Wkładka/spirala - opinie!

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
viki
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2280
Rejestracja: 15 sty 2005, 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viki » 14 maja 2009, 18:41

ja tez uzywam tamponow, z tego co wiem to nie jest kwestia wkaldki tylko innych czynnkiow, np. nadzerki
Kocham mój nowy biust. Szkoda, że nie poszłam na zabieg wcześniej....

Awatar użytkownika
Sabrina
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4156
Rejestracja: 26 wrz 2007, 14:50

Post autor: Sabrina » 14 maja 2009, 19:00

olifczur, a co to jest IMPLANT? Pierwsze słysze :o
"Bogactwo i uroda nigdy nie wyjdą z mody."

Awatar użytkownika
olifczur
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 705
Rejestracja: 21 sty 2009, 23:42
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: olifczur » 14 maja 2009, 19:14

Sabrina, implant działa na zasadzie tabletek jednofazowych, tylko jest to na tyle fajne,że nie trzeba pamiętać o codziennym braniu. Jest to takie malutkie "coś" które wstrzykuje się pod skórę na przedramieniu po wewnętrznej stronie. Trzeba wymieniać co 3 lata.
dr Łątkowski 3 marca 2009

Awatar użytkownika
Sabrina
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4156
Rejestracja: 26 wrz 2007, 14:50

Post autor: Sabrina » 14 maja 2009, 19:58

Aaaaa rozumie ,dzieki :-)
"Bogactwo i uroda nigdy nie wyjdą z mody."

agnescza
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2007, 19:08

Post autor: agnescza » 16 maja 2009, 19:17

Magia ja mam Mirenę 4,5 roku i teraz w zasadzie nie mam problemów z pryszczami....powiedzmy. Pół roku po założeniu zaczął się koszmar, chodziłam nawet systematycznie do dermatologa, skóra wokół nosa i broda- krostki, zaczerwienienie- masakra. Ginekolog powiedział, że to nie wina wkładki tylko odstawienia tabl.antykoncepcyjnych, które brałam wiele lat ale kto to wie....Miałam ją wyjąć ale za dużo mnie kosztowała i tak przebrnęłam prawie 5 lat a teraz nie bardzo wiem co dalej jak ją wyjmę.
5 luty 2007 - 395 cc Mentor anatomiczne

Awatar użytkownika
*kawa*131
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 769
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:30
Kontakt:

Post autor: *kawa*131 » 16 maja 2009, 21:46

Mam Mirene 2,5 roku - żadnych pryszczy z tego powodu nie mam...na szczęście....... ale mam inne dolegliwości :( ......okres zanikł mi w 4 miesiącu użytkowania mireny... niby to zaleta ale w sumie wolałabym go mieć bo w naturalny sposób oczyszcza się macica, a tak co chwila jakaś infekcja, w ogóle strasznie wrażliwe mam miejsce intymne ...podatne na otarcia :? poza tym dokucza mi suchość tejże okolicy..wcześniej nigdy takich dolegliwości nie miałam..... i tak samo jak Agnescza mam dylemat :......jak się skończy ten pięcioletni okres mireny to co dalej... znowu tabsy?????? kurcze mogli by coś dla mężczyzn wymyślić :evil: by naszego kobiecego organizmu tak nie obciążać :!:
03-04-2008 - powiĂŞkszenie piersi dr Kasprzyk, 375cc okrÂągÂłe Mcghan Inspiria TRX

Madzilka1
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1625
Rejestracja: 23 cze 2005, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: Madzilka1 » 14 lip 2009, 10:18

olifczur pisze:Sabrina, implant działa na zasadzie tabletek jednofazowych, tylko jest to na tyle fajne,że nie trzeba pamiętać o codziennym braniu. Jest to takie malutkie "coś" które wstrzykuje się pod skórę na przedramieniu po wewnętrznej stronie. Trzeba wymieniać co 3 lata.
Planuje załozyc wkładkę, gin polecił mi multiload, chyba taka głownie zakłada. Nie rodziłam ale nie planuje ciaży, aczkolwiek gin twierdzi że to nie ma znaczenia, że raczej chodzi o to że szkoda pieniedzy, w moim przypadku 600 zł, po to żeby po roku ja wyciągać by zajsc w ciążę.Uważa że u tzw. nieródek można zakładać, nie wszystkie wkładki, ale nie ma bezwzględnych przeszkód, tylko gin musi mieć umiejetności.
Czy 600 zł to nie jest sporo za multiload? Niestety nie każdy chce zakładac u osób nierodzących, podobno multiload jest w tym przypadku dobra bo jej ramiona są łukowate i uginają się.
Tabletki jednofazowe cerazette miałam okazję pobrać bardzo krótki czas, własnie za namową dr, przeciwnika spiral u nierodzących i z racji na moje stany zapalne żył. Ogólnie samopoczucie i libido ok, niestety na brzuchu pojawiła mi się fałda tłuszczu...jestem w 90% pewna że to od tabletek, nigdy tego nie miałam, nie jadłam więcej, ogólnie byłam szczupła poza kragłością w pasie, brzuch i plecy na wysokości brzucha, dopiero teraz dochodzę do formy. Ponoć tabletki jednoskładnikowe utrzymują organizm w niby ciaży, organizm glupieje a ciało zachowuje się tez jakby było w ciaży, ta opinie słyszałam od gina i tu zalezy jakie kto ma sklonności, niektórym podobno po cerazette wypadały włosy, mnie to nie spotkało, a spirala z tego co wiem zabezpiecza typowo mechanicznie, poza mireną, ale na nia sie nie zdecyduje.
Czy ktoś może polecić gina, z warszawy który zakłada spiralę u nieródek i za przystępną cenę?

Awatar użytkownika
veronnika
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 501
Rejestracja: 25 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: krakow

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: veronnika » 17 lip 2009, 12:55

a ja mam pytanie czy ktos moze zna gina z krakowa, ktory zaklada spirale/wkladke - robi to dobrze i nie ma znaczenia czy kobieta rodzila czy tez nie....
Sabrino, czy Ty przypadkiem nie jestes z krakowa? ;)

Awatar użytkownika
nikolettkaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3400
Rejestracja: 21 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: WrOcLaW LoVe
Kontakt:

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: nikolettkaa » 24 lip 2009, 20:55

ja chciała bym włozyć spiralkę w pażdzierniku ,ale wiekszość lekarzy mówi mi ze w tak młodym wieku woleli by nie ryzykować ..ja dzieci nie planuję na najblizszych 5 lat , tabletek nie biorę od roku -a prezerwatyw nie lubię-na fundusz wkładek nie wkładają bo trzeba znieczulić , a to nie jest refundowane -co mi polecacie?
11/2009 Piękne vhp ;) 500 ;)
2011- planuje usta i policzki

Awatar użytkownika
bujanna
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 355
Rejestracja: 27 paź 2008, 11:56
Kontakt:

Re: Wkładka/spirala - opinie!

Post autor: bujanna » 27 lip 2009, 10:24

Moja przygoda ze spiralą zakonczyła się ciążą, nazwy nie pamiętam ale nie była to wkładka hormonalna,
nosiłam ją 1,5 roku i było dobrze az tu nie dostałam okresu myslałam że to wina pogody, zmiany czasu bo na wakacjach bylismy. Po wakacjach tez nie dostałam okresu za to dostałam okropne bóle brzucha można porównać je z porodowymi serio. Lekarz stwierdził ciążę - martwą ok. 5tyg. uff(mam już 2 dzieci). Więc jak widac wkładka nie zawsze działa teraz jestem cały czas na proszkach anty i to jest dla mnie najlepsze. applaus
plastyka - 2.2.2009 juz po
cycochy do góry - 01.03.2010 już po

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”