HR

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

HR

Post autor: magda1600 » 14 cze 2014, 13:24

Czy jest moze ktos, kto zajmuje sie HR w UK? Potrzebuje informacji, ktorych nie moge zdobyc w internecie, sprawdzalam wszytskie strony, fora i GOV.UK. Jesli jest ktos, kto pracuje, pracowal w HR, prosze o pw. Dzieki (flower)
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
esmee
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2014, 22:19

Re: HR

Post autor: esmee » 19 lip 2014, 18:14

Ja (rire
2.07.2014 - CKN, Dr Skupin
26.05.2015 - poprawka, Dr Skupin

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: HR

Post autor: magda1600 » 21 lip 2014, 22:43

Dziekuje (flower)

Juz znalazlam czego szukalam...Rekrutacja zostala przeprowadzona niezgodnie z prawem, mam 3 mies na decyzje, czy skladac zazalenie, isc do ombudsman, lub sprowadzac im na glowe audit...
Jeszcze nie zdecydowalam. Dzisiaj dostalam awans na inne stanowisko, wiec moze mi przejdzie i nie bede im wywlekac brudow (wondering
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
esmee
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2014, 22:19

Re: HR

Post autor: esmee » 21 lip 2014, 23:29

Aha, nie znam szczegowol, ale jesli pracujesz w tej firmie, to mozesz 'raise a grievance', i musialabys podac jakiego outcoma oczekujesz.

Jesli w procesie rekrutacji zdyskryminowali cie przez twoj wiek, plec albo jedna z innych 'protected characteristics' to wtedy mozesz ich podac do Employment Tribunal i wniosek musisz dac w 3 miesiace od tego incydentu. No, ale to cie bedzie kosztowac, bo w lipcu zeszlego roku wprowadzili oplaty za to. Chyba ze udalo by ci sie dojsc do 'settlement' w czasie 'conciliation'. Zwykle Employment Tribunal popatrzy czy probowalas innych opcji z pracodawca, i.e czy probowalas 'raise a grievance' i oni to olali. Wtedy mialabys lepsze szanse walczyc.

Twoja inna opcja bylaby zrezygnowac i 'claim constructive dismissal'. Niestety to jest bardzo ryzykowne i musialabys udowodnic ze oni naprawde przegieli i nie mialas innej mozliwosci tylko zeby zrezygnowac. Zwykle w tych sytuacjach musialabys zrezygnowac od razu jako reakcja do tego incydentu. Jesli to sie odbylo jakis czas temu i ty nie zrezygnowalas, to moga na to popatrzyc jako twoja akceptacja stanu rzeczy.

Ale, jesli dostalas awans, to moze nie ma co sie z nimi klocic. Zawsze mozesz skontaktowac twoj HR department i dac im znac co sie stalo, bo moze oni nawet nie wiedza, a jak sa dobrzy w swojej profesji to zaadresuja to, bo wiedza dobrze jakie moga byc konsekwencje from the employment law point of view.

Ja sama nie ufam zbytnio my managers i zawsze siedze na rozmowach kwalifikacyjnych i doradzam im co moga i czego nie (devil
2.07.2014 - CKN, Dr Skupin
26.05.2015 - poprawka, Dr Skupin

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: HR

Post autor: magda1600 » 22 lip 2014, 00:28

HR zostal poinformowany poprzez Unison. Ja nawet HR nie ufam...Ogolnie chodzi o to, ze aplikowalam o pozycje, zlozylam aplikacje na czas it. Zrobili short list. Po tygodniu, nagle sie okazalo, ze jeszcz jedna kolezanka zostala dopuszczona (wow Tydzien po shotliscie (thinking a dwa dni przed interv...Potem, dziwnym trafem wlasnie ona dostala oferte...Hmmm...ciekawe...Plus, na 3 dni przed interv zmieniony zostal panel, o czym nie zostalam poinformowana w zaden sposob, a osoba, ktora zostala do panelu zaproszona nie miala zadnych wskazan by na takim zasiadac, bo nie obejmuje zadnej senior pozycji w firmie...Feedback jaki dostalam absolutnie nie trzymal sie kupy, powiedzieli,ze bylam najlepiej przygotowana i wspomnialam rzeczy, o ktorych nawet officer-z panelu, wykonujacy taka prace- nie wiedziala...Zadnej logiki tam nie bylo...Poprosilam HR o sprawdzenie punktacji, mamy competency based interv i business interv, powiedzieli,ze byly tylko joint points- a wcale, ze nie, bo juz nieraz widzialam sheety ze selection events i wiem, ze kazdy czlowiek w panelu ma wlasne, z czego potem sa sumowane punkty...( Chcialam wiedziec, kto spunktowal mnie nizej, bo ta baba, ktora zostala wciagnieta na panel, nie pala do mnie zyczliwoscia, wiec miala super okazje, zeby utrudnic mi zycie).
Konkludujac, po zapoznaniu sie z procedurami firmowymi, ktorych nie bylo latwo wyciagnac, stwierdzam definitywnie, ze nie zostaly zachowane conajmniej 4 przepisy, a co idzie za non compliance postapili niezgodnie z prawem i nalezaloby im zrobic audit... Plus Unison zaproponowal mi spotkanie z HR, na ktore juz sie chyba nie doczekam, oczywiscie czekaja az uplynie 3 miesiace...
Jeszcze mam kilka tygodni, ale chyba nie bede tego ciagnac, bo wiem, ze nawet jesli mnie nie wywala za whistle blowing teraz , to beda czekac i cos zawsze znajada- no coz, mam dobra reputacje w pracy, ale nikt nie jest doskonaly i moze sie kiedys pomyslic...

