ANTYKONCEPCJA

Moderator: Zespół I

Antykoncepcja - jaka stosujecie?

pigulki
213
52%
plasterki
25
6%
gumki
76
19%
wkladki
44
11%
naturalna
30
7%
inne
19
5%
 
Liczba głosów: 407

Awatar użytkownika
MonikaS
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2005, 19:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MonikaS » 06 maja 2005, 14:56

A my z mężem od 10 lat pozostajemy przy stosunku przerywanym. Boję się spiralki hormonów a mąż nie lubi prezerwatyw - więc cóż nam pozostało. Jak narazie zgraliśmy sie idealnie i w niczym nam to nie przeszkadza.
Kiedy 6 lat temu pomyśleliśmy o dziecku udało nam się spłodzić je za pierwszym strzałem :!: :D :D :D

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 06 maja 2005, 17:04

Eko ja miałam Mirene przez półtora roku i czułam się z nią świetnie!! chciałabym chyba do niej wrócić bo teraz biore triquilar a ja nie jestem zbyt regularna w braniu tabletek :lol:
Plamienia z tego co pamiętam też miałam ale ustały po kilku miesiącach i zamiast okresu miałam tylko 3dni plamienia i spokój. to świetne uczucie ze okres przechodzi tak łatwo i tak krótko. no i nie rozwala całej gospodarki hormonalnej tylko działa sobie "tam gdzie trzeba".
ile juz ją masz??
ile teraz kosztuje założenie i ile sama spiralka??
jak ja zakładałam to płaciłam chyba 660zł za spirale i 300zł za założenie a zdjęcie gratis :lol:
a czy nie kłują Twojego partnera nitki od niej??? u mnie był z tym problem więc lekarz mi schował nitki do środka i przy wyjęciu szukał ich pęsetką :cry: trwalo to dłuzej przez to....

Eko a Ty już rodziłaś? bo jak ja zakładałam to niewielu się chciało podjąć bo nie rodziłam ale w końcu staneło na tym że założył mi na moją odpowiedzialność.
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
Eko
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1554
Rejestracja: 03 mar 2005, 19:23
Kontakt:

Post autor: Eko » 08 maja 2005, 16:01

Gaga
Spiralkę mam już prawie dwa lata i w tej chwili nie plamię ponieważ ze względu na op. w lipcu biorę Dianę żeby nie było niespodzianki że zpowodu stresu wyskoczy mi okres.
Za spiralkę Mirena płaciłam 1000 zł. +60 zł założenie.
Jeżei chodzi o nitki to poczułam je dopiero niedawno i mój ginekolog odrobinkę skracał, teraz jest ok :)
Mam dwa porody za sobą i więcej nie planuję, dlatego właśnie robię piersi bo dopiero teraz jest to dla mnie dobry moment :wink:
Gaga nie rozumiem dlaczego miałaś wyjętą spiralkę po tak krótkim czasie, czy coś złego się działo :?: Przeciesz Mirena to spiralka na 5 lat, i głównie z tego powodu ją wybrałam nie pomijając że 98-99% zabezpiecza, ma dobry wpływ na skórę i jak sama wspomniałaś krótki czas plamienia bo krwawieniem to nie nazwała bym tego :wink:

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 08 maja 2005, 16:16

musiałam wyjąć- to znaczy tak zdecydowałam, ze względu ze wyskoczyły mi duże problemy z cerą i podjełam się leczenia dianą na 3 lata, lekarz zalecił mi wyjęcie spiralki.
mało zapłaciłas za założenie, mnie wszędzie mówią 300zł i drugie 300za zdjęcie :)
gdzie robiłas u prywatnego???
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
Eko
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1554
Rejestracja: 03 mar 2005, 19:23
Kontakt:

Post autor: Eko » 08 maja 2005, 16:55

Tak robiłam prywatnie.
Nie wiem le w tej chwili kosztuje, ale sądzę że cena jest zbliżona do tej z przed ~2 lat.
Nie rozumiem dlaczego tak długi okres kuracji zalecił ci twój doktor,ale kurację zwłaszcza na problemy z cerą stosuje sie kilka miesięcy.
Proponuje żebyś stosoała ją kilka miesięcy i stop :!: ,a to z prostego powodu -po długim stosowaniu tego specyfiku możesz mieć brzydką pamiątkę na twarzy w postaci brązowych plamek,które przy ekspozycji na słońcu stają sie ciemniejsze. Podejżewam że o tym nie zostałaś poinformowana. Ne będę cię straszyć ale ja ten problem mam i nie pomagają żadne kremy wybielające itd...
to schorzenie się jakoś fachowo nazywa, ale nie mogę sobie przypomnieć :evil:

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 08 maja 2005, 17:00

mówił mi lekarz o tym i nawet w ulotce pisze dlatego używałam całkowitego blokera jak wychodziłam na zewnątrz. teraz nawet jestem na blokerku 20! ale toze wzgledu na to żew styczniu robiłam kwasy 20%. to chyba osatnie lato z blokerem ale i tak po soku marchewkowym mam ładne zabarwienie skóry.
teraz juz nie musze się katowac lekami na cere więc mysle o spiralce znów..
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
Eko
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1554
Rejestracja: 03 mar 2005, 19:23
Kontakt:

Post autor: Eko » 08 maja 2005, 17:16

Czerwiec to ostatni miesiąc i więcej nie biorę tego badziewia bo latem mój klopot się nasili i będę sie katować tymi śmierdzącymi kremami mają zapach cebuli i jeszcze jakigoś cholerstwa tfujjj....
Jesienią pomyślę o jakimś zabiegu ......i widzisz jest tak jak mówiłaś w którymś z tematów zawsze znajdzie się coś do poprawienia :wink:

Awatar użytkownika
GAGA
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2314
Rejestracja: 12 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawka pÂłonie :)

Post autor: GAGA » 08 maja 2005, 18:23

Eko a jakie kremy mają zapach cebuli??ja używam filterka blokera 20 z avene chyba. i ma normalny zapach ...jak krem
M³odym ludziom wydaje siê, ¿e pieni±dze s± najwa¿niejsz± rzecz± w ¿yciu. Gdy siê zestarzej±, s± ju¿ tego pewni./ Oscar Wilde
Snobizm jest jak wisienka na torcie - tylko dla wybranych. To rodzaj wtajemniczenia. Wyzwanie rzucone tyranii mas....

Awatar użytkownika
Eko
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1554
Rejestracja: 03 mar 2005, 19:23
Kontakt:

Post autor: Eko » 08 maja 2005, 18:41

Gaguś ty smarujesz kremem który pomoże ci zapobiec takim zmianom przy ekspozycji na słońcu bo Diana+słoneczko =plamki pigmentowe.

Ja stosowałam kremy wybielające takie plamy tj.Eris cena~40 zł. i jeszcze jakaś firma ale nie pamiętam nz. firmy cenę owszem~ponad 90zł a efekt prawie żaden :evil:
Zimą te plamki są mniej widoczne bo i mniej słońca, ale lato to skucha ponieważ żadko kiedy nakładam jakiś fluid pozostają tylko wysokie filtry :cry:

Awatar użytkownika
maxin78
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 115
Rejestracja: 03 cze 2005, 22:49
Lokalizacja: londyn

Post autor: maxin78 » 05 cze 2005, 15:25

Przez 9 lat zazywalam pigulki,pierwsze 5 lat Marwelon,a nastepne 4 lata Lestigon 20*,Uwazam to za bardzo skuteczna metode atykoncepcji.
Teraz jednak zobaczymy jak to bedzie jak zaczniemy sie starc o Dzidziusia?Czy wszystko bedzie ok?pzdr
Nie ma kobiet niezrozumialych,sa tylko mezczyzni niedomyslni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety”