Ciaza i tabletki anty.

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Ciaza i tabletki anty.

Post autor: magda1600 » 06 sty 2010, 15:47

Postanowilam zapytac Was o zdanie, poniewaz wiadomo,ze ile osob tyle opinii, moze uda mi sie wreszcie uwolnic od watpliwosci.Otoz, od kilku lat biore tabletki, mam juz dziecko. Nie planuje w najblizszym czasie nastepnego, byc moze nawet wcale...Nie chce miec nieplanowanego dziecka tak bardzo,ze dosc czesto nawiedzaja mnie fobie zwiazane z ciaza. Od kilku miesiecy nie robie sobie testow, przekonalam sama siebie,ze trzeba przeciez ufac tym tabletkom w przepisowych 99%. Ostatnio moj okres przesunal sie z piatku na niedziele i rowniez znacznie zmniejszyla sie jego obfitosc(ostatnia tabletka we wtorek). Do tego znow pobolewa brzuch, zwiastujac nadejscie krwawienia(jak bylo przed ciaza). Oczywiscie udalam sie do lekarza, ale do ginekologa niestety nie dostane skierowania, poniewaz jak sie dowiedzialam, wazne, ze mam ten okres, a brzuch moze bolec i najlepiej wszczepic sobie wszywke i po problemie(czyt. po okresie). Caly czas zadreczam sie faktem,ze przeciez ciaze podczas brania tabletek wystepuja i kazdy moze byc tym znikomym odsetkiem...Zaznaczam, ze mimo wystepowania tego typu przemyslen jestem zdrowa cialem i umyslem;) Kazda niestrawnosc odczuwam bardzo dotkliwie, uznajac ,iz moze byc to przejaw ciazy...I znow mnie dopadlo...Na dodatek przybralam na wadze...Przeciez nawet kilka testow moze wyjsc ujemnie. Napiszcie mi prosze czy macie jakies dokladniejsze info na temat ew. wplywu tabletek na ciaze(dziecko). Wyczytalam,ze jezeli dojdzie do zaplodnienia u osoby na tabletkach i sa one przyjmowane podczas ciazy nie maja one wplywu na rozwijajace sie dziecko, ale jakos nie jestem do tego przekonana. Moze tez znajdzie sie osoba na forum, ktora (niestety)byla w takiej sytuacji. Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii. Hm...musze przyznac, ze nie bylam pewna slusznosci zamieszczenia tego watku, poniewaz czuje sie jak nieoswiecona, a zyjemy przeciez w XXIw...Ale coz, gdybym juz zaszla w nieoczekiwana ciaze chcialabym wiedziec czy przypadkiem nie szkodze mojemu dziecku. W kraju, w ktorym zyje raczej nie ma co liczyc na pomoc medyczna, bo odbywa sie tu naturalna selekcja ,jesli chodzi o nienarodzone dzieci, a polozne czesto nawet nie wiedza jak pobrac krew do badania....Z ciekawoscia przeczytam co macie do powiedzenia na ten temat. Mozecie tez napisac cos o innych srodkach anty- przeciez rozwijaja sie tez plody przy spiralach, np...Pozdrawiam.
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nesia
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3812
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:47

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: nesia » 07 sty 2010, 08:49

Najprościej w tym układzie jesli do gin. nie możesz sie udac - wykonaj najzwyklejszy test ciązowy. Jesli chodzi o szkodliwość/nieszkodliwość tabletek anty. na płód - wszystkie tablety w jakims stopniu szkodzą, w pierwszym trymestrze lekarze wręcz zalecaja odstawienie wszystkich farmaceutyków jakie tyko można. W późniejszym czasie ciąży równiez stosujemy minimalistykę w farmaceutykach.
23.02.07 - ;)

Uroda to weksel honorowany na całym świecie za okazaniem.
Giacomo Casanova

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: majamajamaja » 15 paź 2011, 23:46

No i co Magda, to juz ponad poltora roku, ale moze jeszcze tu wpadniesz? A propos wpadania: to wtedy chyba jednak nie byla ciaza, co? Ja tez tak mam, przy kazdej podwyzszonej temperaturze sie upewniam, czy przypadkiem nie zaszlam... ale teraz to juz troche dalam czadu: z powodu choroby nie moglam odebrac tabletek anty, ktore zamowilam w miescie, w ktorym pracuje, a jest od mojego oddalone o 90 km. Te pierwsza pigulke wzielam wiec o 36 godzin pozniej, ups, niz trzeba bylo. Bez zastanowienia kochalam sie tez tej nocy, bo taka mialam nagle ochote (heart Zeby nie bylo lekko, wlasnie zmienilam tabletki na inne, wiec nie wiem, jakie sa skutki uboczne. A mam ich sporo: spie od dwoch tygodni prawie non stop (w weekend caly dzien!), czuje sie w okolicach brzucha tak, jak na miesiaczke, zle mi i zbiera sie na wymioty, chociaz jeszcze do tego nie doszlo. No i temperatura na przemian podwyzszona i normalna. Dwa tygodnie juz tak mam. A testy robi sie dopiero od brakujacej miesiaczki... To oznacza, ze jeszcze dwa tygodnie musze sie tak przemeczyc?
Przelalam tu swoje emocje, pewnie wybiore sie do pani ginekolog w nadchodzacym tygodniu...
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: magda1600 » 16 paź 2011, 12:30

