Photoshop- retusz i triki !

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
katinka-x
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 253
Rejestracja: 01 kwie 2007, 23:16
Lokalizacja: England Bristol
Kontakt:

Post autor: katinka-x » 19 mar 2008, 21:47

doma1982 ja mam Ps cs2 wersja angielska i jak chcesz to moge ci przeslac tylko nie bardzo wiem jak ... mozna pobrac spolszczenie wydaje mi sie ze dziewczyny cos na ten temat pisaly wczesnie
na 2 lub 3 stronir mara podala tez link do strony gdzie mozna pobrac wersje testowe cs3, cs2 i innych fajnych progr. tylko w pierw trzeba sie zarejestrowc i juz.. :-D

czarnulka21
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2006, 05:43
Kontakt:

Post autor: czarnulka21 » 21 mar 2008, 00:32

Ja mam program adobe ps ale jakas chyba ciemna jesyem albo za malo czasu nad nim spedzilam bo nie wiem jak sie zmienia tla wycina postacie itp chyba ze nie w kazdym programie sa takie funkcje??? Dziewczyny jaki program jest najlepszy wedlug was??

Awatar użytkownika
vitez
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 105
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: vitez » 21 mar 2008, 02:46

czarnulka21 pisze:Ja mam program adobe ps ale jakas chyba ciemna jesyem albo za malo czasu nad nim spedzilam bo nie wiem jak sie zmienia tla wycina postacie itp chyba ze nie w kazdym programie sa takie funkcje???

A facet może odpowiedzieć skoo pytanie tylko do dziewczyn kierujesz? ;)

Wspominasz akurat o jednych z najtrudniejszych funkcji - miana tła czy wycinanie z tła to często bardzo dużo babrania. Nawet jak znajdziesz program który sam to za Ciebie zrobi to efekt będzie po prostu kiepski.
W PS CS3 najłatwiej to pobawić się 'Quick selection tool' (nie znam polskiej nazwy tego nardzędzia.

czarnulka21
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2006, 05:43
Kontakt:

Post autor: czarnulka21 » 22 mar 2008, 02:21

vitez dziekuje za odp. Jakie to wszystko skomplikowane moze jednak zostawie to fachowcą do zabawy hehehe.

Awatar użytkownika
katinka-x
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 253
Rejestracja: 01 kwie 2007, 23:16
Lokalizacja: England Bristol
Kontakt:

Post autor: katinka-x » 22 mar 2008, 12:24

czarnulka21 ja akurat uczylam sie na cs3 i to nie tak dawno mialam wersje 30 dniowa i w wersji angielskiej nie jest to wcale takie skaplikowane jak by sie wydawalo nauke zaczelam wlasnie od wstawiania postaci w inne tlo .bawilam sie warstwami pedzlami filtrami przeczytalam chyba wiekszosc porad jakie znajduja sie w internecie jedne byly dobre inne nie przydatne zupelnie do niczego
krok po kroku przenosilam to na swoje zdjecia ..... :-D

wiem ze nie wszystko wychodzi mi ladnie i moze wiele zeczy powinnam jeszcze dopracowac ale dla moich potrzeb taki retusz jakiego nauczylam sie oprzez te 30 dni zupelnie mi wystarczy

Czarnulka dla chcacego nic trudnego dasz rade z tym programrm
jak ja sobie dalam to kazdy da :!: :-D

czarnulka21
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2006, 05:43
Kontakt:

Post autor: czarnulka21 » 23 mar 2008, 23:30

[quote="katinka-x"][ dziekuje za wsparcie ;) tak siedze i sie mecze nad tym programem ale coraz wiecej rzeczy mi wychodzi. Niestety tylko trzeba posiecic temu duzo czasu,ja zawsze jak siadam to minimum 2 godziny mi znika heheh.

Awatar użytkownika
katinka-x
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 253
Rejestracja: 01 kwie 2007, 23:16
Lokalizacja: England Bristol
Kontakt:

Post autor: katinka-x » 24 mar 2008, 00:19

czarnulka21 Nie ma za co mnie na poczatku tez szlak trafial jak cos mi nie wychodzilo zreszta teraz tesz tak mam .... :p ;)

Ps dokladnie tak jak mowisz :-D trzeba posiedziec i poswiecic sporo czasu ale jak widzi sie efekty swojej pracy to cieszy

Awatar użytkownika
jaaa
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1724
Rejestracja: 12 sty 2005, 18:11
Lokalizacja: niedaleko Wawy:)

Post autor: jaaa » 25 mar 2008, 21:51

hmm bylabym wdzieczna za pomoc jesli komus by sie chcialo zrobic tego tutka utknelam i nie wiem wogole czego w tym miejscu ( na samym koncu) :(

http://www.olympusclub.pl/content/view/29/1/

otoz jak utworzylam "add vector mask" pojawia mi sie ta czysta biala kartka ,ale potem jak mam wykonac nastepny krok i malowac po ustach i oczach to mi pedzel nie maluje wogole po obrazku :roll:

Awatar użytkownika
bernadetta
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 542
Rejestracja: 28 sty 2008, 00:56
Kontakt:

Post autor: bernadetta » 21 lis 2008, 21:54

rozkminiam namiętnie testową wersję ps cs2 9.0, ale chcę na dłuzej dlaczego proszę o kody.
plisssssssssssss
Jestem powątpiewaniem w sens, formą ponad treść
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

24.04.2008-dr Brzuchanski plastyka brzucha :)

08.10.2008-mama - powieki u dr Brzuchanskiego

Awatar użytkownika
arcueid
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 25
Rejestracja: 26 sie 2008, 23:44
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: arcueid » 02 gru 2008, 09:12

jaa > może masz dodać zwykłą maskę, a nie wektorową? (opcja tuż wyżej)
i link nie działa tzn. wrzuca mnie na główną stronę...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”