"Brudne" łokcie

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Nicole
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1101
Rejestracja: 08 lut 2005, 21:18

"Brudne" łokcie

Post autor: Nicole » 04 sie 2021, 13:44

Podobno dość częsty problem, a nie znalazłam takiego wątku na forum. Cóż, może macie to szczęście i macie łokcie w kolorze reszty ciała. Ja niestety od zawsze (taka "uroda") mam łokcie znacznie ciemniejsze od reszty rąk, wygląda to bardzo niechlujnie. Szorowanie nie pomaga, przeszłam też już fazę kremów z mocznikiem. Podobno to może być objaw chorej tarczycy, ale jest ok. Co można z takimi łokciami zrobić? Na dodatek jestem osobą bladą, więc efekt tym bardziej opłakany. Nie mam zrogowaciałej skóry, ale kombinuję czy te maski złuszczające na stopy nie walnąć na łokcie. Są po prostu brązowe (angry

Awatar użytkownika
er1
Moderator Beauty
Moderator Beauty
Posty: 1808
Rejestracja: 21 kwie 2015, 20:30
Lokalizacja: Kielce

Re: "Brudne" łokcie

Post autor: er1 » 04 sie 2021, 14:18

Od zawsze mam ten sam problem, mam ciemną karnację. Kiedyś próbowałam z tym walczyć, ale z biegiem czasu przestało mieć to dla mnie znaczenie ;) poprostu dbam, aby skóra na łokciach i kolanach była nawilżona, regularnie używam peelingów. Zauważyłam, że latem przebarwienia są silniejsze, pewnie słońce ma na to duży wpływ. Warto unikać słońca i używać filtrów.
Ostatnio na europejskim rynku pojawiły się świetne kosmetyki koreańskie. Koreanki uwielbiają jasną skórę i stosują kremy rozjaśniające. Może poszukaj czegoś dla siebie w takim asortymencie?
Na szybko znalazłam taki krem, ale z pewnością jest więcej koreańskich kosmetyków rozjaśniających ;)
https://makeup.pl/product/247861/?gclid ... 3cQAvD_BwE
Warte uwagi są też kremy bb i cc do ciała- dają bardzo fajny, choć chwilowy efekt ujednolicenia koloru skóry.
Przykładowe balsamy koloryzujące do ciała: Fluid-balsam Body BB Lirene, Krem koloryzujący do ciała Magic BB Collistar, Multifunkcyjny krem korygujący do ciała CC Color Control Bielenda, Multifukcyjny mus CC 8w1 poprawiający koloryt skóry Venus, Instant Tan Wash Off Face and Body Lotion St. Tropez
Zasady dostępu do Galerii Zamkniętej:
viewtopic.php?f=26&t=2799
Samouczek dla Użytkowników- uaktualniona wersja:
viewtopic.php?f=26&t=11210
galeria@beautywpolsce.com

Nicole
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1101
Rejestracja: 08 lut 2005, 21:18

Re: "Brudne" łokcie

Post autor: Nicole » 04 sie 2021, 14:51

dzięki, popatrzę na te koreańskie wybielacze. Raczej interesuje mnie "zdarcie" tej ciemnej skóry, niż farbowanie całego ciała przez łokcie. Przynajmniej masz ciemną karnację, pewnie tego aż tak u Ciebie nie widać. Wyobraz sobie białe ręce i brązowe łokcie, koszmar. Chyba masz rację, że latem wygląda to gorzej... poobserwuję.

Ta_alicjaPli
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2022, 13:29

Re: "Brudne" łokcie

Post autor: Ta_alicjaPli » 08 lip 2022, 10:21

Na rynku są sera rozjaśniające do twarzy z witaminą C, mogą działać też na przebarwienia na łokciach, spróbuj :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”