DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: Midorianka » 16 kwie 2015, 14:57

Kama, chyba faktycznie Twoja kotka ma niestety jakiś defekt i chyba nie nadaje się raczej do rozrodu, bo może to przekazywać młodym. Ja mam ragdolke za płotem i jest wielkości mojego syberyjskiego kocura i waży 5kg. Na tych zdjęciach, które wklejam na pierwszym planie jest kotka, na drugim mój kocur.
rps20150416_145309.jpg
rps20150416_145332.jpg
Mam nadzieję, że Curly83 się nie obrazi za rozpowszechnianie zdjęć jej kotki (clin
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: viriel » 16 kwie 2015, 17:57

Niektórzy są w stanie zapłacić grube tysiące za takie miniaturki zwierząt
Oto przykład:
https://instagram.com/bettysyorkies/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale może być tak faktycznie, że kotka będzie miała problem z rozrodem- szczególnie jeśli kocięta będą normalnych rozmiarów. Wtedy zapewne nie donosi ciąży (triste

Awatar użytkownika
Michitka
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 6678
Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:26

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: Michitka » 16 kwie 2015, 19:35

A ja nie wiem jak ludzie moga tak krzywdzic zwierzeta, bo byla moda na jak najmniejsze.
Nie ma czegos takiego jak miniaturka, sukom w ciazy podaje sie alkohol, glodzi sie je by male byly jak najmniejsze.
Przeznaczenie oddaje kobietę pierwszemu. Przypadek - najlepszemu. Wybór - pierwszemu lepszemu...

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: viriel » 17 kwie 2015, 00:39

Albo parują ze sobą te najmniejsze, najbardziej wątłe szczenięta czy kocięta z miotu. Takie które w naturalnych warunkach, bez opieki człowieka raczej by nie przeżyły... Miniaturki są słodkie, nie powiem, że nie, ale nie za taką cenę (i nie mówię tu o pieniądzach).

Awatar użytkownika
kama39
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 792
Rejestracja: 04 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Herne, Niemcy

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: kama39 » 17 kwie 2015, 10:14

Zanim sie zdecyduje ja rozmnozyc to zrobie jej odpowiednie badania zeby miec pewnosc, ze jest zdrowa, normalna i nic jej nie zagraza. Nie zamierzam rozmnazac kota z jakimis wadami albo narazac jej zdrowia. Szkoda by bylo gdyby sie okazalo, ze cos z nia nie tak bo taka sliczna jest. Chcialam miec tez takie sliczne kocieta.

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: viriel » 17 kwie 2015, 12:31

Kotka może być całkiem zdrowa- tzn. nie mieć żadnych wad wrodzonych czy chorób układowych, ale ciąża i tak może być dla niej samej zagrożeniem jeśli jest tak drobna. Tak jak już napisałam- po prostu nie będzie w stanie jej donosić jeśli kocięta będą normalnych rozmiarów a miot też będzie liczny.
Oczywiście może być też tak, że urodzi bez problemu bo natura sama to sobie wyreguluje np. ograniczając liczebność miotu czy też rozmiar kociąt (clin Ale kocurka też bym wtedy szukała takiego drobnego.

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: Midorianka » 18 kwie 2015, 08:45

Nie znam dokładnie przepisów związkowych dotyczących rozmnażania kotów ( mój kocur jest wykastrowany), ale u psów nie dopuszcza się do rozrodu osobników, które nie spełniają standardów rasy, a jeżeli Twoja dorosła kotka będzie ważyć 2kg, podczas gdy normalnie powinna ważyć 5kg, to tych standardów nie spełnia i na pewno "jest z nią coś nie tak". Gdybyś pojechała z takim kotem na wystawę nie byłby wcale klasyfikowany. A co do badań, to jakiego rodzaju badania masz na myśli? To musi być jakiś defekt genetyczny, chociaż również dobrze może być do wada serca. Dzieci z wadą serca też są mniejsze niż dzieci zdrowe. Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale ja bym tej kotki nie rozmnażała. To jest kotek do kochania i na kolanka, a nie do reprodukcji.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
ulla10
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 3947
Rejestracja: 18 cze 2005, 19:20

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: ulla10 » 19 kwie 2015, 17:01

Kama, a Ty masz w umowie zakupu kotki zgodę na reprodukcję?
Jeżeli to umowa tzw "na kolanka" to rozmnażanie kotki jest niezgodne z prawem i stajesz się wówczas pseudohodowlą.
24.02.2017. Dr Mariusz Wysocki- CKN

Awatar użytkownika
Midorianka
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2024
Rejestracja: 01 sie 2014, 17:42

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: Midorianka » 20 kwie 2015, 10:06

Ula, Kama mieszka za granicą, może tam są inne przepisy dot. hodowli, chociaż wydawałoby się, ze w UE powinno być to jakoś ujednolicone.

A tak na marginesie, to moja dziewczyna w weekend urodziła 4 śliczne szczeniaczki (happy
rps20150420_100803.jpg
rps20150420_100844.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie ma brzyd­kich ko­biet, są tyl­ko leniwe. "
Helena Rubinstein

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Re: DOMOWE ZWIERZACZKI CZ.7

Post autor: viriel » 20 kwie 2015, 10:28

Ale cudne (inlove (inlove Gratulacje (clapping

Strasznie Wam zazdroszczę tych zwierzaków futrzaków (pleure Sama na razie nie mogę mieć żadnego zwierzaka i bardzo z tego powodu ubolewam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”