Wkładka/spirala - opinie!

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
babs
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 364
Rejestracja: 12 lut 2006, 11:26
Lokalizacja: Eastbourne

Post autor: babs » 21 maja 2006, 22:41

Merlinka pisze:yy to jak to jest w koncu - one powoduja zwiekszenie obfitosci miesiaczek czy przeciwnie ?
Mirena ma za zadanie zmniejszenie obfitosci miesiaczek i spowodowanie ze staja sie one prawie bezbolesne. Moje miesiaczki zawsze byly bardzo obfite, dlugo trwaly ( srednio do 13 dni) i doslownie skrecalam sie z bolu. Po zalozeniu Mireny staly sie zupelnie bezbolesne, trwaly srednio 3-4 dni, az w koncu zupelnie zanikly.
Juz po operacji noska 13.04.2006
Operacja piersi - juz po 13.05.08
22.09.08 - Operacja piersi - poprawka

Awatar użytkownika
Merlinka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1509
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:44
Kontakt:

Post autor: Merlinka » 21 maja 2006, 22:44

aha, czyli zalezy to od rodzaju wkladki ? bo niektore dziewczyny pisaly tu ze mialy bardziej obfite po zalozeniu

Awatar użytkownika
babs
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 364
Rejestracja: 12 lut 2006, 11:26
Lokalizacja: Eastbourne

Post autor: babs » 21 maja 2006, 23:14

Merlinka pisze:aha, czyli zalezy to od rodzaju wkladki ? bo niektore dziewczyny pisaly tu ze mialy bardziej obfite po zalozeniu
Przyznam ci sie szczerze ze nie wiem. Myslalam ze po wszystkich rodzajach jest podobnie.
Przez pierwsze kilka tygodni po zalozeniu Mireny krwawilam tak leciutko( plamilam) ale to ponoc reakcja organizmu i jest to normalne.
Juz po operacji noska 13.04.2006
Operacja piersi - juz po 13.05.08
22.09.08 - Operacja piersi - poprawka

Awatar użytkownika
bbpp77
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1799
Rejestracja: 13 lip 2005, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: bbpp77 » 22 maja 2006, 00:08

Mirena zmniejsza obfitość misiączek w przeciwieństwie do innych wkładek bez hormonu. Jednak mój ginekolog stwierdził, że wkładkę z hormonem to powinno sie zakładać po 40- ce kiedy zaczynają się jakieś wahania ich poziomu. W każdym razie wybił mi z głowy tą mirenę - gdyż uznał, że w moim przypadku to zbedne wyrzucanie kasy i może mi zupełnie zahamować miesiączki co wcale nie jest dobre dla organizmu.
A jaką mi założy to jeszcze nie wiem... w tym tygodniu dopiero czeka mnie wypalanka i 6 tygodni rekonwalescencji, którą mój mąż już teraz zle znosi... http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... 77/zly.gif

Awatar użytkownika
babs
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 364
Rejestracja: 12 lut 2006, 11:26
Lokalizacja: Eastbourne

Post autor: babs » 22 maja 2006, 09:05

bbpp77 pisze:Mirena zmniejsza obfitość misiączek w przeciwieństwie do innych wkładek bez hormonu. Jednak mój ginekolog stwierdził, że wkładkę z hormonem to powinno sie zakładać po 40- ce kiedy zaczynają się jakieś wahania ich poziomu. W każdym razie wybił mi z głowy tą mirenę - gdyż uznał, że w moim przypadku to zbedne wyrzucanie kasy i może mi zupełnie zahamować miesiączki co wcale nie jest dobre dla organizmu.
A jaką mi założy to jeszcze nie wiem... w tym tygodniu dopiero czeka mnie wypalanka i 6 tygodni rekonwalescencji, którą mój mąż już teraz zle znosi... http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... 77/zly.gif
bbpp77 mirene mozna zakladac po urodzeniu pierwszego dziecka, niekoniecznie po 40-ce. Nie wiem jak natomiast ma sie sprawa do innych wkladek.
Juz po operacji noska 13.04.2006
Operacja piersi - juz po 13.05.08
22.09.08 - Operacja piersi - poprawka

Awatar użytkownika
margo706
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 664
Rejestracja: 21 lut 2006, 22:00
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: margo706 » 23 maja 2006, 08:53

Mysle,ze zarowno tabletki jak i spirala sa dobre,tylko dla jednych jest wskazany taki srodek antykoncepcyjn,a dla innych inny.Mysle,ze to wina naszych lekarzy nie badaja nas dokladnie ,chcesz spirale to ci zaklada,chcesz brac tabletki ,nie ma sprawy.Po wyciagnieciu spirali doktorek mi powiedzial,ze to nie jest srodek dla mnie,wiec biore tabletki.tylko,ze nikt mnie nie spytal czy pale,a ja pale jak parowoz i pewnie dlatego mam takie naczynka popenkane na nogach.Mysle,ze gdyby nas lepiej badano,nie malybysmy takich przygod,tylko uzywalybysmy srodkow anty. ktore sa dla nas najwlasciwsze.

Awatar użytkownika
Fofifek
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 517
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:18
Kontakt:

Post autor: Fofifek » 24 maja 2006, 00:17

Ja też mam juz wszystkie dzieciaczki..mam nadzieję ...w domu i zdecydowałam się dwa lata temu na spiralę.
Mam Danę 35 czy coś takiego- ulotke do dziś trzymam w szafie :)

Zakładanie wogóle nie bolało , okres faktycznie mam troche krwawszy :shock: ale dośc krótki
a poza tym same plusy:
zadne myślenie o tabletkach
niskie koszty
i seksik kiedy i gdzie się tylko ma ochotę :oops:

Jestem b.zadowolona :) :) :)

bbpp77 no no i brzuszek i spiralka.... mamy wiele wspólnego :wink: BUZIACZKI

Awatar użytkownika
bbpp77
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1799
Rejestracja: 13 lip 2005, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: bbpp77 » 24 maja 2006, 10:07

Fofifek pisze: bbpp77 no no i brzuszek i spiralka.... mamy wiele wspólnego :wink: BUZIACZKI
tylko moja spiralka dopiero bedzie... za miesiąc może...ale już się cieszę!!!

Awatar użytkownika
Fofifek
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 517
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:18
Kontakt:

Post autor: Fofifek » 24 maja 2006, 22:23

no to po op będziemy ekstra laseczki i do tego spiralka..fiu, fiu
poszalejemy sobie wtedy na maksa!!! [smilie=love sick.gif]

Awatar użytkownika
bbpp77
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1799
Rejestracja: 13 lip 2005, 10:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: bbpp77 » 26 maja 2006, 12:32

ojjj dobrze, że starego nie dopuszczam do forum... bo gdyby przeczytał o tych szaleństwach... 500 km od domu...
to musiałabym zapomnieć o Brzuchańskim http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... SMIECH.gif

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”