Program na MASE mięśniową!

Higena, Uroda, Moda i Trendy, Co kto ma do Was i co Wam chodzi po głowie

Moderator: Zespół I

aleks1723
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2015, 02:42

Re: Program na MASE mięśniową!

Post autor: aleks1723 » 28 lis 2017, 14:19

Dieta zawsze musi być dopasowana indywidualnie, zależy czy ktoś jest ektomorfikiem, mezo, czy endo.. od grupy krwi nawet :) I oczywiście od wagi startowej. Nie polecam ściągać gotowców z neta, tylko wykupić dietę u kogoś, kto się na tym zna. Oczywiście, jeżeli ktoś chce sam, to powinnien sporo o tym czytać, dostosować diete do swoich predyspozycji.
12.12.2017. Ckn Dr Stepniewski.
W przyszlosci uzupelnic wrodzony ubytek na szczece i zalozyc aparat na zeby.

Awatar użytkownika
Ls400
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 78
Rejestracja: 28 maja 2016, 21:20
Kontakt:

Re: Program na MASE mięśniową!

Post autor: Ls400 » 28 lis 2017, 15:58

Po pierwsze, dziewczyny, masa to nie zalewanie się fatem. Tylko budowanie mięśni(pośladkowch tez;)) przy jak najmniejszym zalewaniu się. Dieta i trening musi być dobrany pod osobę i najlepiej jest zaczynać od diety zbilansowanej i od poziomu kcal, na którym byście utrzymywały normalnie wagę i dodawane po trochu obserwując swój organizm. To czy zjecie 3 czy 6 posiłkow nie ma większego znaczenia. Mi dzięki cięzarom i diecie na mase udało się w koncu zbudować tyłek.
wyjściówka:viewtopic.php?f=27&t=17759&start=750

26.09.2017 - konsultacja u dr Brzuchańskiego
23.04.18- powiększenie mentor hp 425cc

glamourek
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 4
Rejestracja: 06 gru 2023, 17:05

Re: Program na MASE mięśniową!

Post autor: glamourek » 06 gru 2023, 17:48

THEOpl pisze:
20 kwie 2008, 08:44
Operacje operacjami ale bez wlasnego wkladu NIKT nie bedzie wygladal dobrze. Juz od 2 lata cwicze ciezarami i w sumie nie narzekam efekt widze z tym ze musze rzucic prace, ktora obecnie wykonuje poniewaz za duzo spalam w niej energi. Nie od dzis wiadomo, ze fizyczna praca nie sprzyja kulturystom w osiagnieciu celu. Ale wracajac do tematu. Mam nadzieje ze znajda sie osoby, ktore tez interesuja sie tym sportem i podziela sie ze mna swoimi doswiadczeniami. Co do mojego programu na mase Najskuteczniejszy byl ten:
6 posilkow co 3 godziny!

1 posilek godz 6.00
- 200dag sera bialego razem z serkiem homogenizowanym
- 100dag platkow owsianych (gotowane na mleku lub na wodzie)
20dag rodzynek
20dag pestek ze slonecznika
olej lniany (lyzka stolowa) moze byc oliwa z oliwek
wszystko mieszamy z platkami i gotowe.

2 posilek godz 9.00
- 100dag makaronu lub ryzu
- 200dag piersi z kurczaka
- 200dag warzyw (ja kupowalem gotowe mieszanki na patelnie)
- sok do picia

3 posilek godz 12.00
- podobnie jak o godz 9.00 z tym ze dla odmiany mozna zjesc rybe

4 posilek godz 15.00
- podobnie jak o godz 9.00 i 12.00 + puszka tunczyka
(4 posilek to zazwyczaj jadlem razem z rodzina- mozna zwariowac jesc wkolko to samo ;)

5 posilek godz 18.00
- to samo co o godz 6.00

6 posilek godz 21.00
- pol godziny przed snem przydaloby sie cos szybko strawnego
moze byc shake na noc + co nieco z lodowki.
Ja osobiscie jadam to co powyzej w zaleznosci od apetytu.

Do tego oczywiscie pol godziny przed treningiem odzywka w moim przypadku MEGA MASS 4000. Wszystkie wartosci "dag" mozna regulowac wedlug wlasnych potrzeb TAK aby po 3 godzinach mozna bylo zjesc caly posilek i po kolejnych 3 i po... Dawki oczywiscie zwiekszac co tydzien stopniowo. JEDEN dzien w tygodniu mozna sobie pofolgowac i zjesc wszystko na co ma sie ochote NIE zapominajac oczywiscie o jedzeniu co 3 godziny. W moim przypadku to dzien w ktorym nie cwicze.

Zapraszam do tematu wszystkich zainteresowanych programem na MASE :-D
Masa to nie tylko żarcie, oprócz diety jest jeszcze regeneracja czyli sen i trening. Paradoksalnie jak masz dużo ruchu i chcesz pracować nad masą to powinieneś trenować mniej niż więcej i ćwiczyć głównie przy pomocy ćwiczeń wielostawowych - martwy ciąg, przysiad, wyciskania , a mniej skupiać się na izolacji. Rzuć okiem tutaj - jak zrobić masę , masz tam nawet o wpływie stresu, genetyki czy systemu treningowego. Od A-Z. Ja po zastosowaniu wskazówek mam +8kg w rok, a w robocie robię około 30 000 kroków dziennie i w zasadzie też traktuję to jako część treningu - dlatego tylko wielostawy robię i żadnego cardio.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Męskie sprawy”