ANTYKONCEPCJA

Moderator: Zespół I

Antykoncepcja - jaka stosujecie?

pigulki
213
52%
plasterki
25
6%
gumki
76
19%
wkladki
44
11%
naturalna
30
7%
inne
19
5%
 
Liczba głosów: 407

Awatar użytkownika
nefertari
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4427
Rejestracja: 19 lis 2008, 08:22

Post autor: nefertari » 04 cze 2009, 11:25

po mercilonie było coś nie tak?


pigułki
na starcie: 75A na mecie: 70F dzięki anatomicznym mentorom 440 cc styczeń 2009

Awatar użytkownika
Madlenia
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 225
Rejestracja: 24 kwie 2009, 22:27
Kontakt:

Post autor: Madlenia » 04 cze 2009, 12:50

Tak, paskudnie przytyłam, miesiączki były równie bolesne ale dodatkowo bardziej obfite. Ciągle mnie głowa bolała, libido zerowe. Nie powiem "nie polecam", bo na każda kobitę działa inaczej. zapewne mnóstwo innych pań zachwala Mercilon, ja jednak nie ;)
~~~ 8.06.2009 - nosek u dr Łątkowskiego ~~~
---------------------------------------------------------------
Wszystko to, co mam wykradłem bogu gdy spał.
I tak zabierze mi więcej zatrzymując serce..

Awatar użytkownika
Aguuu
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1728
Rejestracja: 24 lis 2008, 13:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: Aguuu » 19 gru 2009, 19:14

jednak pigułki zyskały największą przychylność... W sumie się nie dziwie, chyba jeden z najlepszych środków antykoncepcyjnych.
"Melodia jest jak pierwsze spotkanie, pociąg fizyczny, jak seks. Słowa zaś są jak dłuższy związek"

Awatar użytkownika
gosienka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2520
Rejestracja: 23 sty 2009, 21:28
Lokalizacja: polska

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: gosienka » 19 gru 2009, 20:21

najpierw trigullar,potem kalendarzyk małzenski,pozniej gumki,czasami pianki,teraz spiralka,ze wszystkich metod spiralka dla mnie najlepsza.

Awatar użytkownika
tOOsia
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 745
Rejestracja: 23 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: tOOsia » 01 paź 2010, 21:35

Ja na pigulkach jestem w sumie od pieciu lat, mialam kilka krotkich przerw.
Najpierw byl Microgynon ale cierply mi po nnim nogi i rece, mialam opuchniete i obolale lydki. Czasami mialam problemy ze snem i migreny. Ochota na seks... srednia. Okres byl bolesny i trwal OSIEM dni.
Po dwoch i pol roku mialam przerwe, przestawilam sie na Mercilon. Rok byl spoko. Potem mialam przerwe trzymiesieczna podczas ktorej mialam tylko JEDEN okres, wyskakiwaly mi okropne ropne pryszcze na twarzy i na plecach tak, ze az bolala mnie skora. Wlosy mialam tluste pol godziny po umyciu. To bylo okropne. Piersi mialam bardzo malutkie :( Wrocilam szybko do Mercilonu. Biust wrocil do poprzedniego stanu a nawet jeszcze troche sie powiekszyl. Cera sie naprawila. Okresy mam duzo lagodniejsze, trwaja 4-5 dni. Libido zerowe :/
Po sostatnim okresie zaczely mi sie jakies problemy. Poprawilo mi sie libido i spuchly mi troche piersi (co generalnie jest fajne ale troche mnie niepokoi). Teraz mialam straszne jazdy emocjonalne przed okresem, plakalam chyba tydzien z roznych powodow, wyskoczyly mi okropne pryszcze, zaczely mi cierpnac rece i nogi, pojawil sie bol kregoslupa... pojawily sie straszne bole glowy przy czym moj lekarz wiarze to ze stresem a nie z pigulkami.
Zastanawiam sie nad przerwa ale boje sie ze bedzie tak jak wczesniej, zero okresu i piersi, za to mnoostwo pryszczy i tluste wlosy :/

czy ktoras z was robila sobie testy hormonalne? na czym to polega?
24 styczen 2012 - korekta nosa. Dr Stepniewski. JUZ PO!!! JESTEM TAAAAKA SZCZESLIWA !!!

Awatar użytkownika
alessandra01
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 201
Rejestracja: 25 lut 2010, 23:29
Lokalizacja: Łódź

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: alessandra01 » 04 lut 2011, 13:47

od zawsze tabletki , raz spróbowałam zastrzyk na 3 miesiące , ale w moim przypadku się nie sprawdził (czułam się fatalnie )
14.10.2010 dr Żukowska 410 anatomiczne

Chcę mieć większe!!

11. 02. 2015 dr Łątkowski 500 okrągłe

Awatar użytkownika
teq88_
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 85
Rejestracja: 20 lis 2010, 23:45

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: teq88_ » 06 lut 2011, 19:11

