Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Twarz i ciało

Małe zmiany - nowa twarz

WizażCERA
PROBLEMY - ROZSZERZONE PORY
Profesjonalne maseczki i mikrodermabrazja za pomocą kryształków. Maseczki stosowane w gabinetach kosmetycznych mogączynić cuda w przypadku rozszerzonych porów. Maseczki nakłada się po przygotowaniu skóry łagodną kąpielą parową. Zabieg mikrodermabrazji przeprowadza się, używając kryształków tlenku glinu. Delikatnie usuwają one wierzchnią warstwę naskórka, przy okazji spłycając pory i lekko wygładzając głębokie bruzdy oraz załamania skóry.

PROBLEMY - TORBIELE TRĄDZIKOWE
Zastrzyki, leczenie Roaccutanem, peeling laserowy (dermabrazja), peeling chemiczny. Torbiele trądzikowe są twarde, zaczerwienione i bolesne. Po wygojeniu mogą pozostawiać trwałe blizny, a także ciemne ślady. Wstrzyknięcie do torbieli środków sterydowych doprowadza po 1-5 dniach do ich spłaszczenia. To doskonały sposób, jeśli torbiele pojawiają sięsporadycznie. Liczne torbiele można usunąć, dzięki kuracji lekiem Roaccutane (pochodną witaminy A). Preparat ten musi być stosowany zgodnie z zaleceniami dermatologa i pod jego ścisłą kontrolą. Podczas tocznej terapii należy regularnie odwiedzać lekarza i wykonywać badania krwi. Aby się pozbyć blizn po wyleczonym tradziku, można zastosować zabiegi laserowe, a także peeling chemiczny.

OCZY
PROBLEMY - OPADAJĄCE POWIEKI, WORKI
Peeling chemiczny po wtępnej kuracji botoksem. Nadmiar skóry powiek górnych nadaje oczom i całej twarzy zmęczony wygląd. Fałdy wiotkiej skóry powiek dolnych, pod którą z wiekiem gromadzą się tłuszcz i limfa, czyli tzw. worki, najlepiej zlikwiduje peeling chemiczny poprzedzony zastrzykami z botoksu (oczyszczonej toksyny botulinowej typu A). Preparat ten powoduje miejscowe porażenie nerwów, co sprawia, że mięśnie rozluźniają się, a zmarszczki wypełniają się i znikają. Wstrzyknięty botoks wygładza "kurze łapki", dzięki czemu krem do peelingu pokrywa okolice wokół oczu bardziej jednolitą warstwą. Powierzchniowy peeling, wykonywany takimi preparatami, jak kwas glikolowy, kwasy aminoowocowe usuwa martwe komórki naskórka. Peeling o średniej intensywności, np. kwasem trójchlorooctowym (TCA) pobudza do pracy fibroblasty, które odpowiadają za wytwarzanie kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Ponieważ okolice wokół oczu są bardzo delikatne, zabieg należy powierzyć dobremu dermatologowi-kosmetologowi lub chirurgowi plastycznemu.

Kiedy potrzebujesz radykalnej metody. Po wstepnej kuracji botoksem można przeprowadzić peeling laserowy. Za pomocą wiązki lasera o dość dużej mocy odparowuje sie komórki naskórka i górnej warstwy skóry właściej, pobudzając w ten sposób produkcję kolagenu - czyli białka wiążącego wodę - i innych włókien odpowiedzialnych za wygląd, jędrność oraz elastyczność skóry. Taki zabieg działa podobnie jak lifting i daje lepsze efekty niż średnio intensywny peeling chemiczny.

Po peelingu laserowym przez miesiąc lub dłużej twarz może być zaróżowiona. Należy więc chronić ją przed słońcem. W przeciwnym wypadku różowy odcień będzie utrzymywać się dłużej; mogą też pojawić się przebarwienia. Po złuszczeniu laserowym wszystko wraca do normy dłużej niż po chemicznym. W przypadku bardzo zwiotczałej i rozciągniętej skóry powiek lub widocznych worków tłuszczowych pod oczami konieczna bywa plastyka powiek (blefaroplastyka). Zabieg ten polega na chirurgicznym wycieciu nadmiaru skóry powiek oraz - jeśli to niezbędne - usunięciu lub przemieszczeniu kieszonek tłuszczowych pod oczami.

SZYJA I PODBRÓDEK
PROBLEMY - FAŁDY NA SZYI, ZNIEKSZTAŁCONY OWAL
Odsysanie tkanki tłuszczowej i peeling laserowy. Odessanie nadmiaru tłuszczu z szyi, lini żuchwy oraz ukrytych pod podbródkiem. Po zlikwidowaniu tłuszczu, zwiotczałą skórę można przywrócić do właściwego stanu, robiąc tego samego dnia peeling laserowy. Ma on dodatkową zaletę: usuwa piegi i przebarwienia. Po zabiegu lekarz może zlecić noszenie specjalnej opaski podtrzymujacej brodę przez 3-5 dni, w dzień i w nocy, a potem przez miesiąc po 8-12 godzin dziennie. Opaska
ułatwia wymodelowanie podbródka na nowo po odessaniu leżącego pod skórą tłuszczu.
Kiedy potrzebujesz radykalnej metody. Głębokie zmarszczki lub fałdy zlikwiduje tylko lifting. Chirurg przecina skórę i mięśnie, a następnie naciąga je, aby uzyskać odpowiednie napięcie. W ujędrnianiu podbródka i szyi pomaga także nakłuwanie aparatem roll-cit (jest to wałeczek z cienkimi igiełkami). Zabieg przyspiesza regenerację skóry.

USTA
PROBLEMY - ZMARSZCZKI WOKÓŁ WARG, ZBYT WĄSKIE USTA
Ostrzykiwanie restylanem, powiększanie warg za pomocą tłuszczu. Takie modelowanie ust zapewnia dość długotrwałe ich powiększenie. Polega ono na pobraniu (odessaniu) z brzucha, pośladków lub ud tłuszczu i wstrzyknięciu go w wargi. Zabiegi powinny być powtarzane 2-3 razy w kilkumiesięcznych odstępach, ponieważ część tłuszczu wchłania się (najwięcej po pierwszym zabiegu). Następnie można w wargi wstrzyknąć restylan - wypełniający zmarszczki, dobrze nawilżający preparat syntetyczny, który zastąpił w europejskich gabinetach modny do niedawna kolagen (wciąż jeszcze stosowany w Stanach Zjednoczonych). Preparaty te, po wstrzyknięciu w zmarszczki, utrzymują się w skórze około roku.

CZOŁO
PROBLEMY - POZIOME BRUZDY ZDZIWIENIA, PIONOWE ZMARSZCZKI ZMARTWIENIA
Terapia botoksem. Kilka wstrzyknięć niewielkiej ilości botoksu rozluźni mięśnie czoła, które podczas unoszenia brwi ciągną skórę do góry, marszcząc ją. To najskuteczniejszy obecnie sposób wygładzania zmarszczek i bruzd na czole oraz między brwiami, szybki i prawie bezbolesny. Przed wykonaniem iniekcji (bardzo cienką igłą insulinową) stosuje się specjalny krem znieczulający. Zabieg powinien wykonywać wyłącznie doświadczony lekarz dermatolog. Na efekty działania botoksu trzeba poczekać od kilku do 10 dni.

Kiedy potrzebujesz radykalnej metody. Gdy zmarszczki są głębokie, można wykonać podciąganie brwi, zwane także liftingiem czoła. Podczas zabiegu lekarz nacina owłosioną skórę głowy równolegle do lini włosów (2,5 do 5 cm powyżej niej), a nastepnie, po usunięciu nadmiaru tkanek, naciąga skórę i przyszywa ją z powrotem. Nowsza metoda, endoskopowy lifting brwi, polega na wykonaniu kilku niewielkich nacięć na lini włosów, przez które wprowadza się narzędzia chirurgiczne w celu przecięcia i usunięcia mięśni odpowiedzialnych za powstanie zmarszczek.

POLICZKI I NOS
PROBLEMY - ZAPADNIETE POLICZKI I LINIE SMUTKU
Zastrzyki z tłuszczu. Zabieg wykonuje sie w dwóch etapach. Najpierw lekarz odsysa z wybranych miejsc twój własny tłuszcz o objętości kilku łyżeczek. W tym celu robi małe nacięcie i wprowadza przez nie rurkę przyczepioną do urządzenia ssącego lub strzykawki. Następnie wstrzykuje tłuszcz pod skórę twarzy, wypełniajac nim zapadnięte miejsca lub bruzdy.
Kiedy potrzebujesz radykalnej metody. Jeżeli skóra policzków jest bardzo zwiotczała, a jej nadmiar wyraźnie widać nad głębokimi bruzdami, bięgnącymi między nosem, a kącikami ust, pomóc może tylko lifting. Polega on na chirurgicznym przecięciu skóry, zlikwidowaniu jej nadmiaru i naciagnięciu. Iniekcje z własnej tkanki tłuszczowej pozwalają ponadto uniknąć częstego po operacji uczucia nadmiernego napięcia skóry. Operacje tę można przeprowadzić na wiele sposobów.

PROBLEMY - PRZEBARWIENIA, PLAMY
Peeling laserowy, chemiczny i mikrodermabrazja. Jest wiele sposobów pozbycia sie przebarwień, gdy same kremy nie pomagają. Peeling laserowy pozwala usunąć brazowe plamy, powstałe wskutek nadmiernego wystawiania się na słońce. Laserem można też zlikwidować ciemniejsze piegi i znamiona.
Uwaga! Nie jest to zabieg dla wszystkich. Przeciwwskazania do laserowego peelingu to np.: cukrzyca, ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, obniżona odporność organizmu.
Niektórzy specjaliści uważają, że terapię laserową warto łączyć z peelingiem chemicznym i mikrodermabrazją za pomocą kryształków tlenku glinu. Bardzo dobre efekty można też uzyskać dzieki złuszczaniu naskórka kwasami. W gabinetach najczęściej stosuje się kwasy AHA (glikolowy i mlekowy). Nowością jest mieszanka kwasów glikolowego i kojowego (glikopeel) oraz tak zwany yellow peel. Zawiera on kwasy retinolowy, kojowy, a także azelainowy. W przypadku głębszych przebarwień zabieg trzeba koniecznie kilkakrotnie powtarzać. Przez około trzy tygodnie po jego przeprowadzeniu należy unikać słońca i zrezygnować z korzystania z solarium. Do głębokiego peelingu lekarze używają kwasu trójchlorooctowego (TCA). Nie tylko doskonale wywabia on plamy posłoneczne, starcze i wątrobowe, ale także radzi sobie z bliznami potrądzikowymi. Wygładza również drobne zmarszczki, rozjaśnia i lekko napina skórę. Zabieg przeprowadza sie w znieczuleniu miejscowym. Czasem niezbędne jest podanie leków przeciwbólowych. Przez ponad tydzień po peelingu skóra mocno sie łuszczy i trzeba pozostać w domu. Zwykle konieczne są trzy zabiegi w odstepach 2-4 tygodni. Przez kilka miesięcy obowiazuje ochrona skóry przed słońcem (kremy z wysokim filtrem).

źródło:VITA nr 01(64) styczeń2004

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version