ANTYKONCEPCJA

Moderator: Zespół I

Antykoncepcja - jaka stosujecie?

pigulki
213
52%
plasterki
25
6%
gumki
76
19%
wkladki
44
11%
naturalna
30
7%
inne
19
5%
 
Liczba głosów: 407

migotka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 370
Rejestracja: 27 wrz 2005, 23:17

Post autor: migotka » 24 paź 2006, 20:39

Violet ja tez bralam Cilest 1,5 roku i u mnie objawy byly odwrotne - chudlam w oczach, zero ochoty na seks, mialam stany depresyjne smialam sie z byle czego a za chwilke plakalam - mialam straszna hustawke nastrojow a kiedy moja waga spadla do 44 kilo lekarz kazal mi je kategorycznie odstawic i przepisal mi Harmonet bo ma mniejsza dawke hormonow i dopiero wtedy poczulam ze zyje. Harmonet tez bralam 1,5 roku i wlasnie tydzien temu odstawilam. Mialam kolezanke ktora tez brala Cilest i miala takie same objawy jak ty. popros lekarza zeby ci zmnienil pigulki na inne bo widocznie sa zle dobrane. Uwazam osobiscie ze lekarze powinni nam robic badanie hormonow przed przepisaniem tabletek a nie przepisywac tak na oko bo uniknelybysmy wielu nieprzyjemnych objawow a nie jest tez to obojetne dla naszego zdrowia bo zle dobrane pigulki moga dac fatalne skutki :( Wiem ze dziewczyny bardzo chwala sobie pigulki Jeanine. Ja teraz robie sobie przerwe od pigulek ale jak zdecyduje sie brac ponownie poprosze lekarza zeby mi przepisal Jeanine.

Awatar użytkownika
Violet
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 264
Rejestracja: 05 mar 2006, 09:11
Lokalizacja: somewhere

Post autor: Violet » 24 paź 2006, 21:24

Dzieki Migotka! Powrocilam jednak do Diane i hustawka nastrojow zniknela...oby nic nie powrocilo :)

Awatar użytkownika
Merlinka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1509
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:44
Kontakt:

Post autor: Merlinka » 24 paź 2006, 21:33

jakie moga byc konsekwencje dlugotrwalego (ok 3 lata) przyjmowania tabletek przy zbyt wysokim poziomie prolaktyny?

migotka
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 370
Rejestracja: 27 wrz 2005, 23:17

Post autor: migotka » 25 paź 2006, 16:18

jakie moga byc kosekwencje to nie wiem ale ja tez mialam za wysoki poziom prolaktyny normalnie mleczko mi lecialo z piersi w malych ilosciach ale jednak lecialo. Po 3 miesiacach brania pigulek objawy ustapily zupelnie teraz odstawilam pigulki i mam nadzieje ze wszystko dalej bedzie ok i problem z prolaktyna nie wroci. Lekarz mi mowil ze wlasnie przy tej dolegliwosci zaleca sie branie pigulek w celu unormowania hormonow wiec pewnie wszystko bedzie ok nawet po 3 latach. :)

Awatar użytkownika
BARBIE
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 243
Rejestracja: 23 sie 2005, 22:11
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: BARBIE » 25 paź 2006, 16:26

Obecnie kończe szóste opakowanie Yasmine, od trzeciego opakowania zaczęłam przybierać na wadze (około 6kg) głównie brzuch i nogi-jestem załamana :(
Czy któraś z Was miała to samo po tych tabletkach i czy zrezygnowała, czy może brała je dalej i po jakimś czasie te kilogramy znikły :?
Obecnie wpadłam na pomysł, aby zmienić je na Jeanine, ale telefonicznie konsultowałam to z moim ginkiem, który stwierdził że jak przybieram po Yasminie to po tych też będę miała ten problem i znowu jestem w kropce. :(
Ale jak kiedyś brałam Cilest to nie tyłam, ale po około pięciu latach zażywania i po drugiej ciąży, gdy znowu je zaczęłam brać to pojawiły się plamienia. Co mi radzicie.
BARBIE - 10.03.2006r. dr.ÂŁÂątkowski - 350 okrÂągÂłe Âśredni profil pod gruczoÂł, ciĂŞcie pod piersiÂą, drugie 04.12.08r. - 450 okrÂągÂłe Âśredni profil pod gruczoÂł