Ogolnie, to jest oczywiste, ze wkrecili dziewczyne do pracy.

Dzisiaj juz mi troche przeszlo, kiedy dostalam oferte (blush
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
esmee
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2014, 22:19

Re: HR

Post autor: esmee » 22 lip 2014, 01:04

Aha, to widze o co chodzi. Mam nadzieje ze masz dobrego Unison repa, na pewno ci doradzi co zrobic. I troche to dziwne ze caly panel zmienili itp. A co do dopuszczeniu jej aplikacji - moze wiesz czy ona jest 'at risk or under notice of redundancy or being redeployed due to ill health? (sorki po ang jest mi latwiej pisac). Bo czasami firmy nie musza, ale to jest good practice, zeby zaoferowac interview wlasnie osobom ktore moga stracic prace albo musza zmienic prace ze wzgledow medycznych itpi dac im pierwszenstwo. Ale to nie jest obligacja prawna. Jest tylko jeden przypadek kiedy ktos zawsze dostanie prace przed toba (nawet bez interview), i to prawo tak nakazuje, jesli kobieta jest na maciezynskim i jej praca is being made redundant. Ale to mi sie nie wydaje ze o to chodzi u ciebie.

Hmm, wiesz ty pewnie sie domyslasz czemu inna laska dostala prace, ale chyba bedzie ci to trudno udowodnic. Wiedz, ze jak dojedzie do ET, to wszystkie emaile ktore ciebie dotycza i puntkacji itp beda musialy byc pokazane. I jak oni nie beda chcieli pokazac to bedzie kara.

A co do whistleblowing, to sie nie boj, bo nie moga cie wywalic z pracy jesli powiesz ze cos robia nie tak. A jak cie wywala to od razu idziesz do ET and claim unfair dismissal. A wlasnie w przypadku whistleblowing, then dimissal bedzie automatically unfair, czyli nawet nie musisz miec 2 lat service zeby isc do ET. Do tego there is no upper cap on the compensation. Wiec smialo mow im co zrobili nie tak, i jak cie zwolnia, to popelnia baaaardzo kosztowny blad. Byla wlasnie niedawno taka sprawa w ET, ktos blew the whistle i ich wylali i wygrali duza sumke w ET (£430,000). Zwlaszcza w NHS duzo ich jest.

No nic, najlepiej jak pogadasz z Unison, to oni ci doradza co zrobic. Powodzenia (rire
2.07.2014 - CKN, Dr Skupin
26.05.2015 - poprawka, Dr Skupin

Awatar użytkownika
magda1600
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 3070
Rejestracja: 01 lis 2009, 22:49

Re: HR

Post autor: magda1600 » 22 lip 2014, 20:04

Tak, domyslam sie dlaczego jej pozwolili aplikowac i dlaczego dostala prace. Kazdy w teamie byl w szoku i mysleli, ze sobie robie zarty jak wyszlam i powiedzialam, ze nie dostalam tej promocji..Tym bardziej, ze od kilku tygodniu wykonywalam ta prace ja- nie osoba, ktora nagle dostala promocje...Szok.
Ta osoba nie byla w red circle, firma przechodzi teraz restrukturyzacje, jak inne publiczne sektory i praca byla na ofercie dla nich-takie sa procedury, najpierw prace ida do red circle, potem internal, potem external- nie wiem czy wszedzie, u nas tak jest.

Unison to crap, nie udostepnili mi zadnych info i wcale nie kwapia sie do pomocy. Postanowilam, ze sie wypisuje.
Z tego, co widze, to bardziej wspolpracuja z managerami niz z nami, pracownikami...Zal...

No nic, tak to juz jest...Ciezko sie czasem przebic, wiadomo dlaczego...

Nie moge ich w sumie po sadach ciagac, bo konekcje sa tu bardzo scisle i pozniej mialabym trudno o prace w social services.

Dzieki za odpis;) Pozdrawiam;) (handshake
Ważne- Regulamin Forum Beauty w Polsce:
http://beautywpolsce.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=739" onclick="window.open(this.href);return false;
Galeria zamknieta: galeria@beautywpolsce.com
Samouczek: http://beautywpolsce.com/forum/viewtopi ... 26&t=11210" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
esmee
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2014, 22:19

Re: HR

Post autor: esmee » 25 lip 2014, 22:41

Czesc, tak u nas tak tez jest, dlatego pytalam czy ta dziewczyna byla 'at risk or under notice of redundancy'.

U nas tez najpierw maja pierwszenstwo ci ktorzy moga stracic prace przez restrukturyzacje. Ale jak mowisz ze u ciebie ta dziewczyna nie miala pierwszenstwa ze wzgledu bycia at risk or under notice of redundancy, to ja juz nie wiem.

Wiesz, moze sprobuj GMB albo Unite, jesli Unison sie nie sprawdzil? U nas then Unison rep to mial tyle roboty ze jak szlam do niego na spotkanie to on zapominal o ktorym pracowniku mielismy rozmawiac, bo tyle 'cases' mial na desku. Wiec moze bedziesz miala wiecej szczescia z GMB albo Unite, bo jak masz placic te £15 miesiecznie, to powinnas oczekiwac konkretnej pomocy.

Mam nadzieje ze juz nie spotka cie taka sytuacja. Pozdrawiam (rire
2.07.2014 - CKN, Dr Skupin
26.05.2015 - poprawka, Dr Skupin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”