nasza uroda po urodzeniu dziecka

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
alicjachrupek
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1897
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:20

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: alicjachrupek » 16 paź 2020, 01:28

Ja po porodzie straciłam "to coś". O zanikach pamięci do tej pory już nie wspominając...

Awatar użytkownika
ewcik999
Moderator Beauty
Moderator Beauty
Posty: 367
Rejestracja: 03 maja 2017, 18:46

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: ewcik999 » 16 paź 2020, 21:20

alicjachrupek pisze:
16 paź 2020, 01:28
Ja po porodzie straciłam "to coś". O zanikach pamięci do tej pory już nie wspominając...
Co to znaczy „to coś „🙈 :)
Regulamin forum i zasady korzystania z galerii zamkniętej viewtopic.php?f=26&t=739
Wskazówki dla nowych użytkowników działu korekcja nosa viewtopic.php?f=38&t=5212

linda86
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 476
Rejestracja: 08 mar 2013, 20:32

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: linda86 » 25 paź 2020, 18:11

Ja nie mam dzieci, ale wtrace trzy grosze w temacie poszerzenia bioder po ostatnim spotkaniu z jedna z moich znajomych, ktora ma 2 synow w wieku przedszkolnym. Dwie ciaze poszerzyly jej biodra z rozmiaru S do L. Od pasa w gore nadal ma rozmiar S i z twarzy tez jest nadal szczupla. Nosi wylacznie dlugie zwiewne spodnice, zeby ukryc te biodra i posladki...

Inne moje znajome najczesciej narzekaja na brzuch, zwiekszenie obwodu w biodrach i bezksztaltna pupe. Ja sama zauwazam, ze bardzo czesto poszerza sie talia i traci sie wciecie w talii i ze nawet jesli po ciazy ktoras nosi ten sam rozmiar co przed, to cialo/figura nie sa takie same.

I powiem wam, ze to, co zauwazam najczesciej to zmiana nie wygladu a zachowania i charakteru. Ciaze i dzieci oddalily mnie i mojego chlopaka od wielu znajomych a nawet od niektorych czlonkow rodziny. Podczas spotkan walkuje sie w nieskonczonosc temat dzieci, nawet jesli na spotkaniu jest jedna para z dzieckiem i 5 par bezdzietnych, bo ci z dziecmi nie maja w ogole szacunku i rozsadku. Wielu kolezankom wraz z ciaza wylaczylo sie myslenie, "madki" uwazajace, ze dziecko dalo im specjalne przywileje.

Awatar użytkownika
Nadieżda
Moderator Beauty
Moderator Beauty
Posty: 994
Rejestracja: 14 sie 2020, 17:16

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: Nadieżda » 25 paź 2020, 19:04

Ja dla odmiany urodziłam trójkę dzieci w znacznych odstępach czasu i ciąże mi niczego nie poszerzyły. U mnie biodra i talia poszerzają się tylko od nadmiaru żarcia i braku ruchu. Jak się pilnuję, to wyglądam gdybym nigdy nie rodziła.
Również obserwacje zachowań par z dziećmi i bezdzietnych mam inne niż Linda. W moim najbliższym otoczeniu są, a raczej były, tylko dwie pary bezdzietne. Jedna para od wielu lat dzieci mieć nie może, bardzo ubolewa nad tym i nie nazywa bynajmniej par z dziećmi pozbawionymi rozsądku, czy szacunku do innych, pomimo, że siłą rzeczy cześć rozmów w naszym gronie dotyczy dzieci. Druga para, która od lat twierdziła, że nie chce mieć dzieci i nierozumie tego wywracania do góry nogami życia z powodu urodzenia dziecka. Tydzień temu, tej drugiej parze, po 10 latach małżeństwa, urodziło się dziecko. Okazało się, że przez całe lata leczyli tę bezpłodność, a wcześniejsza poza wynikała tylko z ich rozgoryczenia.
Dla większości osób jednak to właśnie dzieci są sensem życia i tak, ch posiadanie zdecydowanie zmienia priorytety. I sorry Linda, ale w moim odczuciu nazywanie matek "madkami" to jest prawdziwy brak szacunku.
Ale dość o tym, bo to w koncu temat o urodzie po porodzie, a nie o tym komu poród rozum odejmuje.
"Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie." Marlena Dietrich

linda86
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 476
Rejestracja: 08 mar 2013, 20:32

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: linda86 » 25 paź 2020, 21:43

Gwoli wyjasnienia - wsrod moich znajomych grubo ponad polowa nie ma i nie chce miec dzieci i sa to osoby/pary, ktore nie sa bezplodne, po prostu nie chca ich miec z roznych powodow (najczesciej styl zycia klocacy sie z posiadaniem dzieci, ale tez kwestie finansowe, zawodowe itd.). Zmuszanie bezdzietnych z wyboru do zachwycania sie dzieckiem i sprowadzanie kazdego argumentu do dziecka, nawet tych argumentow, ktore nie maja z nim zadnego zwiazku, jest brakiem szacunku i kultury ze strony rodzicow podczas spotkan towarzyskich. My rozumiemy ich radosc, ale nie moga wymagac od nas takiej samej radosci ani zainteresowania kazdym szczegolem z zycia ich dzieci. Nie nazwalam wszystkich matek "madkami", tylko przedstawicielki jednej kategorii matek, ktora okresla sie w Polsce takim mianem z uwagi na ich zachowanie. Mam takich kilka w otoczeniu i zawsze boli mnie, ze robia tyle zlej slawy pozostalym mamom.

Wracajac do tematu watku. W przypadkach takich jak u mojej znajomej poszerzenie bioder nie dotyczy nadmiaru tkanki tluszczowej tylko rozszerzenia kosci miednicy, co jest zwiazane z fizjologia (organizm przygotowuje cialo kobiety do porodu). U jednych w ogole sie nie rozszerzy, u innych niewiele, jeszcze u innych bardzo mocno - zalezy od budowy miednicy danej kobiety, od predyspozycji, od wielkosci plodu. Czasem u kobiety noszacej rozmiar XS w ogole sie nie rozszerzy a u tej noszacej rozmiar XL rozszerzy sie o dwa rozmiary ubran, moze tez byc odwrotnie. Ciaza jest niewyobrazalnym obciazeniem dla ciala i organizmu kobiety, niektorych zmian nie do konca mozna przewidziec lub im zapobiec.

Telte
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2020, 10:29

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: Telte » 30 wrz 2021, 08:19

Dla mnie starzenie z godnością, nie ma nic wspólnego z dbaniem o siebie, o swój wygląd, a co za tym idzie, o swoje samopoczucie. Dla mnie to naturalne tak mając lat 20, 30 czy 60 i więcej.
Starzeć się z godnością, to akceptacja swojego wieku, kochanie siebie i staranie się o to wszystko, co napisałam na początku.

A jeśli chodzi o powrót do figury po ciązy to pomogło mi bardzo takie modelowanie sylwetki [wymoderowano- treści reklamowe]

Awatar użytkownika
Kaslenne
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2019, 07:31

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: Kaslenne » 09 lut 2022, 12:38

Ja na szczęscie uniknęłam rozstępów. Miałam dośc mały brzuszek przez całą ciążę, tak więc skóra tak bardzo się nie rozciągnęła. Duże znaczenie miało pewnie również to, ze regularnie stosowałam balsamy na brzuch oraz uda (mam taki zwyczaj, długo przed ciążą nawilżałam skórę, teraz też tak robie). Poza tym moja mama nie miała rozstępów w ciązy, odziedziczyłam pewnie po niej dobre geny :)
Mogę poza tym polecić
[wymoderowano- treści reklamowe]
, które odkryłam właśnie w ciązy i stosuję do teraz. Wczesniej nie zwracałam dużej uwagi na składy kosmetyków, dopiero jak zaszłam w ciążę, zaczełam interesować się naturalną pielęgnacją. Wiele dziewczyn polecało tę firmę, tak więc postanowiłam wypróbować i jestem zadowolona. Kosmetyki bardzo fajne, dobre skłądy i rzeczywiście widzę u siebie różnicę w stanie twarzy i ciała od czasu od kiedy używam.
Do ciała mogę polecić ten balsam ujędrniający:
[wymoderowano- treści reklamowe]

Nataleczka1987
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2022, 15:11

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: Nataleczka1987 » 22 lip 2022, 16:03

Po Urodzeniu dziecka, hmmm ja np powiększyłam się, a w zasadzie rozszerzyłam jakby w okolicy żeber i tak mi już zostało. Przytyły mi również ręce, również mi tak już zostało.

Telte
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2020, 10:29

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: Telte » 18 paź 2022, 09:19

U mnie nie jest tak źle ;) Na szczęście nie przytyłam tak dużo w ciąży tak wiec skończyło się na kilku niewielkich rozstępach na brzuchu (są jednak na boku tak więc nie są zbyt widoczne, nic nie będę z nimi robiła).

W ciązy stosowałam olejek na rozstępy od moderator - edytowano link reklamowy
ma lepszy sklad niż oleje migdałowe w dużych marketach.
Nie wiem czy miało to duży wpływ na ilość rozstępów ale mogę polecić bo ma świetne działanie nawilżające. Tak więc stosuję do tej pory

RafaCoralowa
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 37
Rejestracja: 18 maja 2022, 15:18

Re: nasza uroda po urodzeniu dziecka

Post autor: RafaCoralowa » 29 lis 2022, 15:30

U mnie niestety mięśnie brzucha się rozeszły, bo ich kompletnie nie ćwiczyłam :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”