapalny pochwy (choć niewielki) i tampon wewnątrz jest niewskazany.

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viki » 27 mar 2006, 12:07

Jak pisałam, używam tamponów i wszystko ze mną w porządku, wszystkie wyniki mam jak najlepsze.
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

Awatar użytkownika
Lady_80
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 268
Rejestracja: 19 sty 2006, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lady_80 » 28 mar 2006, 09:12

wczoraj czytałam "opowiadanie" kobiety, która zastosowała tą metode antykoncepcji iiiiii zaszła w ciąże - spirala jej wypadła podczas bardzo "krwawego" okresu :( A najlepsze jest to, że lekarz jej nie powiedział, że może się to stać, mówił, że miesiaczki będą bardziej obfite i bardziej bolesne i nic więcej..
powiêkszenie piersi - dr Dobrska(Vita-Glob)

[url=http://www.TickerFactory.com/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... weight.png

Awatar użytkownika
b-e-a-t-k-a
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 74
Rejestracja: 13 kwie 2006, 14:03
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: b-e-a-t-k-a » 28 kwie 2006, 18:38

Witajcie,
ja mam mirenę od września i jest ok. Komfort niełykania tabletek jest cudowny! Założenia w ogóle nie poczułam a okresy powoli zanikają, tj. trwają coraz krócej i są mało obfite co wcześniej było moją zmorą. Aha i w czasie okresu tampony!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
babs
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 364
Rejestracja: 12 lut 2006, 11:26
Lokalizacja: Eastbourne

Post autor: babs » 21 maja 2006, 22:19

Hej dziewczyny
Mialam Mirene przez 2.5 roku i bardzo zle wspomnienia z tego okresu. Po ok. 3 miesiacach od jej zalozenia zaczely mi wypadac garsciami wlosy, cera znacznie sie pogorszyla ( co ja mowie!! pryszcz na pryszczu!!) .
Ale meksyk rozpoczal sie gdy staracilam calkowicie okres. Wiadomo ze wkadka ma za zadanie zmniejszyc obfitosc miesiaczek a czasami nawet prowadzi do ich zatrzymania. Moj brzuch wygladal jak balon, znajomi pytali sie czy nie jestem czasem w ciazy. Co 6 miesiecy bralam tabletki na wywolanie okresu. Nie wspomne juz o zmianach nastrojow jakie przechodzilam.
Zdecydowalam sie na usuniecie wkladki. I w gabinecie lekarskim przezylam szok bo doktor stwierdzil ze nie moze wkladki znalesc!! Grzebal mi pol godziny, az w koncu znalazl i wyciagnal ( ponoc sie przemiescila choc nie wiem jakim cudem bo po kazdym okresie sprawdzalam czy sznureczki sa na miejscu). Wyciaganie rowniez bylo bolesne i dosc mocno krwawilam.
Nie wiem dlaczego takiego pecha mialam . Moje kumpele mialy ta wkladke i byly wniebowziete, nie mialy zadnych skutkow ubocznych. Ale wiadomo kazdy organizm jest inny...
Juz po operacji noska 13.04.2006
Operacja piersi - juz po 13.05.08
22.09.08 - Operacja piersi - poprawka

Awatar użytkownika
Merlinka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1509
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:44
Kontakt:

Post autor: Merlinka » 21 maja 2006, 22:23

yy to jak to jest w koncu - one powoduja zwiekszenie obfitosci miesiaczek czy przeciwnie ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”