Ja bralam pigulki Cilest..swietnie sie po nich czulam,zadnych skutkow ubocznych..jedynym skutkiem ubocznym to to ze zapominalam ich brac( moja wina) wiec postanowilam sprobowac zastrzyk ktory robi sie co 3 miesiace. Odradzam wszystkim dziewczynom to cholerstwo..okresu nie mam do dzis a minelo juz 5 miesiecy od dnia kiedy przestal dzialas ,przytylam boli mnie czesto glowa tradzik itd. i podobno to normalne po tym zastrzyku..tragedia
19.10.2011- Nowy nosek dr Szczyt JUZ PO !!!
NOS PRZED http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=280" onclick="window.open(this.href);return false;
NOS PO http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... &start=820" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
alessandra01
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 201
Rejestracja: 25 lut 2010, 23:29
Lokalizacja: Łódź

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: alessandra01 » 02 mar 2011, 12:59

Podpisuje się pod powyższym , także kiedyś zrobiłam sobie ten zastrzyk raczej z ciekawości . Czułam się po nim fatalnie . Piersi miałam cały czas twarde jak kamień i strasznie bolały , czułam się "pełna" i co chwilę płakałam . Nigdy więcej!
14.10.2010 dr Żukowska 410 anatomiczne

Chcę mieć większe!!

11. 02. 2015 dr Łątkowski 500 okrągłe

Awatar użytkownika
tOOsia
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 745
Rejestracja: 23 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: tOOsia » 21 wrz 2011, 19:08

Dziewczyny potrzebuje porady...
Od grudnia zeszlego roku nie biore pigulek antykoncepcyjnych. Tak jak pisalam wczesniej na pigulkach bylam przez 5 lat z krotkimi przerwami (Microgynon a potem Mercilon).
Przerwalam ze wzgledu na zle samopoczucie. Samopoczucie sie zdecydwoanie poprawilo.
Niestety wysypalo mi tradzik co wlasnie bezskutecznie lecze...
Schudlam cztery kilo, choc przybralam na pigulkach wiecej.
Stracilam cycki (z miseczki D do malego C :( ).
Nie mam juz takich jazd emocjonalnych. Zdarza mi sie byc smutna i bardzo glodna przed samym okresem ale poza tym czuje sie super.
Problemem jest nieregularnosc okresu. Pierwsze trzy cykle byly regularne, bezbolesne, nastepne zaczely sie przeciagac o kilka dni, kazdy kolejny jest pozniej... teraz czekam na okres juz od siedmiu i pol tygodnia. Testy ciazowe juz robilam trzy razy :/ mimo ze sie zabezpieczamy ale przez to wszytsko zyje w strasznym stresie. Problemem jest rowniez brzuch ktory mi strasznie puchnie i boli. mam niesamowite skurcze, ktore moglyby wskazywac na zblizajacy sie okres, jednak okresu nie ma. W tym miesiacu mialam kilka drobnych krwawien miedzymiesiaczkowych. Oprocz tego zauwazylam ze zaczely mi wyrastac ciemne wloski w miejscach w ktorych ich wczesniej nie bylo! A moje wlosy na glowie, ktore zawsze byly dlugie i piekne przezedzily sie o POLOWE! az musialam je skrocic bo wygladaly tragicznie :(

Zanim zaczelam brac pigulki nie mialam regularnie okresu wiec nie jest to dla mnie tak dziwne, wydaje mi sie ze tak juz poprostu mam... jednak niepokoi mnie to gdyz mam 27 lat i takie sprawy powinny chyba juz funkcjonowac poprawnie...


Co mam zrobic?
O jakie testy poprosic?

Zaznaczam ze mieszkam w UK i zamierzam wybrac sie do sexual health clinic w poniedzialek, jednak chcialabym wiedziec o co pytac i jakie problemy poruszyc.
24 styczen 2012 - korekta nosa. Dr Stepniewski. JUZ PO!!! JESTEM TAAAAKA SZCZESLIWA !!!

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Re: ANTYKONCEPCJA

Post autor: GosiaczEq » 01 paź 2011, 19:27

tOOsia miałam podobne problemy, jak odstawiłam po 3latach , w końcu wymiękłam i wróciłam, ale...
po odstawieniu po raz 1 nie robiłam ze sobą nic i pojawił się trądzik, kg szły bez przerwy w górę, okres bolesny, jakieś różne bóle w podbrzuszu itd. Wkurzyłam się i wróciłam do pigułek, ale świadomie i zaczęłam brać jednocześnie tabletki na trądzik, stoosować dietę, brać witaminy i teraz po 3 miesiącach odstawiłam ponownie i nic się nie dzieje:-). Może to nie jest dobra metoda, bo to jednak hormony, ale nikt mi nie mówił, żeby tak zrobić jak odstawiałam. Przestałam brać tabletki cerę mam ładną, schudłam już parę kg i wszystko jest w normie :)
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety”