Wkładka/spirala - opinie!

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
aniamaja
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 240
Rejestracja: 10 lut 2005, 13:23
Lokalizacja: KoÂłobrzeg

Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: aniamaja » 23 mar 2006, 13:09

Hej!
Na poczatku: jak już był taki temat, to poproszę Moderatorkę o przerzucenie,ale ja znaleźć nie mogę, są tylko wspominki.

Jestem już zmęczona latami brania tabletek (z przerwą na ciążę), chciałbym przejść na spiralkę, chciałabym poznać Wasze opinie i doświadczenia.
Nie wiem co wybrać, czy hormonalną (bo od hormonów chcę odpocząć) - Mirenę, czy Lady Insert System(to jakoś nie do konca spirala:)), czy klasyczną - a wtedy z miedzią, ze srebrem, czy inną - dopiero zagłębiam się w temat.
U mnie (wszędzie prawie chyba zresztą)ginekolog najczęściej poleca jedną, ta z której producentem lub dystrybutorem współpracuje...
Będę wdzieczna za odpowiedzi
Pozdrawiam
Anna

isabell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 219
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:12

Post autor: isabell » 23 mar 2006, 13:29

Aniamaja, ja mam zalozona spiralke z okresem waznosci na 4 lata. Nie wiem jakiej firmy- decyzja nalezala do mojego ginekologa, kt dobieral ja pod moja pochwe i pod jej uwarunkowania wewnetrzne - sorki za takie slowa ale inaczej nie wiem jak napisac.
Od razu po zalozeniu az balam sie tam umyc bo mialam obawy ze ja poczuje haha :D :D - czlowiek to czasami glupi jest. Z kazdym dniem zapomina sie o tym. Niebawem bede ja wymieniac na nowsza sztuke i wiem jedno NIGDY wiec tabletek antykoncepc.
pozdr
juz po :) liposukcja ud, dr Stanczyk *marzec 2006*

Awatar użytkownika
paula
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3978
Rejestracja: 17 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: Krakow

Post autor: paula » 23 mar 2006, 13:31

w ankietach jest trochę na ten temat;
ja sama mam,pięcioletnią i uważam,że jest to bardzo komfortowa metoda

Awatar użytkownika
aniamaja
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 240
Rejestracja: 10 lut 2005, 13:23
Lokalizacja: KoÂłobrzeg

Post autor: aniamaja » 23 mar 2006, 13:34

hej!
Dzięki isabell.
No właśnie - ale jaką masz - z hormonami czy tradycyjną?
A czy zakładanie bolało?-tu też mam stresa:).
Czy jest wyczuwalna podczas łóżkowych igraszek - bo gdzies straszyli,ze nitki wystają :evil:
Ja nie cierpię się badać u ginekologa (z małymi wyjątkami to chyba nikt nie lubi, ale części jest to obojętne, a mnie paralizuje).
Pozdrówki

Awatar użytkownika
aniamaja
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 240
Rejestracja: 10 lut 2005, 13:23
Lokalizacja: KoÂłobrzeg

Post autor: aniamaja » 23 mar 2006, 13:36

hej!
Paula, Ty masz hormonalną?
Chodzi mi o to, ze raz,ze chciałabym od nich odpocząć, a dwa, nawet ginekolog przyznał, ze tyje po założeniu część pacjentek, więcej niz po tabletkach.
Dlatego chciałam opinie z pierwszej......ręki :twisted:
Pozdrawiam
A

Awatar użytkownika
paula
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3978
Rejestracja: 17 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: Krakow

Post autor: paula » 23 mar 2006, 13:37

u mnie wogóle jest niewyczuwalna,ja akurat mam tradycyjną,a przy zakładaniu czułam lekki ból w podbrzuszu,taki skurcz jak czasami przy okresie,ale trwało to dosłownie z 10 sekund...

isabell
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 219
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:12

Post autor: isabell » 23 mar 2006, 13:48

Z tego co piszesz Ty i Paula to nie mam hormonalnej. Troszke boli przy nakladaniu ale rzczywiscie to chwila. Nic nie czuc w trakcie stosunku, choc wiem ze czasami lepiej powiedziec po kilku dniach bo wyobraznia na niektorych dziala.

Zmienie temat - ja zaszlam w ciaze biorac tabletki kilka lat :lol: :lol: i to byl ewenement. Nawet lekarz byl w szoku bo to tak baaaaaaaaaaardzo rzadko sie zdarza. I nie pominelam ani jednej tabl tego jestem na bank pewna.
juz po :) liposukcja ud, dr Stanczyk *marzec 2006*

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viki » 23 mar 2006, 18:20

Ja też mam spiralę. Juz drugą, z okresem ważności na piec lat a wymieniłam po trzech. Nazywa sie cooper-T (kosztowała 50 lub 70 PLN) czy jakos tak. Przy zakladaniu poczułam lekki skurcz, tak jak pisała Paula, podobnie jak w czasie okresu. Podczas łóżkowych igraszek kompletnie nam nie przeszkadza. Moim zdaniem najwygodniejsza metoda antykoncepcji.
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

Awatar użytkownika
paula
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3978
Rejestracja: 17 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: Krakow

Post autor: paula » 23 mar 2006, 19:12

viki a powiedz mi czy wyciąganie boli?bo ja już powinnam wymienić

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viki » 23 mar 2006, 19:27

Na wymianie nie zorientowałam się, że spirala została wyciągnięta. Na początku było badanie a potem "czy chce pani zobaczyć stara spiralę" i doktor mi ja pokazał...
Myślę, że dużo zależy od umiej.etmości lekarza. M zakładała pani doktor, która prowadziła moją ciążę, i zakładanie spirali to nie buyło jej powołanie. Strasznie bolało. Dlatego jak szłam na wymianę to myślałam ,że umrę ze strachu a tu w 15 minut było po wszystkim.
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”