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 25 paź 2006, 16:35

A jak dlugo mialas plamienia po Cilescie?
Jezeli przez 1 cykl to moze sprobuj wrocic do nich i przeczekac ja tez po ciazy pierwszy (caly :roll: ) cykl na prochach krwawilam.
WYZNANIE EX-DZIEWICY
Diabłu dam miłą chwileczkę
By zaś odpust zjednać
Panu Bogu świeczkę
Mnie już niepotrzebna
Jonasz Kofta

Awatar użytkownika
mona124
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 899
Rejestracja: 27 paź 2006, 09:56

Post autor: mona124 » 28 paź 2006, 01:55

Ja uprawiam stale takie sporty i uwierz mi zero emocji :lol: .No może gdybym nie dostała okresu po 28 dniach to może i emocje by były,ale jak narazie przez 8,no moze 7 latek(dopóki nie poznałam lepiej chlopaka)takowych emocji nie miewałam :wink:

Awatar użytkownika
malgosia
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 117
Rejestracja: 02 lut 2006, 20:08

Post autor: malgosia » 13 lis 2006, 16:30

Miesiąc po narodzinach dziecka zaczęłam brać trinordiol. Przez 8 miesięcy plamiłam, ale lekarz uspokajał mnie, że wszystko jest w porządku. Niestety po 5 latach ciągłego brania okazało się, że kończy się produkcja tego środka i lekarz przepisał mi Milvane. Po jednych i po drugich tabletkach cuję się po prostu rewelacyjnie. Najgorszy jest czas przerwy- mam ogólnie depresję, stany załamanie i niechęć do wszystkiego co żyje. Apetyt na seks przez 6 lat przyjmowania tabletek taki sam... Po latach mogę stwierdzić, że nawet nieco lepszy, bo kochamy się 3-4 razy w tygodniu. Faktem jednak jest, że gdy pierwszy raz przyjęłam Milvane, byłam tak pobudzona, że mąż wysiadł i po 3 godzinach maratonu- poddał się. Więc Milvane polecam z całą odpowiedzialnością.

Awatar użytkownika
Blue Rose
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 121
Rejestracja: 26 lis 2006, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Blue Rose » 12 gru 2006, 07:18

źle znosze hormony , mam zawroty głowy, nudności - więc przerwałam rozpocęte opakowanie
zastanawiam sie nad spiralą

musze na ten temat poczytac, jeli macie jakies doswiadzcenia, opinie w tym temacie to prosze o kontakt
Teraz miseczka 75D ... dumna i u¶miechniêta

Awatar użytkownika
monia.m
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:05
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: monia.m » 12 gru 2006, 23:59

Mam spiralę ponad półtora roku.
Wcześniej brałam tabl. anty., ale wszystkie strasznie obniżały mi libido.
To po co się zabezpieczać jak się nie chce uprawiać sexu :evil:
W chwili obecnej chyba wróciłam do swojego poziomu hormonów bo jest bez porównania.
Po za tym przy tabl. wiecznie miałam jakieś infekcje ( podobno normalne przy prochach).
Szkoda, że tak póżno ją założyłam, ale wiecznie było szkoda jednorazowo wydać 500zł, ale jak się te pieniądze podzieli przez 36 m-cy( bo na tyle jest wkładka) to wychodzi taniocha.
Nie mam, żadnych problemów ani dyskomfortu ogólnie polecam.
Jednym z minusów spirali jest zakaz tamponów.
Tabl. jeszcze łagodzą ból miesiąszek oraz zmniejszają krwawienie, przy spiralach wszystko jest normalnie.
podniesienie piersi i plastyka brzucha- Broma 09.11.2006-ju¿ po happy!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety”