chirurdzy od nosa w Polsce

Moderator: Zespół I

Twoja nosologia ;)

jestem po korekcie zachwycona(-y)
27
13%
jestem po korekcie, ale nadal stękam
30
15%
jestem przed i już nie mogę się doczekać
104
51%
dziękuję, popatrzę z boku
22
11%
jestem po korekcie niezadowolona(-y)
22
11%
 
Liczba głosów: 205

Awatar użytkownika
maya
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2005, 16:35
Lokalizacja: WrocÂław
Kontakt:

chirurdzy od nosa w Polsce

Post autor: maya » 13 sty 2005, 17:22

przez ostatnie kilka dni zdążyłam się juz zorientować, że takie nazwiska, jak Kobus, Stępniewski, Janicka, Bielecki, Łątkowski, Jaworski znaczą bardzo dużo w tej dziedzinie i mam w sumie na oku 3 lekarzy, do których chcę wybrać się na konsultację.

cały czas jednak nie daje mi spokoju, czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z Wrocławia? np. z K. Stelczyk, T. Myczkowskim czy Niemkiewiczem? albo Mazanem z Katowic?

wiem, że pewnie powtarzam się z pytaniami ze starego forum ale ciągle mam jeszcze nadzieje, że uda mi się znaleść swojego nosologa :P gdzieś pod własnym nosem

no i jak bardzo boli łamanie kości :!: :?: i czy ktoś wie, jak to się robi, gdy ktoś ma szeroką kość?

Awatar użytkownika
Surmia
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 482
Rejestracja: 12 sty 2005, 15:14
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Post autor: Surmia » 14 sty 2005, 10:39

O NIemkiewiczu ktoś chyba ostatnio pisał na "tamtym" forum, jakaś dziewczyna miała chyba u niego nos robiony. Jak znajdę jej nicka i tytuł wiadomości to Ci podam.

BTW, fajna ankieta :)

Ja się długo wahałam między Bieleckim a Stępniewskim. Inni odpadli w przebiegach, bo jestem z Poznania i nie "opłaca" mi się jechać gdzieś na drugi koniec Polski w poszukiwaniu chirurga. Teraz już się zastanowiłam i wybiorę się do Stępniewskiego. Również z niecierpliwością oczekuję dnia operacji :)

Co do łamania kości, to nie wiem dokładnie jak to jest z nosem, ale jeśli np. złamie się rękę, to boli głównie przed wsadzeniem w gips (dlatego że zawsze się wykonuje jakieś mikroruchy tą złamana kończyną ). Unieruchomiona już szybko przestaje boleć. Z nosem pewnie też jest podobnie, a budzisz się już z założonym gipsem, więc ból nie powinien być duży (zresztą zawsze pod ręką pielęgniarki mają pyralginę, którą mogą podać dożylnie). Ja wychodzę z założenia, że jeżeli będzie mnie coś bardzo boleć, to powiem to i poproszę o jakieś leki. W końcu, kurde, płacę za to, to niech robią tak, abym czuła się komfortowo ! Z tym, że ja na ból aż tak bardzo wrażliwa nie jestem, a świadomość, że nosek będzie prosty, dodaje otuchy !

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego !

Awatar użytkownika
cyryl-bea*
Moderator Beauty
Moderator Beauty
Posty: 101
Rejestracja: 12 sty 2005, 23:06
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: cyryl-bea* » 14 sty 2005, 10:58

czesc wam !
ja moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia, ze mnie nos nie bolal.
piekla mnie troche tylko skora na nim, po sciagnieciu gipsu, ale tylko przy dotyku :)

co do lekarzy z wroclawia!!
to ja mialam miec operacje u knakiewicza
zwialam jednak :mrgreen:
moja kolezanka robila u niego nos, potrzbna niestety byla poprawka samego czubka, nos obecnie jest dosc dobry
jest tez inna sprawa hm.... knakiewicz nie daje gipsu tylko opatrunek miekki, no i lamie pod znieczuleniem miejscowym :?
pozdrawiam cyryl

Awatar użytkownika
Surmia
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 482
Rejestracja: 12 sty 2005, 15:14
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Post autor: Surmia » 14 sty 2005, 11:01

No właśnie, z powodu tego znieczulenia miejscowego ja nie zdecydowałam się na Bieleckiego.
A opatrunku miękkiego to ja sobie w ogóle nie wyobrażam.. Jak można nos po gmeraniu w kościach wkładać w opatrunek bez gipsu ? O.o

Awatar użytkownika
Merlinka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1509
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:44
Kontakt:

Post autor: Merlinka » 14 sty 2005, 11:36

czesc
Surmia, Ty bylas na konsult. u Bieleckiego? Pytam bo on nie zawsze daje miejscowe, ja np bede miec ogolne.