Wspolczuje. Tak, kilka miesiecy juz minelo, nadal mam jedno dziecko i nie jestem w ciazy. W sierpniu zalozylam spirale, bo lekarz zmienil mi tabletki i jakos nie bylam przekonana do slusznosci jego opinii. Zanim zalozylam spirale odbylam rozmowe z pielegniarka- powiedziala, ze jesli juz dochodzi do zaplodnienia, to zazwyczaj jest to ciaza pozamaciczna lub tez dziecko rozwija sie nad spirala, ktorej to nie usuwaja. Wychodzi przy porodzie... (wondering W kazdym razie podeszlam do tematu na trzezwo, bez rozczulania sie...Wole miec hormony, ze tak sie wyraze W docelowym miejscu niz zjadac je codziennie.
Byc moze jest Ci niedobrze, poniewaz wciaz myslisz o tym, ze mozesz byc w ciazy. Do tego zmeczona. Ja bym odczekala ze 2 tygodnie od kiedy uprawialas seks i zrobila test, potem kolejny jak okres sie spozni. Jesli masz mozliwosc zbadac sie ginekologicznie, to idz. Poczujesz sie lepiej po badaniu. Bedzie dobrze (yes)
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: majamajamaja » 16 paź 2011, 20:15

Hej Magda, postanowilam sprawe postawic jasno i odstawilam tabletki. Jesli mialaby byc ciaza, to i tak zadna roznica, a jesli nie, to moge sie spodziewac krwawienia. O jednym efekcie nie pomyslalam: po odstawieniu tych tabletek w ciagu kilku godzin (!) zrobilam sie taka sama, co dwa tygodnie temu! Wszystko mi przeszlo. No wiec - winne byly te moje nowe tabletki, chociaz nie wyobrazalam sobie, ze moge miec az takie skutki uboczne.
Tak swoja droga juz sie troche cieszylam, gdybym byla w ciazy. Za pierwszym razem strzal w dziesiatke.
Jedyne co mi przeszkadzalo, to ta nieustajaca sennosc.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: magda1600 » 16 paź 2011, 23:28

No to super, kiedy ja zmienialam tabsy pare lat temu, tez mialam nudnosci. To teraz co zrobisz?
Idziesz po inne czy cos nowego?
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: majamajamaja » 21 paź 2011, 21:11

Nie wiem, bo juz kupilam tych tabletek na pol roku. Spuchlam od nich, nogi jak banie, czuje sie jak slon.
Moze tak byc, ze je faktycznie odstawie i kupie takie urzadzenie, ktore (samo) wylicza dni plodne na podstawie temperatury ciala, mierzonej w buzi (whew
Wiem, ze jest taka metoda mierzenia sobie samej, w miejscu, w ktorym bym nie chciala tego robic, zapisywania tego w kalendarzyku i analizowania. Do tego sie nie kwalifikuje. Ale taki mini-komputerek, moze wyprobuje. Cieszylabym sie, gdyby mi sie w zwiazku z tym udalo schudnac...

Acha, dzisiaj znowu chcialam sobie kupic test ciazowy, tak na wszelki wypadek, no bo w koncu spuchlam... ale maz mnie troche uspokoil.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: magda1600 » 21 paź 2011, 22:52

Ciekawe, ale oczywiscie jestes swiadoma tego, ze tzw metody naturalne sa najbardziej zawodne i temperatura ciala zmienia sie w zaleznosci od samopoczucia itp...Nie wiem czy moglabym zaufac jakiejs maszynce...Przyznam, ze nie slyszalam o tej metodzie, wydaje mnie sie jednak, ze to na zasadzie zwyklego ''kalendarzyka'' a w maszynce sa jakies dane zapisane wg ktorych wykazuje ona dni polodne... (wondering
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majamajamaja
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1851
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:24

Re: Ciaza i tabletki anty.

Post autor: majamajamaja » 23 paź 2011, 17:03

No, wlasnie, do tej pory bylam sceptyczna. Jednak jestem spokojna, bo dziecko i tak planuje, i ten aparacik przytestuje przy okazji. Mysle, ze jest to raczej bardzo precyzyjna aparatura, bo dostosowuje sie wylacznie do mnie. I nie musze codziennie robic siusiu na jakies patyczki. Jeszcze nic nie kupilam. Zla jestem o te glupie tabletki, ktore mnie na trzy tygodnie "wylaczyly" przez te sennosc. Do tego napuchlam strasznie. W wyniku diety schudlam 1 kg, a wszystkie spodnie na mnie za ciasne! Obecnie nosze legginsy.
15 kwietnia 2009 - Brzuchanski, powieki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”