Awatar użytkownika
Surmia
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 482
Rejestracja: 12 sty 2005, 15:14
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Post autor: Surmia » 14 sty 2005, 16:40

Merlinka, szczerze mówiąc nie byłam, bo raczej wyszłam ze założenia, że trudno mi będzie go nakłonić na znieczulenie ogólne, zwłaszcza jak się przyznam, że po narkozie kiepsko się czuję (bo tak jest). Ale po stokroć wolę narkozę, niż znieczulenie miejscowe, a znając siebie pewnie na konsultacji u Bieleckiego wpakowałabym się w taką operację na amen...

Poza tym słyszałam ostatnio, że jeden chłopak był u Bieleckiego na konsultacji i... Bielecki odmówił zrobienia zabiegu. Twierdził, że ten chłopak ma nos zupełnie OK. O.O Jak ja bym coś takiego na konsultacji usłyszała, to chyba bym padła trupem na miejscu ;)

Poza tym Bielecki podniósł w tym roku ceny zabiegów... No to ja już wolę pofatygować się do Stępniewskiego i spać sobie błogo podczas operacji :P ( I mieć w razie czego skrzydełka bez dopłaty korygowane :D )

Awatar użytkownika
Merlinka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1509
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:44
Kontakt:

Post autor: Merlinka » 14 sty 2005, 21:59

do Surmii
wiesz moze czy Bielecki poprawia skrzydelka odplatnie? wyslalam co prawda maila miedzy innymi z takim zapytaniem ale... odpowiedz byla raczej nie na temat :? . w odpowiedzi bowiem przeczytalam ze wszelkie poprawki sa przeprowadzane na koszt kliniki najwczesniej 1 rok po zabiegu. hmm... moze niezbyt konkretnie zadalam pytanie albo moze mial na to wplyw fakt ze to nie Bielecki na maile odpisuje, no ale coz.. zobaczymy.mam nadzieje ze taki zabieg nie bedzie to konieczny. wiem ze Skupin bierze za taki zabieg od 500-1500zl.
mam nadzieje ze obie bedziemy zadowolone z efektu i wyboru chirurga... :D

Awatar użytkownika
Surmia
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 482
Rejestracja: 12 sty 2005, 15:14
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Post autor: Surmia » 15 sty 2005, 09:41

Czy poprawia odpłatnie czy nie, to nie wiem... Wiem tylko, że "standardowo" przy zabiegu raczej ich nie robi, bo zazwyczaj uważa to za "mało konieczne". Jeśli nawet robi skrzydełka po roku na koszt kliniki, to obawiam się, że trudno będzie go do tego namówić (zawsze może powiedzieć, że wg niego wszystko jest ok. )
Zresztą do Stępniewskiego też nie mam gwarancji, że mi te ksrzydełka będzie chciał zrobić. Ale może jak stanę przed lustrem i pokażę, że mam za szerokie, to pewnie się zgodzi zrobić od razu przy pierwszej operacji.

Cóż, ale tak jak mówisz, najważniejsze, abyśmy obie były zadowolone z wyboru chirurga i z operacji :)

Awatar użytkownika
maya
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2005, 16:35
Lokalizacja: WrocÂław
Kontakt:

Post autor: maya » 17 sty 2005, 12:54

Surmia pisze:O Niemkiewiczu ktoś chyba ostatnio pisał na "tamtym" forum, jakaś dziewczyna miała chyba u niego nos robiony. Jak znajdę jej nicka i tytuł wiadomości to Ci podam.
juz zebrałąm parę informacji i wiem, ze temu panu to ja podziękuję i prędzej wybiorę się do Poznania lub Bytomia :?
Surmia pisze:BTW, fajna ankieta :)
:oops: dzięki :P mam nadzieje, że niedługo będzie bardziej przekrojowa i weźmie w niej udział jeszcze parę osób :wink:
Surmia pisze:Co do łamania kości, to nie wiem dokładnie jak to jest z nosem, ale jeśli np. złamie się rękę, to boli głównie przed wsadzeniem w gips (dlatego że zawsze się wykonuje jakieś mikroruchy tą złamana kończyną ). Unieruchomiona już szybko przestaje boleć. Z nosem pewnie też jest podobnie, a budzisz się już z założonym gipsem, więc ból nie powinien być duży.
biorąc pod uwagę, że 6 razy miałam jakąś kończynę w gipsie to wybrałaś idealne porównanie :P . faktycznie największy ból jest w momencie łamania kości a my wtedy będziemy ślicznie spać :P :!:

Awatar użytkownika
Surmia
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 482
Rejestracja: 12 sty 2005, 15:14
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Post autor: Surmia » 18 sty 2005, 10:09

Maya :)
No właśnie :)

Też miałam już w swoim życiu połamane ręce, co prawda jako dziecko, ale pamiętam to dość dobrze. Po wsadzeniu w gips już pierwszą noc można spać spokojnie. Najbardziej bolała zawsze droga do szpitala i czekanie w poczekalni na zagisowanie :(

To taki mały OT. Sorki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety”